Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 12.8
21.6.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce’nin misafir köpekleri

14.9.2017 - 09:14:37
Bana gına geldi, size ne geldi bilmem. Ben bu başıboş köpeklerden bıktım. Düzce sokaklarında köpek görmekten bıktım.
Ne olacaksa olsun, ne yapılacaksa yapılsın. Yeter artık…
 
Yetkililerin yaptıkları açıklamalar beni tatmin etmiyor. Yapılan açıklamalardan birkaç tane örnek vereyim. Bakalım sizler tatmin olacak mısınız?
 
‘’Efendim, Düzce’de köpeklerin çok olduğunu biliyoruz. Barınaklarımız doldu, yer kalmadı. Ayrıca yakaladığımız köpekleri kısırlaştırıyoruz. Vatandaşlarımız haklı olabilirler. Bir de bu köpeklerin dışarıdan getirildiğini tahmin ediyoruz. Herhalde gecenin bir vaktinde kamyonlarla köpekleri boşaltıp gidiyorlar. Köpekler konusunda yetersiz kaldığımız doğrudur.’’
 
Ya arkadaş doğruysa biz ne yapalım. Ne yapacaksanız siz yapacaksınız. Bu işin sorumlusu sizlersiniz. Düzce’nin köpeklerini sizler temizleyeceksiniz
 
Barınak dolu ise başka çözüm bulacaksınız. Köpeklerin dışarıdan getirildiğini söylüyorsunuz, siz de buradan başka yerlere götürün. Düzce köpek bakımevi mi olacak.
 
Bu arada hayvanseverler var. Her bir olayda sahneye çıkarlar. Onlardan bir ricam var. Şu Düzce’nin misafir köpeklerini toplayın. Kendi aranızda paylaşın ve evlerinize götürerek bakınız. Hatta onları misafir ediniz.
 
Siz hayvan seversiniz ya… Ben de tabiat severim, çiçek severim, ağaç severim, meyve sebze severim. Ben onlara bakıyorum, sizler de misafir köpeklere bakınız.
 
Ama benim baktıklarım zarar vermiyor. Benim baktıklarım insanlara saldırmıyor. Tam tersi huzur veriyor, mutluluk veriyor. Bakınız, ben bahçeme hepsinden ektim, hepsine elimden geldiği kadar bakıyorum.
 
Hadi sizler de hayvansever olduğunuza göre, bu  köpeklere bakınız. Çene yetiştirmeyin, olay çıkarmayın, bıdıbıdı etmeyin, millete laf yetiştirmeyin sadece köpeklere bakın yeter.
 
Köpekler konusunda çok şikayet alıyorum.
 
Köpeklerin korkusundan sabahları camiye gidemeyen orta ve yaşlı insanlar var. Gün ağardığında veya akşamları yürüyüş yapmak isteyenler, köpeklerin korkusundan yürüyemiyor. Sabah sporu yapamıyor. 
 
Sürüler halinde gezen bu köpekler, arabalar geçerken, arabalara havlayıp peşinden koşuyorlar. Gece ve gündüz köpek havlamaları bitmiyor.
 
Diğer yandan gruplar halinde güneşlenen bu köpeklerin içinden bir tanesi hırlasa, hepsi bağırmaya başlıyor. Allah göstermesin bir tanesi saldırıya geçse, hepsi geçiyor.
 
Köpeklerin yanından geçerken, köpekler gözlerinizin içine bakıyor. Sizin ürkek olduğunuzu anladığı an kıpırdanmaya başlıyor.
 
Bir çok insan ellerinde sopalarla dolaşıyor. Karınları doyan köpekler, deşarj olacak yer arıyorlar, iş arıyorlar.
 
Kalıcı konutlar, MetekToki, mahalleler, köyler, kasabalar, sokaklar, caddeler, kaldırımlar, ıssız yerler, ağaç kenarları, çöp kenarları köpek dolu. Hatta şehir merkezinde bile köpek sürüleri var.
 
Ben değil, sizler sorunuz. Bir ay içinde kaç tane köpek vukuatı olmuş. Hastaneye ne kadar insan başvurmuş, tedavi olmuş.
 
Bu köpeklerden kurtulmanın iki yolu var. Birincisi, hepsini toplayıp şehir dışına bırakmak gerekiyor. İkincisi ise, kalan köpekleri,
hayvan severlere taksim edelim. 
 
Böylece köpek sorunu kalmaz. Herkes korkmadan, camiye de gider, yürüyüş de yapar. Hatta ellerinde sopa taşımaya gerek bile kalmaz.
 
Neyse köpek konusunu burada kısa keselim. Ama tedbir almayı unutmayalım.
 
Esenkalın… Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
izmir sex shop    izmir sex shop
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal