Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
H. Agah ALTAY

Düzce’yi ulusal kanallarda tanıtalım!

10.1.2018 - 09:36:01

NE zaman yabancı birileriylekarşılaşsam“Daha önce hiç Düzce’ye geldiniz mi?”diye sorarım. Onların dışarıdan Düzce’ye bakış açıları her zaman ilgimi çekmiştir.

Kimisi sahibinden otomobil bakmak içinDüzce’ye gelmiştir, kimisi bir düğüne, kimisi de İstanbul ya da Ankara’ya giderken transit geçmiştir.

Ancak birçok insanın haritada hala Düzce’nin varlığından haberi yok. Çoğu kişiDüzce’nin adını bile duymamış...

Bir İtalyan’dan, İngiliz’den ya da yabancı uyruklu herhangi birinden bahsetmiyorum. Normal bir Türk vatandaşı Düzce’nin hala 81. İl olduğunu bilmiyor.

Sadece 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerindedeprem şehri olarak kötü bir nam salmış akıllara...

Nasreddin Hoca’ya bir gün Akşehir’de sormuşlar “Dünya’nın merkezi neresi?” diye, hoca elindeki asayı yere vurmuş ve “işte burasıdır” demiş.

Bana dünyanın merkezi neresi diye sorsalar şüphesiz Düzce derim...

Haritayı açıp gözümüzün önüne getiripbakalım; Normal düzlemde dünyanın merkezi neresi olmalıdır?

Ekvator çizgisiyle başlangıç meridyeninin kesiştiği Afrika kıtasının batı kısmı, yani Atlas Okyanusu’na bakan Gine Körfezi’dir değil mi?

Ancak siyasi anlamda dünyanın merkezi Türkiye ve Ortadoğu’dur...

Peki, Türkiye haritasına bir göz atalım;

Haritada Kayseri ve Nevşehir hemen hemen ülkemizin tam ortalarına denk geliyor. Ancak siyasi, ekonomik vs. genel anlamda ülkemizin merkezi İstanbul ve başkent Ankara’dır.

Ohalde Düzce bu iki merkez metropolün tam ortasında kaldığına göre işte dünyanın merkezi tam olarak Düzce’dir...

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT)yaklaşıyor. 25 – 28 Ocak tarihleri arası İstanbul TÜYAP’ta gerçekleştirilecek.

Bu bir kültür laboratuvarı...

Dünya’nın birçok ülkesi ve ülkemizin 81 ili burada turizm standı açıyor. Yine bir kültür şöleninetanıķ olacağız.

Peki, Düzce’yi nasıl tanıtacağız?

Düzce’nin neyi meşhur? İnsanlar neden Düzce’ye gelmeli? Bu şehri diğer illerden ayıran unsurlar ne? İşte bu gibi soruların cevabını iyi verebilmeliyiz.

Düzce’yi tanıtmak biraz zordur.

İnsanların Düzce’ye gelebilmek için bir nedenleri olmalı. İşte o neden Düzce’nin jeopolitik konumudur. Ulaşım kolaylığıdır.İstanbul ve Ankara’ya yakınlığıdır.

İyi bir tanıtım kaliteli reklamdan geçer.Reklamı iyi yaparsanız iyi bir popülarite oluşturursunuz.

Emitt fuarı yaklaşıyor. Tanıtım sadece TÜYAP’tastand açmak mıdır? Ya da her gördüğümüze Düzce broşürlerini dağıtmak mıdır?

Eğer iyi bir tanıtım yapmak istiyorsak Düzce’ninbirkaç dakikalık tanıtım videolarını ulusal kanallarda (TRT, ATV, NTV vs.) yayınlamalıyız.

Bu işe el atacak bir babayiğit yok mu?

Mesela valilik ve belediye tam da Emitt fuarı haftasında ortak bir bütçeyle birkaç gün boyunca ulusal TV kanallarına Düzce’nin tanıtım kliplerini yayınlatabilirler.

Enazından son dönemlerde hizmet diye çarçur edilen harcamalardan çok daha iyidir. Düzce’nin ulusal kanallardaki tanıtımını küçük görmeyin!

Bu işe eli güçlü işadamlarımız da destek olabilir. Yoksa başka türlü tanıtım çok zor.

Allah’tan bir tütün kolonyamız var.

Bir gün Lüleburgaz’da vatandaşın biriyle sohbet ederken konu memleketten açılınca Düzceli olduğumu söyledim. O sırada “Düzce’nin tütün kolonyası meşhur değil mi?” dedi...“Evet” dedim. Hem şaşırdım, hem gurur duydum..

Demek ki, Düzce’nin tütün kolonyası amacına çoktan ulaşmış.

Merhum Servet Bucurgat amcamız Düzce’yi tütün kolonyası sayesinde marka yaptı. Yaptı yapmasına ama bu sadece kolonya ile sınırlı kalmamalı...

Düzce’nin ismini daha geniş kitleler hafızalara kazımalı...

Bülbülü altın kafese koymuşlar ille de “vatanım, vatanım, vatanım” demiş.

Her ne kadar havası sisli, puslu olsa da;

Gelin, Düzce’yi keşfedin!

 

 

 

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
google amcaya trt düzce tanıtım çekimleri, ntv tanıtım çekimleri ya da show tv, kanal a düzce çekimleri diye yazdığında 10 larca kez tanıtım çekimleri yapıldığı görülebilir ayrıca her sene canlı yayınlanan motokross yarışları da cabası... fenerbahçe takımı yazın topuk'a geldiği zaman türkiyenin her yerinden binlerce taraftar geliyor ve düzcede oteller de yer bulunamıyor.. düzceyi tanımıyanlar 81. il olduğunu bilmeyenler kendi cahilliğinden bilmiyor bence ve düzceyi daha bizler tanımıyoruz ki bu yüzdende tanıyıp tanıtmıyoruz daha müzeye şelalere giden yok dışardakiler düzceyi daha iyi tanıyor biliyor bence.. bir de yerel haberlerde abanta gölcüğe gelen ziyaretçileri haber yapmak yerine düzceliler olarak efteniye güzeldereye gelen ziyaretçileri turları izcileri grupları haber yapsak daha düzceli oluruz bence tabi asıl önemli olan siyasiler olarak stklar vakıflar olarak kamu olarak, yerel yöneticiler olarak el ele verip efteniyi abant gibi, kardüzü kartalkaya gibi, derdini kızılcaham gibi, asar deresini porsuk çayı gibi, konuralpi de safronbolu gibi yapıp kurugöle de beşiktaşı galatarasayı getirsek işte o zaman düzce uçar gider
düzceli - 15.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,39

düzcemizi gerçekten türkiyenin tanımadıgını birçokken şahit oldum daha geçen bursadaki vatandaş düzcenin nerede oldugunu sordu cevap olarak sakaryanın hendek ilçeşiyle bolu arasında kalan bir yer olarak tarif ettim ancak öyle anladı düzceyi nedekki düzcenin tanıtılmaya buraların trizim ve bakir alanlaranı ortaya çıkarıp tanıtmak lazım örnek fenerbahçe temmuz ayında düzce topuk yaylasına geliyor ulusal basında yer alıyor onda bile bolu zannediliyor düzcenin adı bile zor geçiyor bu kadar reklam bile düzceyi türkiyede gündem yapıyor ama düzceli yöneticiler bu tür organizasyonları nasıl yapacagını düzceye katkı verecek yanlarını bulup katkı verilebilir örnek fenerbahçe türkiyede topuk yaylasında festival yapsa türkiyeden her illlerden turlar düzenlense bir hafta düzceyi tanıtacak turlar yapılsa düzce ne kadar tanınır tanıtılır ünü ülke dışına taşar ama bu organizasyonu yapacak yönetici nerde düzcede kardüzü eftenia oteli cumayeri motor sporları merkezi akçakoca denizi yaylaları bir çok tanıtılacak düzcede deger var ama bunları harekete geçirecek ortada kimse yok çabalar nafile anlatmakla dilimiz yorulmaz ama düzcede yaprak kımıldamıyorki çaba nafil anlat anlat kendin dinle hele sesimizi duyan olurmu
akif ÇEBİ - 13.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,52

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8