Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

ARTİST ÜNİVERSİTELİLER

22.1.2018 - 09:00:55

Gençliğimiz her geçen gün çılgınlaşmaya başladı. Bu çılgınlık yayılıyor, dikkat ediniz, gençler her geçen gün gruplaşmaya başladı. Bu gruplaşmalar içerisinde kendisini ispat etmeye çalışanlar var.

Yani grubun lideri benim, ben ne dersem o olacak. Vurulacaksa vurulacak, kırılacaksa kırılacak, dövülecekse dövülecek. O kadar…

Türkiye’de gençlik nereye gidiyor? Bu gençliği bu hale kim getiriyor? Ailelerin daha dikkatli olmaları istenirken, çocuklarını yakın takibe almaları gerekiyor.

Öyle ya… Bu çocuklar ne zaman suç işlese hemen arka çıkıyoruz. Hemen onları koruma altına alıyoruz. Benim çocuğum yapmaz diyoruz, yaptığını bilsek bile, bilmemezlikten geliyoruz.

Ondan sonra ne oluyor? Bu çocuklardan ne beklenir? Nasıl olsa arkamda babam, anam, dayım, amcam var diyor. Hatta Ankara’da adamlarım var diyor.

Hele hele karşı taraf garibansa vay haline… Hem dayak yer, hem suçlu olur. Böyle bir çarkın içinde dönüp duruyoruz.

Çocuklarımızı okula göndermekle her şey bitti zannetmeyin. Çocuğun okulda kimlerle olduğunu, gezdiğini, dolaştığını bilmemiz gerekiyor. Çocuklar eve geç geliyorsa, hesap sormalı. Çocukların davranışlarında bir değişiklik varsa, hemen tedbir alınmalıdır.

Eyyy aileler… Eyyy anneler… Eyyy babalar… Çocuğa harçlık verip her şeyi okuldaki hocalara bırakmayın… Her şeyi emniyet güçlerine bırakmayın…

Bana sorarsanız en büyük suçlular ailelerdir. Eskiden anne ve babalar ne derse o yapılırdı. Şimdi ise çocuklar ne derse anne ve babalar onu yapıyor. Yani olay tersine döndü.

Yalan diyen varsa çıksın ortaya… Ben çocuğumu, torunumu, yeğenimi, kardeşimi, abimi sevmiyorum desin. Diyemez ki? Demez ki…

Ne oluyorsa garibana oluyor… Nedense herkes güçlüden yana oluyor. Herkesin adamı varsa, bizim de Allahımız var. Herkes kendini güçlü zannetsin, feleğin tokadı nereden gelir kimse bilemez. Kimsenin ahı kimsede kalmaz. Hayat hep böyle devam etmez.

Efendim… Adana’da 4 tane  şımarık üniversite öğrencisi, konuşamayan, sağır olan bir kişiye saldırdılar. Düşünsenize 4 tane delikanlıyız diye geçinen öğrenciler, gariban olan, sağır ve konuşamayan, engelli, savunmasız bir kişiyi dövüyorlar.

Adana polisine teşekkür ederim. Zanlıları yakaladılar, zanlıların ifadeleri beni çok üzdü. Bakın kendilerini nasıl savunuyorlar.

‘’Engelli olduğunu bilmiyordum. Zaten vurduklarımın çoğu denk gelmedi.’’

‘’Alkollüydüm. Engelli olduğunu bilmiyordum. Çok pişmanım.’’

İşte bunlar öğrenci… Eğitim görüyorlar, anne ve babaların gönderdikleri paralar ile alkol alıyorlar. Cafelerde takılıyorlar. En güzel cep telefonlarını kullanıyorlar. Yetmiyor, adam dövüyorlar.

Siz de evde övünüyorsunuz, benim oğlum üniversitede okuyor. Yaa okuyor okuyor. Hem de ne güzel okuyor. İşte anne ve babaların şımarttığı çocuklar böyle oluyor.

Küpe takan, saç sakal uzatan, burnuna, kaşına halka takan, en pahalı telefonu kullanan, çalışmadan hayatını yaşayan bu gençlerin son halini Adana’da gördük.

Bundan sonra böyle olaylar devam eder mi, eder. Önüne geçemezsek eder.

Benim üzüldüğüm olayın diğer bir tarafına gelirsek… 4 kişi olup 1 kişiyi dövmek insanlık mı? 4 kişinin 1 kişiyi dövmesi delikanlılık mı?

Hani delikanlısınız, hani kabadayısınız, hani adam dövüyorsunuz ya? Niye kaçıyorsunuz? Yakalandınız. Yüzünüzü niye saklıyorsunuz? Hani siz kabadayısınız ya…

Ah gençlik ahh.. Vallahi ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Bir gün bunun cezasını çekersiniz. Allah’ın tokadı bugün vurmaz, ama bir gün vurur.

(NOT: Bu yazıma tüm üniversite öğrencileri dahil değildir.)

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Bir insan çok şey anlatmaya çalışıpta nasıl hiç bir şey anlatamaz onu göstermişsiniz benim oğlum üniversite okuyup övünüyorsunuz derken niye küpe takandan başladınız örnek vermeye alkol veya kumarı anlarımda şahsen küpe takmam saçımı uzatmam ama uzatıyorsa da size ne bundan karışmayın insanlara ayrıca bu güçlü gruplara girme olayı cemaatcilik anlayışının getirdiği bir şey adını ver polis yapcam adını ver kpss de 1.yapıcam hangi partidensin x partisi oo tamam gel bizim belediye ye derseniz gençlerde dayısı olmadan arkan güçlü olmadan hayatta bir yere gelemeyeceğini düşündürdüler hakka adalete hukuka alınterine inandırmazsanız insanları dahası da yakında sizlerle olacaktır.
söz - 22.1.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,50

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive