Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

BİRİLERİ FENA HALDE MİYOP...

9.3.2018 - 09:25:04

Düzce’de yaşanan olumsuzlukları- beklentileri- sorunları  ve gelecek yıllarda bizleri bekleyen sıkıntıları halk’ın diliyle yazmaya devam ediyoruz.

 

Bu yazdıklarımızın sonra bakıyoruz bir düzelme var mı diye. Hemen hepsi artarak devam ediyor maalesef.

 

Aslında yazdıklarımızı, halkımız gazetelerden- televizyonlardan ve haber sitelerinden yakından takip ediyor.

 

Bunu nereden biliyoruz? Halk’tan gelen yorumlar-mesajlar bizim görevimizi yaptığımızı teyit eder niteliktedir.

 

Ne yazık ki, birileri fena halde miyop.

 

İstanbul Caddesi’nde, Gaziantep Caddesi’nde ve Spor Sokak’ta  motosiklet rezaleti tam gaz devam ediyor.Bu alanlarda adeta, motosikletli yaya mücadelesine sahne oluyor. Aynen aksiyon filimleri gibi manzaralar var.

 

Spor Sokak esnaflarından biri anlatıyor: ‘İki kişi motosikletle sokağa bir daldılar tam gaz. Ön teker havada gidiyorlar, motorun gazına basa basa. Bir yaşlı vatandaş korkup bağırınca adama diklenmeye başladılar. Vatandaşlar araya girdi. Bunları gelip ekipler denetleyip, belgesiz, standart dışı ve kural ihlali yapanlara yasal işlem yapılmalı.’

 

Anlayacağınız, vatandaş, şehir merkezinde huzursuz ve rahat değil. Manzaralar ise Düzce için hiç hoş değil.

 

İstanbul Caddesinde 15 yılıını doldurmuş kıdemli dilenciler var.  Hepsi artık tanıdık kadın dilenciler. Bunlar ana arterlerde hakimiyetlerini vardiya ve bir birlerinin bölgesine girmeme centilmenliği için de sürdürüyor.Bu ara AVM etrafında yaşları 7-10 arası kız çocukları da dilenme sektöründe yerini almış durumdalar. Hele yaşlı bir dilenci var ki; açıkca AVM yakınındaki tramvay durağına tezgah açmış. 

 

Ne yazık ki, birileri fena halde miyop.

 

Sokak hayvanları konusunda yapılan açıklamalara kesinlikle katılmıyorum. Bunların hepsi temenni ve hayal etmekten öte bişey deyil.

 

Sokak hayvanları tedavi edilecek ünite kurulucak. Oldu peki. Bu hayvanlar aç kardeşim aç, aç. Bu hayvanların hepsi küpesiz kardeşim, küpesiz. Siz şehir merkezinde bu manzaraları görmüyor musunuz? Ben, bir günde Düzce merkezi ve çevre semtlerde, tam 26 tane aç, hasta ve küpesiz sokak hayvanı saydım. Maval dinlemem ben. Gördüğüme inanırım. Merkez de hayvanlar aç, küpesiz. Her yerde de aynı.

 

Dilerim bir an önce Tedavi Merkezi kurulur. Çünkü bu hayvan çok perişan durumdalar. Bu manzaralar Düzce için hiç hoş deyil.

 

Ne yazık ki, birileri fena halde miyop.

 

Toplu taşıma filosuna körüklü otobüsler eklendi. Taşımada, araç sayısı artıyor ama, duraklar yetersiz. Şehir kalabalık ve duraklar yetersiz. Halk, duraklarda üst üste. Değiik mahallelerde kurulan siteler de ise hiç durak yok. Vatandaş perişan, şoförler zor durumda.

 

Türkiye’nin hiç bir ilinde yaşanmayan şehir içi trafik problemleri Düzce’de var. Atatürk Bulvarın’dan dönen koca bir halk otobüsünün belediye binasının arkasındaki sokağa dönüşünü, ordanda, rıhtım boyuna dönüşünü, daha sonra Valiliğin arkasından Anıt Park istikametine dönüşünü  bir görün. Olacak bir şey deyil. Hele bir de belediye binasının arkasındaki yolda ralli yapan araçların arasından geçmeye çalışan vatandaşların bir görün.

 

Her yer araç park sorunu, her yer üst üste araç karmaşası. Halk huzursuz ve tedirgin. Düzce için manzara hoş deyil.

 

Başka illerde, raylı sistem tartışılıyor. Biz ise  daracık ve parasız- paralı oto parka dönmüş şehir içine körüklü otobüs ve çangur- çungur tramvay ile avunuyoruz.

 

Bir çok şehir Yüksek Hızlı Trenin mutluluğunu yaşarken biz halen bağlantı yollarını açamamışık, körüklü otobüs ile teselli buluyoruz.   

 

Ne yazık ki, birileri fena halde miyop.

 

Kısacası,  bir kez daha halkın anlayacağı dilde sorunları tekrarlıyorum. Anlayana davul- zurna, anlamayana ne diyebilirim ki? 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Harun bey, sorunların en büyüğü galiba halkta.
bülent - 15.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%61,76

sayın şerbetçi düzcenin sorunlarını devamlı yazsanız ne yazar düzcedeki idareciler düzcedeki yöneticler harekete geçmedigi zaman yazılarınız havada kalır kimse kale almaz ama duyarlı olamnız yeter senelerden beri düzceye yatırım proje üretemeyen siyaset bürokratlar oldugu müddetçe düzcenin sorunları çözülmez nedenmi kardüzü osb otoban baglantısı kentsel dönüşümü fuar alanı kongre merkezi düzceye büyük stad gibi yatırımları yapamayanlar koltuk işgalinden başka ne yapıyor
ismail KILIÇ - 15.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,33

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8