Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

ERKEN YEREL SEÇİM DE KAPIDA..

4.7.2018 - 09:35:08

24 Haziran Seçimlerinin sonuçları, kazananlar, kaybedenler ve kaybetme veya fire verme  nedenleri  gün yüzüne çıkmaya başlarken, kapıya şimdi de Erken Yerel Seçim dayanmak üzere.

 

Daha Türkiye Büyük Millet Meclisin de  yemin merasimi, hükümeti kurma işi tamamlanmadan Erken Yerel Seçimlerinin gündeme gelmesi aslında gayet doğaldır. Siyaset kitabında bunun adına takım elbiseyi giymek denir. Yani, ceket ayrı, pantolon ayrı olmaz mantığıdır.

 

Aslında biz  önce bu Erken Genel Seçimin sonucundan sonra sayın Faruk Özlü’nün  yeni sistem ve yeni hükümette tekrar Bakan olmasını bekliyoruz.  Bu Düzce için çok önemli.

 

Erken Yerel Seçim konusunda Anayasa değişikliği şart. Partilerin, 9 Temmuz  sonrası  bu konuya onay vermesi  zorunlu.

 

Şu anda Düzce ilinin tüm belediyelerinde Ak Parti hakim.  Ancak son görünen manzaraya göre bu seçimde Ak Partili belediyelerin işinin zor olduğu  anlamı çıkıyor.

 

Ak Parti Genel Merkezi’nin Düzce’deki 2-1 biten maçın  nedenlerini araştırıyor. Nedenlerini sağır sultan bile biliyor aslında. Biz basın mensupları ifade ettik bu sonuçları. Ancak, Ak Parti teşkilatları biliyordu baştan beri aslında. Ama onlar seçim öncesi de sonrası da, ‘Bilmiyorum, görmedim, duymadım’ taktiğindeler. Yani, ‘Ölü tavşan taklidi’  hikayesi diyelim. Ya da ‘Sıkıntı yok. Bir koyarız üç alırız. Tepeden bakma’ mantığına devamın sonucudur.

 

Erken Yerel Seçim yüksek ihtimalle Kasım ayında kapıda. Peki, partiler Erken Yerel Seçim için Düzce’de hazır mı?

 

Düzce Belediye Başkan adaylığında Ak Parti için üç veya dört aday adayının ismi geçiyor.  Buradan erken isim vermek olmaz ama, bu isimlerden aday adayı olacağını öğrendiğimiz  sayın Dursun Ay, halkın sevgisini gören isim olarak öne çıkıyor. Sayın Dursun Ay, tecrübe sahibi. Zor  günlerde  elini taşın altına da soktu, cesaretle. Bence artık asli  adaylık görevi verilmeli.  Diğer aday adayları için Düzce merkez seçmeninden olumlu sinyal alamadığımı peşinen söyleyeyim.

 

Diğer partilerden bir tek CHP için Suat Öztürk’ün uzun zamandır adı geçiyor. Bu isimden önümüzdeki günlerde sanırım bir açıklama gelir.

 

Erken Yerel Seçimde Düzce’de 10 Meclis Üyesi bulunan Milliyetçi Hareket Partisi ise  milletvekili kazanmanın kendine verdiği öz güven ve cesareti içinde olacaktır.

 

İyi Parti’ye bakacağız. Düzce’de aldığı oylar belli. Nasıl bir seçim taktiği uygular şimdilik bilemeyiz. Ama Erken Yerel Seçim de kesinlikle iddialı olacaktır.

 

Hadi bakalım, Erken Yerel Seçimler kapıda. Kimler aday adayı olur net değil ama. Genel Seçimlerde artık seçmen isme bakıyor. Ben onu bunu bilmem.  ben de adaya bakarım adaylık vasfı var mı diye konuşmalarına defalarca bu Düzceli seçmen duymuşluğum vardır.

 

Kısacası, artık öyle ben aday gösterdim oldu, bitti işi artık Düzce’de çok yaş oldu.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
yerel şeçimler geliyor muhalefet bu sefer iktidarın elindeki belediyeleri kazanmak için fırsat dogdu akçakoca gümüşova beyköy düzce belediyesi gibi belediyeleri muhalefet kazanabilir yeterki güçlü adaylar güçlü projelerle muhalefet sanşlı olur iktidar düzcede beleş oyları kapıp rahat seçim kazanıyordu bu milletvekilligi seçimleri düzcede degişim zamanını geldigini gösterdi başka çalışmayan belediyeler muhalefete geçecek sorunları çözmeyen halkı oyalayan iktidar gidiyor degişim geliyor
ismal KARDÜZ - 8.7.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%65,79

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive