Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
H. Agah ALTAY

Bazen bir çivi bile çakmayacaksın!

10.7.2018 - 09:05:12

İNSAN bunu kendi memleketi için söylemeye hakikaten utanıyor. Ama gelgelelim bazıları yüzünden yaşadığınız şehre bir çiviyi bile reva görmek gerekiyor.

 

Melensu Park açıldı. İlk günden itibaren adeta festival havasında...Tıklım tıklım dolu. Araçlar park edecek yer bulamıyor. Böyle giderse bölgeye ek otoparklar yapılacak.

 

İnsanlar lunaparkta ailece vakit geçirebiliyor. Çay bahçesinde çayını içip dinlenebiliyor, stres atabiliyor. Ücretsiz spor alanlarından faydalanabiliyor.

 

Diğer şehirler için belki değil ama Düzce halkı için bu bir lüks...

 

Çünkü Düzce’de çok uzun yıllardır insanların hem şehre yakın hem de dinlenebilecekleri böyle bir mekan hiç olmadı.

 

Mehmet Keleş’in eksilerinin yanında Düzce’ye kazandırdığı en büyük artılarından biri de kuşkusuz Melensu Park Projesi’ydi.

 

Her şey buraya kadar güzel ama bir de madalyonun diğer yüzü var;

 

Birkaç gün önce sosyal medyada gündem oldu. Bazı kendini bilmezlerin Melensu Park’taki banklarda yedikleri çekirdekleri poşetleriyle birlikte yere atmaları, çimlerin üzerinde gelişigüzel ateş yakmaları vs. akıl alır gibi değil!

 

Daha bismillah dün bir, bugün iki... Ne oluyor yahu!

 

Sorumsuzluğun bu kadarına da pes doğrusu!

 

Bunları yapan insan olamaz!

 

Evinde de mi böyle yaşıyorsun kardeşim?!

 

Bir insan eğer yaşadığı çevreye temizliğiyle ve düzenliliğiyle sahip çıkmıyorsa, kusura bakmayın o bölgeye de hizmeti hak etmiyor demektir.

 

Düzce’mizde maalesef böyle bir büyük sıkıntı var. Gerçekten en büyük sıkıntılarımızdan biri de bu; yapılan hizmetlere sahip çıkmamak!

 

Üstelik bunlar ilk değil!

 

Küçüksu’daki yeni yapılan Nikah Salonu’nun bahçesindeki aksesuar amaçlı koyulan devasa gelin çiçeğini bile kimliği belirsiz kişiler harap etmişlerdi. Obje sonradan kaldırıldı.

 

Muhtelif kavşaklara ve parklara dikilen rengârenk laleler de zamanında dikilir dikilmez yerlerinden sökülüyordu. Ama kimlerin söküp aldıkları belli değil.

 

Dahası geçmişte bazı caddelerdeki sokak lambaları bile yerinden sökülüp çalınmıştı.

 

Özetle Düzce’de yatırım yapmak hakikaten zor. Yaptığınıza da yapacağınıza da pişman oluyorsunuz.

 

Üç beş kendini bilmezin yüzünden inanın insan memleketinden bile soğuyor.

 

Lütfen bu tip davranışlarda bulunanları görür görmez uyaralım!

 

“Aslan yattığı yerden belli olur” kardeşim!

 

Temiz olalım, temiz!
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8