Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

ÜNİVERSİTE MEZUNLARI ZOR DURUMDA…

13.7.2018 - 08:35:03

Her yıl binlerce üniversiteli mezun olup işsizler ve borçlular kervanına dahil oluyorken, bana çok sayıda öğrenciden, ‘Konuyu Düzce’nin gündemine taşıyın’ mesajları yağıyor.

 

Günlerdir bana sosyal medya üzerinden  bu tür işsiz  ve borçlu üniversite mezunundan yağan mesajlardan sorunun büyük olduğunu görebiliyorum. Ben de kendilerine ‘Bu sadece Düzce’nin değil, Türkiye’nin sorunu’ diye yanıt veriyorum. Gençler, ‘Olsun. Düzce olarak sen dile getir. Düzce Milletvekilleri bunu Ankara’ya taşır. Diğer illerde de böyle kamuoyu oluşursa bir sonuç alınır  ’ şeklinde ısrarcı talep var. 

 

‘Tüm Düzce’nin yerel medyası konuyu manşetine taşısın. Düzceli üniversite öğrencileri size minnet duyar’ diyen gençlerin sorununa tercüman olmaktan başka çare yok.

 

Elçiye zeval olmaz  gençler ben dile getiriyim:

 

Öğrenciler, ‘Kredi Yurtlar Kurumu borçları, Sosyal Destek primi gibi borçlara Temmuz sonuna kadar yapılandırma geldi. Ancak ne ile ödeyeceğiz? İşsiziz. Daha önce yaptırdık. Ödeyemeyenimiz çok oldu. Ailelerimiz ödemek zorunda. Sağlık hizmeti dahi alamıyoruz. İş bulanlar şanslı. Biz işsiz olanlar günü birlik, geçici işlerde harçlığımızı zor çıkarıyoruz’ mesajlarını illetmişler.

 

Yani, şu anlaşılıyor ki, borçlar silinsin. Hiç olmazsa Kredi Yurtlar Kurumuna olan borçlar faiziyle işliyor. Bunlar silinsin. Borç kalmasın. Devletimizin desteği olsun gençlerimize.

 

Bu konuyu sadece  sayın Düzce Milletvekilleri değil, sayın Valimiz de iletebilir Ankara’ya.

 

Anlaşılan, gençler çaresiz. Öğrenciler, seslerini Milletvekilleri ve Valimizden de çok ümitli.

 

Gençlerini işleri zor bence de. Ama imkansız değil. Devlete güvenleri tam. ‘Sesimizi sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duysa kesin çözer’ diye büyük bir beklenti içinde. Gençler, mezun olup uzunca süre iş bulamayan üniversiteli. Lisans mezunlarının, ön lisans mezunlarının gerçekten çoğu işsiz.

 

Devletimiz sürekli personel alımı, istihdamı artıran tedbirlerde alıyor. Almıyor dersek haksızlık olur.

 

Gençlerin bu borçları hiç olmazsa sıfır faizle iş başı yaptıklarında maaşlarından dilimler halinde kesilsin bence.

 

Gençler bizim gençlerimiz. Borçlu yaşamasınlar. Yapılandırma sonuç değil. Ya iş, ya af. Başka çare yok. Devlet yurt vermiş, kredi vermiş genç okumuş. Bunun adı ‘Türkiye’nin geleceğine yatırım olmuş.’ Parayı geri istemezsek gençlere güven gelir. Devlete bağlılıkları  daha da artar bence.

 

Ne kadar uzun yazsak da konu aynı yere geliyor. Sözün fazlasına da gerek yok.

 

Kısacası; biz yazdık. Sözümüzde durduk. Artık konu  yetkili, etkili makamlarda. Allah bu gençlerin yanında olsun. Alla Devletimize zeval vermesin.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive