Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

BİZİM BURALARDA DURUM VAHİM…

10.8.2018 - 10:42:56

Düzce’nin merkezine araçla 10 dakika mesafede bir yerleşim alanı olan ve yoğun nüfusu olan Beyciler Mahallesinde yaşamaktayız.

 

‘Terzi kendi söküğünü dikemez’ diye bir söz var. Bende aynı böyle bir konumdayım. Mümkün mertebe diğer vatandaşlar gibi sorunumuzu, talebimizi kurum ve kuruluşlara bizzat başvurarak çözmeyi denerim.

 

Birçoğumuzun yaşadığı sorunlar bu mahallede ve sokaklarda yaşayan vatandaşların ortak derdi aslında.

 

Bizzat yaşadıklarım var. Çözüm aramaya çalışıp tıkanıp kaldığımız. Bunlar tam anlamıyla mağduriyet ve maddi kayıptır.  Bıçak kemiğe dayanana kadar bekledim. Ancak açmazlarda olduğumuzu gördüm.

 

 

CİHAZLARIMIZ NİYE YANDI?

 

Mesela, SEDAŞ’tan dertliyiz. Geçen şiddetli yağmurlarda, şiddetli rüzgar ve fırtına olduğu 24 Temmuz günü öğle saatinde benim modemim, bilgisayarımın ana kartı ve ses düzenim yandı. Komşumun da modemi yandı. Edindiğim bilgiye göre, voltaj yükselmesi meydana gelmesiydi. Kim bilir kaç vatandaşın başına geldi bu durum.

 

Her zaman böyle havalarda SEDAŞ tarafından tedbir amaçlı kesilen elektrik o gün kesilmedi.

 

SEDAŞ Düzce İl Müdürlüğüne başvuru yaptık. Bir form doldurduk. Birkaç gün sonra bir ekip geldi. Cihazların bazılarının resmini çekti. Bazı notlar alan bu görevliye derdi anlattık. ‘Şimdiye kadar hiç bir şey olmayan cihazların başına bu sorun niye çıkar’ dedik. Kem- küm yaptı ve ‘Ben raporu yazayım gerisi müdürlüğü kalmış’ diyerek gitti.

 

Sonuç bekliyoruz SEDAŞ’tan günlerdir. Rapor yazısı hazırlanıyormuş. İşin açıkçası umutlu değiliz. SEDAŞ bakalım nasıl bir mazeret sunarak işin içinden sıyrılacak bekliyoruz.

 

Yıllardır tapulu arazilerimizin içinde enerji hattı taşıyan ve aydınlatma yapan direkler var.

 

Sosyal medya üzerinden vatandaşın talebini ve şikayetini dile getirdiği SEDAŞ başvuru sistemi var. Bizzat resimli olarak bu şikayetimizi dile getirerek direklerin kaldırılmasını istedim. Gelen cevap: İlgili birime bildirilmiştir. Ancak aylardır halen tık yok. Sonuçta Düzce İl Müdürlüğüne gidip başvuralım istedik.

 

 

NE ALA MEMLEKET

 

SEDAŞ’tan elime bir kağıt sıkıştırıp gönderdiler. Kağıtta, bizden istenen evraklar: Tapu Müdürlüğünden tapu kaydı. Parayla çıkıyor. LİKAP denilen kuruluştan arsanın krokisi çizilecek. Bu da ücret karşılığı. Direklerin fotoğrafları. Bu da paralı. Hadi bakalım buyurun cenaze namazına. Vakit harcamak ise bu işin cabası.

 

Bu güne kadar bir kuruş ödemeden arsamızdaki direklerden hizmet verip para kazandığınızı unutmayın. Biz de bu güne kadar hep elektrik faturasını gününde ödedik. Siz de bize bir sürü angarya iş çıkarıp evrak istiyorsunuz. Mecbur muyuz bunları yaşamaya? Lütfen artık arazimizden çıkar mısın SEDAŞ. Çıkarken de yıllardır kullandığın arsamızın kirasını bir zahmet öde. Bizim faturalarımızı ödediğimiz gibi.

 

İŞ OLSUN SEPET DOLSUN

 

Bizim buralara, sadece çöp arabası gelir çöp alır. Otobüs gelir yolcuyu taşır. Hepsi bu. Bizim buralarda, birçok cadde ve sokaklarda çoğu yer asfaltsızdır veya asfalt artık bitik durumdadır. Bizim buralarda hemen hiçbir sokakta kaldırım yoktur. Yağmurlama olukları vardır. Ya asfaltın altında kalmıştır, ya da ters köşeye koyulmuştur. Her yağışta evlerin önleri bileklerimize kadar su basar.

 

 

MERAK EDEN BUYURSUN

 

Sokaklar, ot ve çöp içindedir. Biz rica minnet belediyeden tanıdıklarımıza söylersek arada bir çöp toplama ekibi gelir. Sinekle mücadele aracı bir kere geldi koca yaz boyunca. Yollar, aylarca ot, çöp içinde durur. Çöp kazanları pislikten yapış yapış ve koku içinde. Her yer karasinek, sivrisinek. Camı, kapıyı sıkıysa aç. Sinekler içeri hücum eder.

 

Onlarca sokak hayvanı. Küpesiz, aşısız. İrili ufaklı bu hayvanlar aç ve bakımsızdır. Belediyenin whatsapp ihbar hattına yazarsak, ‘Gerekli yerlere bildirilmiştir’ cevabı gelir, sonuç yoktur.

 

Muhtarlarla toplantı yapan belediyemizin kendilerinden ne öğrendiğini bilmem. Ancak, bildiğim bir şey varsa, ne şiş yansın ne kebap mantığı hüküm sürmektedir.

 

Özetle: Bizim buralarda durum vahimdir anlayana.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
ah düzcem düzceyi yönetenler hiçmi sehir dışına çıkıp çevre illere gitmiyor türkiyenin diger illerini gezmiyor düzce bunamı layık iki metropol arasında gelişemeyen sorunları çözülemeyen bir kent görüntüsünden ne zaman kurtulacak muhalefet neden düzce için çalışmaz illaki herşey oy içinmi yapılmalı bu düzceyi yöneten iktidar düzceye ne zaman yatırım hizmet üretecek bekliyoruz seneler geçiyor hala oyalanıp uyutuluyoruz bu düzen degişmekli yerel seçimler fırsat
fatih kurugöl - 10.8.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,78

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8