Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Turan ŞAHİN

Başkomutana Gitmeden Yaptığınız Hatadan Dönün

3.9.2018 - 08:11:36

Gazete: Halkın gözü, kulağı derler ve de öyledir Bu görevi yapan gazetelerin sözü, uyarısı dinlenmezse ne olur, kendin konuş, kendin dinle, kendine yaz kendin oku olur.

 

 Öyle insanlar, öyle kuruluşlar var ki yapılan hizmetleri hiç görmezler, duymazlar, farkında olmadan memlekete, millete zarar vermiş olurlar. Var olana var demek, yapılanlara yapılmış demek gerekir. Biz kendimizi sütten arınmış görmüyoruz, elbette ki hatalarımız vardır. Hatasız insan olmaz. Memleketimizde, Düzcemizde elbette ki güzel işler yapılmaktadır. Biz şimdi Düzce’mizde yapılan bazı güzel işlerden bahsedelim.

 

Düzce yerleşimi çok eksik olan bir yerdir. Trafik karmakarışık bunun sebebi şehir düzensiz, şehrin içinden geçen bir caddemiz var, gidiş gelişli idi, tek yönlü oldu şehir esnafı rahatladı, güzel oldu. Spor sokak trafiğe kapatıldı, güzel oldu. Gaziantep Caddesi trafiğe kapatıldı güzel oldu. Güzellere güzel diyoruz.

 

Gelelim Düzce’yi, Düzceliyi, esnafı felç eden olaya. Düzcemizde Düzce’yi gösteren bir caddemiz var; İstanbul caddesi. Bu cadde trafiğe kapatıldı, kimin isteği ile kapatıldı? Kime soruldu?

 

Sevgili Peygamberimiz her konuda Ashabı ile istişarede bulunurmuş, istişare konularında kendi kafasından değil, vahiyle, Kur-an ışığında istişare yaparmış.

 

Peki sizler hangi düşünce ile kapattınız? Ben yaptım oldu bitti düşüncesi ile şehir yönetilmez. Bu işin müsebbiplerine sorarsanız verecekleri cevap şudur; biz halka sorduk stant açık, cevap olumlu idi derler. O açtığınız stantta kaç tane esnafın imzası  var? Siz köyden, kentten gelen yabancılara eli cebinizde gezenlere sordunuz. Esas sorulması gereken esnafı kale almadınız. Memleketi ayakta tutan esnaftır. Her iş sahibi de esnaftır. Bu caddeyi kapatanlar, belediyesi, valisi, istediğiniz neticeyi alamadınız, alamazsınız. Yasak levhalarını vatandaş kenara çekiyor yoluna polisin, zabıtanın yanında devam ediyor. Esnaf, vatandaş, oldu olacak kapatılan caddesin iki ucuna birer nizamiye koysunlar. Giriş-çıkış yasak, açık cezaevi olsun diyorlar. Merhum Mehmet Akif’in şu sözleri aklıma geldi; “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yalarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım.”  Hiç kimse Düzceliye pranga mahkumu muamelesi yapamaz. Bu durum böyle devam edemez, zararın neresinden dönerseniz kardır. Esnafın sabrını taşırıp içişleri bakanının yanına veya yukarı Başkomutana gitmeden yapılan hatadan dönün, yolu trafiğe açın. İş Başkomutan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a giderse asla böyle oldu bittiye meydan vermez. Düzce’den sorumlu yalnız Belediye, Vali değil, İl Başkanı var, Milletvekillerimiz var. Soruyorum bazı esnaflara, milletvekilleri sizlere gelip dertlerinizi soruyorlar mı diye, evet geliyorlar, peki ne soruyorlar? Biz önce hoşgeldiniz diyoruz, oturun çay kahve için diyoruz. Onlar nasılsınız iyi misiniz diyorlar, biz de ayaktayız yaşıyoruz diyoruz. Bu caddenin halinden sual eden var mı diyorum, ne biz soruyoruz, ne de onlar soruyorlar genelde konuşmalar böyle. Ben bazı arkadaşlara soruyorum nasılsınız iyi misiniz diyorum, onlar da bana ne yapacaksınız sen doktor musun, aspirin mi vereceksin diyorlar. Anlayan anlamıştır.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8