Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

NE OLACAK DÜZCE’NİN HALİ?

15.10.2018 - 09:27:38

Düzce’de, son günlerde en çok konuşmaların başında  esnafın işlerindeki durgunluk, marketlerin  döviz artışını fırsat bilip zamları reyonlara yansıtması nedeniyle vatandaşın  temel gıda maddelerindeki alım gücünün en alt seviyeye inmesi geliyor.

 

Diğer durumları sıralayalım:

 

Fındık fiyatının 12 lira ile 11.00 lira arasında  Mehter Takımı gibi  bir ileri iki geri yapması. Bazen de ne artıp ne eksilip rötar yapmış uçak gibi sabit beklemesi.

 

Buna mukabil, iktidarın Düzce Milletvekillerinin uyuyan tavşan numarası yapması.  2+1 Milletvekilinin  ise kürsüde esip gürlemesine rağmen fındığın bir santim yükselmediği, aksine geçen hafta sonu 11.40’a kadar geri geri gelmesi.

 

Düzce’de  başta Atatürk Devlet Hastanesi olmak üzere diğer hastanelerde doktor eksiği ise her zaman gündemde. Yine, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesinde tek bir Kardiyoloji  doktoruyla gün de onlarca  vatandaşa hizmet vermesi.  Bu serviste, saat 17.00’e kadar yaşlı- genç- kadın- erkek  muayene sonucunu beklemesi  ise çok dikkat çekici konulardan biri.

 

Üniversiteye ve Tıp Fakültesine çalışan  minibüslerin   yolcu alma kapasitesi  olarak yetersiz kalması.

 

Koskoca Düzce İlinde aylardır PTT’nin  Küçüksu mevkiindeki  ana hizmet binasında   yetersiz  bir  alanda  hizmet verdiğini sanması ve  vatandaşın kaldırım kenarlarında beklemekten bitap düşmesi.  Sizce,’ Düzce’ye yakışıyor mu? diyen diyene.

 

SEDAŞ’ın akşamları, hava yağışı veya fırtına olmamasına rağmen Osmanca’da  falan filan oldu, trafolarda sigorta attı diyerek  çat diye elektriği kesmesi  sıkıntı vermeye başladı.

 

D-100 Karayolu’nun İhsaniye   kesiminde  bitmeyen  yol çalışması. Otoban, Gölyaka  kısmında servis veya bağlantı yolunun halledilemeyip bıkkınlık vermesi. Düzce Belediyesinin en çok arka mahallelerdeki hizmet eksiliği yüzünden  oy kaybedeceği  yönündeki konuşmalar ise çok yaygın.

 

Şehir içi trafiğinin,  park etme sorunu, kaldırım işgalleri, Şakuç Köprüsünün her iki yakasında yaşanan  trafik açmazı, vatandaşların  bu bölgede can pazarı yaşaması ise kabile ülkelerini aratmadığı yorumuma yol açmaktadır.

 

İstanbul Caddesi başta olmak üzere Gaziantep Caddesi ve Spor Sokak gibi yerlerde tamamıyla motosikletlilere teslim olunup, motosikletlilerin maçı 3-0 hükmen galip bitirmesi ise halkın dikkatinden hiç mi hiç kaçmıyor.

 

Hazır bu konulara değinmişken, bir vatandaşın bana yolladığı mesajı buradan duyurayım: ‘Sayın Belediye Başkanımız;sabah 06:00’ da Kestane  pazarına ziyaretinden mutlu ayrıldınız. Bu  akşam üstü de Şakuç Köprüsünün oraya gelin.  İnsanların  buradaki trafikte yaşadığı  can pazarını da  bir bakıverin.’

 

Düzce Belediyesinin borcunun 500 milyon olduğu çokça konuşulduğunu sıralamaya koyabiliriz. Su faturalarında   her kalemden ayrı ayrı KDV alınması  ve fiyatların her okumada artması.  Su abone fiyatının 480 lirayla tavan yapması.

 

Halk Ekmekte,  1.25 kuruşa ekmek satılırken, 70 gram simidin  ayın fiyata yükseltilmesi hiç mi hiç hoş karşılanmadığı konuşmalar arasında.

 

  Düzce Belediyesinin en çok arka mahallelerdeki hizmet eksiliği yüzünden  oy kaybedeceği  yönündeki konuşmalar ise çok yaygın.

 

Sonuç:  ‘Ne olacak bu Düzce’nin hali’ diyen diyene. Benden söylemesi.

 

Güzel bir Düzce’de uyanmak ve yaşamak dileğiyle hoşça kalın.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive