Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

EN DUYGUSAL SOSYAL SORUMLULUK

20.10.2018 - 16:56:49

Düzce’de kuşkusuz birçok konuda gönüllük esasına dayalı sosyal sorumluluk çalışmaları yapılıyor.

Düzce’nin duyarlı bu çabalarının içinde yer alan Hayvanları Koruma Derneği de, haftalardır, hayırsever insanlarının desteğiyle kurdukları stantta sokak hayvanları adına satış yapıyor.

Sokak hayvanlarına sahip çıkmak amacıyla birçok insan da evlerinde kullanmadıkları ev eşyası, giysileri bu derneğin İş Bankası merkez şubesinin yanındaki alanda bulunan standına sürekli olarak taşıyarak satışın sürmesini sağlıyor.

Çoğu kadın, içlerinde üniversite öğrencilerinin de yer aldığı onlarca gönüllü de bu stantta satış yapıyor. Bu konuda yerel basın da duyarlı davranıyor. Bu güzel çalışmayı haber yaparak yardım desteğinin artmasını sağladılar. Ancak, ben buradan evinde kullanmadığı giysilerini, ayakkabılarını, çantalarını, ev tekstillerini bu duygusal çalışmaya destek olmak için koli-koli standa taşıyan herkese teşekkür etmek istiyorum.

Yine sokak hayvanlarına karşı sürekli duyarlı davranan Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Filiz Atağ ve ekibini, burada hiç karşılık beklemeden satış yapan tüm kadınları ve üniversite öğrencilerini de kutluyorum.

Belki de hepimiz oradan geçerken sadece satış yapılan bir sergi gibi algılayabiliriz burasını. Satın alan da çok var. Ben buradan alışveriş yapanlara da teşekkür ederim.

Toplanan paralar, sokak hayvanları için mama, su ve beslenme kaplarına, her şeyden önemlisi sokak hayvanlarının, ilaç, tedavi ve ameliyatlarına harcanacak. Hep insanoğlunun ihtiyacı var bu tür şeylere?

Allah’ın bize emaneti olan sokak hayvanları kedi ve köpeklerinin de birçok ihtiyacı var. Bunun başka bir boyutu da var. Bu şekilde belediyeye ve diğer kurumlara da bu konuda destek oluyor bu gönüllük çalışması.

Hayırsever Düzcelilerin tümüne sesleniyorum: Lütfen evlerinizde sizin ve çocuklarınızın kullanmadığınız giysileri ve eşyalarınız varsa alın gelin bu standa. Bir canlıya da siz sahip çıkmış olacaksınız.

Gerçekten Düzce’nin her köşesinde birçok sokak hayvanı var. Hayvanların yiyeceğe, ilaca, aşıya ve tedaviye ihtiyacı var. Boş geçme Düzceli sahiplen, bir ucundan da sen tut şu hayırlı işin diyorum.

Düzce halkının ne kadar duyarlı olduğunu biliyoruz. Bu dernek de bu hayırlı çalışmaya öncülük ediyor. Bundan güzel ve kutsal bir şey olabilir mi? Bu da Allah’a ibadet etmenin, yakın olmanın başka bir yolu.

Sevgili Düzceliler, açın dolaplarınızı, kullanmadığınız ne varsa getirin buraya. Bu sayede hem vatandaşlar ucuz alışveriş yapıp kendilerine lazım olan eşyaları satın alsın, hem sokak hayvanlarına yiyecek ve ilaç alınsın.

Kısacası; herkesi bu duygusal, insani göreve destek olmaya davet ediyorum. Bugüne kadar da bu gönüllülük esasına dayalı, duyarlı çalışmayı yapanlara ve destek olanlara teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun. 

EN DUYGUSAL SOSYAL SORUMLULUK


Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive