Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

HAKKIMIZDI HAK ETTİK

23.10.2018 - 09:40:22

DÜZCESPOR demek Düzce demek. Ordu demek Orduspor olacağına, Yeni Ordu olmuş. Bizim için farketmez, ha eski ha yeni Ordu imiş, yener göndeririz. Burası Düzce... Biz de eski yeni Düzce yok. Bizim Düzcemiz özüne dayalı bir memlekettir.

Efendim... Biz sadece Yeni Orduspor'u yenmedik, biz 3 tane hakem kılıklı, sarı gömlekli, yeni yaptığını bilmeyen hakemleri de yendik. Bu maç bizim hakkımızdı hakettik.

Futbolcularımıza, Teknik heyetimize ve büyük taraftarımıza binlerce teşekkür ederim. Yetmedi onbinlerce teşekkür ederim.

Ne maç oldu değil mi? Demek ki, inanmak gerekiyormuş, demek ki formanın hakkını vermek gerekiyormuş, demek ki 20 trilyonluk takımı ezmek sizlere yakışıyormuş.

Yeni Orduspor hiç yenilmemiş, yenilmez tabii bugüne kadar Düzcespor ile oynamadı ki... Bakın biz Yeni Orduspor'u yendik ya, bizden sonra gelen yener, giden yener. Kemal Sunal'ın oynadığı bir film vardı. Kafama kafama vur.

Puan cetvelinde Yeni Orduspor ilk mağlubiyetini aldı. Puan cetvelinde en az gol yiyen takım kim biliyor musunuz? Düzcespor... Puan cetvelinde liderle arasında bir puan kalan takım kim biliyor musunuz? Düzcespor...

Sezan başından beri Düzcespor'un böyle futbol oynadığına ilk kez şahit olduk. Futbolcularımızı tanıyamadık. Allah Allah bunlar Düzcespor'lu futbolcular demekten kendimizi alamadık.

Şampiyonluğa giden ve lider olan bir takımın taraftarı olmaz mı? Bu nasıl bir iş, bu nasıl bir hedef belirlemek, taraftarsız takım olur mu?

Yeni Ordu takımı Düzceli taraftarları görünce şaşırdılar, böyle taraftar bizde olsa, kimseye yenilmeyiz dediler. Ama unuttukları Düzcespor vardı.

Maçın erken başlaması, sahanın kaygan olması, aralıklarla şiddetini artıran yağmura rağmen, verdiği ters kararlarla taraftarları çileden çıkaran, maç yönetmesini bilmeyen, yan hakemlerin pozisyonlara geç kaldığı, Orduspor'a gol attırmak için çırpınan, tereddütsüz kırmızı kart çıkaran, Düzcespor'un pozisyonlarını kesen, penaltıyı veremeyen, futbol oynamasına izin vermemeye çalışan bu hakem üçlüsünü Düzce'ye kimler atadıysa yazıklar olsun.

Bu hakemler Düzce'ye maç tecrübesini öğrenmek için seçilmişler. Yani Futbol Federasyonu demiş ki, siz gidin Düzce maçını yönetin, biraz pişin, maç tecrübeniz artsın demiş.  

Tüm bu olumsuzluklara rağmen, Yeni Orduspor'u  eskiterek geri gönderdik.

Üzüldüğüm tek şey var. Bu kadar emeklere, bu kadar masraflara, binlerce taraftarları, tüm hazırlıkları heba etmeye çalışanları kınıyorum.

Düzcespor için söylediğim tek kelime var. Bu futbolculara sahip çıkın, maddi ve manevi destek verin. Ardından galibiyet bekleyin.

Hocalarından tutun da, yedek kulübesindekiler ve sahada aslan kesilen futbolcularımıza kadar herkes bu maça kilitlenmiş, sporcularımız iyi çalışmış, Ordu maçına iyi bilenmişler, yüreklerini ortaya koydular, sakatlanma pahasına dahi aldırmadan formanın hakkını verdiler.

Diğer oyuncularımız gibi kaleci Gökhan günündeydi. 3. ligde en az gol yiyen,  isabetli transfer edilen bir kaleciye sahibiz. Gökhan'ın kurtarışları, zamanında yer tutmaları, kaleye giren topları çıkartması, takımımızı ateşledi.

Bu ateşlemeye taraftarımız da katılınca ortaya muhteşem bir müsabaka çıktı. Biz var ya biz, bu Orduspor'u 3'lük 4'lük yapardık. Yakaladığımız ani ataklarda bencillik yapmasaydık, geç kalmasaydık pas yapsaydık, Orduspor'u sahadan siler atardık.

1-0 oldu bizim oldu. Önemli olan 3 puandı onu da aldık. Ordu'ya soracaklar, mağlubiyetiniz var mı? Evet var. Kime diyecekler, Düzcespor diye cevap verecekler. Düzcesporlu futbolcularımızın alınlarından öpüyorum. Sizinle gurur duyuyoruz.

Esenkalın...  
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive