Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
H. Agah ALTAY

“Hayal peşinde koşuyorsunuz” diyenler YHT’ye binmesin!

2.11.2018 - 09:25:09

BU bir boşvermişlik aslında... Ciddiye almamazlık... Bu sözü söyleyenlerle hiç bir yola çıkılmaz. Demek ki dünyaya boş gözlerle bakıyorlar!

  

  Düzce Üniversitesi’nde (YHT) Yüksek Hızlı Tren Çalıştayı düzenlendi. İlk kez bu kadar geniş kapsamlı bir toplantıydı. Ve oldukça verimliydi.

 

     Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın Yüksek Hızlı Tren’in Gerede – Bolu – Düzce hattından geçmesi için verdiği mücadeleyi en yakın takip edenlerdenim.

 

    2011 yılında bir basın toplantısıyla bu projeyi gündeme getirmişti. Geçen yıl da rektörlük binasında bir toplantı düzenlenmişti. Düzce’ye yirmi yıldır gelip giden Japon profesörler önceki gün yine çalıştayda sunum gerçekleştirdi.

 

    Düzce’den hızlı tren geçmesi yönünde eski başkan Mehmet Keleş’in de çabaları olmuştu. Keleş, aynı Japon uzmanlarla o dönemler de de görüş alışverişinde bulunuyordu.

 

    Ancak bu kez bu iş inşallah olacak.

 

    Bu proje için ilk kez bu kadar kalabalık bir topluluk önünde çalıştay düzenlendi. Düzce protokolünün yanısıra üniversite öğrencileri ilgi gösterdi. Hatta ilk kez Bolu’dan projeyi yakından takip eden katılımcılar vardı.

 

    Düzce’den geçiş güzergâhının en uygun olarak görüldüğü olası Ankara – İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren hattı hakkında detaylı bilgiler haberlerde mevcut.

 

    Bu proje tamamlanırsa İstanbul’a yapılan 3. Havalimanı’ndan sonra Cumhuriyet tarihinin  en büyük ulaşım projesi olacak.

 

    Ancak buna önce gönülden inanmamız gerek.

 

    Biz hayalperest bir toplumuz. Hayallerle yaşamayı severiz. Bazı hayallerimiz gerçekleşir, bazıları hayal kırıklığına uğratır.

 

    Ama yine de vazgeçmeyiz. İşte bizi güçlü kılan dürtü de budur!

 

    Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, konuşmasında hızlı tren için “hayal peşinde koşuyorsunuz. İşinize bakın” diye eleştiri aldıklarını dile getirdi.

 

    Aslında bu eleştiri sadece rektörümüze ya da projeyle ilgilenenlere değil.

 

    Bu eleştiri tüm Düzce halkına yapılıyor. Yani onlar aslında demek istiyor ki; “Düzce çamurun içinde batsın, yine de bir çivi çakılmasın ! Bir şeyler yapmaya çalışanlar da boş işlerle uğraşmasın.”

 

    Onlar bunu söylemek istiyor. Çünkü kendi dönemlerinde taş üstüne tuğla koyamayanlar bugün tuğla koymaya çalışanlara köstek oluyorlar.

 

    Başarıları kıskanıyorlar çünkü!

 

    Mesele bu!

 

    Düzce’nin büyümesini istemiyorlar!

   

   

  
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8