Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

AMAN BOŞLUK BIRAKMAYIN

8.11.2018 - 09:30:00

 

Düzce'de trafik sorununu bir türlü çözemedik. Trafik denilince çilekeşlik başlıyor, sıkıntılar başlıyor. İdarecilerin verdikleri yanlış kararlar akla geliyor.

 

Düzce'nin neresine giderseniz gidiniz, neresinde olursanız olunuz. En ufak bir arsa dahi otopark'a çevriliyor. Otoparklara girmeyen araçlar da, nerede boşluk görürlerse oraya park ediyorlar.

 

Vallahi diyorum, billahi diyorum. Bir yangın çıksa, acil bir hasta için ambulans gelse, bu parklar yüzünden olay yerine ulaşamaz.

 

Öyle eğitimsiz, bilgisiz, kural tanımayan, artist kılıklı sürücüler var ki sormayın. Adamlar araçlarını park edip gidiyorlar. Nereye gittikleri belli değil. Sabah arabasını bir bırakıyor, gece gelip alıyor.

 

Dar sokaklara bırakılan bu araçlar yüzünden ne itfaiye, ne de ambulanslar görevlerini yapamazlar. Biz sürücüler olarak yasakları çok severiz.

 

Zaten boşuna dememişler, yasaklar delinmek için vardır. İşte bu kafayla, bu zihniyetle yasak yerlere park ediyoruz. Hasta varmış, yangın çıkmış çok da umurumuzda.. Biz arabamızı park ettik ya gerisi hikaye kardeşim...

 

Yani arabalarımız insan canından daha kıymetli... Hasta varmış bana ne? Adamın evi yanıyormuş bana ne? Benim arabam sağlam yerde ya bana yeter...

 

Ambulans girememiş, itfaiye girememiş bana ne? Benim arabam sağlam yerde ya? Bu arada bu tip şoförlerin arabaları yasak yerlere park ediyorlar.

 

Nasıl olsa denetim yok? İstediğiniz yere arabanızı çekebilirsiniz.

 

Duyarsız bir sürücü aracını nereye park etmiş biliyor musunuz?  Okulun önünde bulunan park yasağı vardır tabelasının önüne çekmiş.

 

Bir okulda kaç yüz tane  öğrenci var. Peki bu öğrencilerden bir tanesi rahatsız olsa ne yapılır? Tabii ki ambulans çağrılır. Peki ambulans okula nasıl girecek?

 

İşte bu fotoğrafa iyi bakınız. Sürücü kardeş, yasak olan yere aracını bırakıp gitmiş. Sırf otoparka para vermemek için yasak olan yere aracını bırakmış gitmiş.

 

Demek ki insan hayatından daha önemli olan, daha değerli olan arabamız. Be adam arabanı o kadar çok düşünüyorsan niye yasak yere park edip gittin.

 

Aman boşluk bırakmayın. Fare deliği olsa arabamızı oraya koyacağız. Bakın bu okul önündeki fotoğraf her şeyi anlatıyor.

 

Esenkalın... 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8