Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

Bir Sınıf Daha Geri Düşürüldük

5.12.2018 - 09:31:37

CUMHURBAŞKANI Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Şehirlere yüksek katlı yapı yapmayın; dikey değil yatay şehirleşme olmalı” diyor.

Bizim AK Parti ağırlıklı Belediye Meclisi’miz “TAK” kat sayısını arttırıyor!

Cumhurbaşkanımız, “Şehirlerde yeşil alanlar çoğaltılmalı, yeni millet bahçeleri yapmalıyız” diyor.

Bizim AK Partili Belediyemiz “TAK” İnönü Parkı’nı tel duvarla örüyor. Sanki özel mülkmüş haline sokuyor.

Bütün kentlerin eski çarşıları, o şehrin prestij merkezleri haline getiriliyor; araç trafiğine kapatılıyor, halkın gezinti yapacağı, rahat alışveriş edeceği yürüyüş yollarına dönüştürülüyor. 

Bizim yöneticilerimiz “TAK” mevcut gezinti yolunu trafiğe açıyor, vatandaşa kapıyor.

Bir bakıyoruz halka karşı yapılan bütün bu icraatları gerçekleştirenlerin hepsi de AK Partili.

Menfaat çevrelerini memnun etmek için halkın çıkarları hiçe sayılıyor.

Halk peş peşe darbe üstüne darbe yiyor.   

Tam da seçim öncesi yapılan işler sanki AK Parti’ye oy kaybettirmeye yönelik.

Bilinçli olarak AK Parti’ye seçim kaybettirilmek istense ancak bu kadar olur!

Düzce şehircilikte de geri götürüldü ve bir sınıf geriye düştü.

***

Yürüyüş yolu kapatılmadan bir gün önce, yani geçtiğimiz pazar günü İstanbul Caddesi’nde aileleriyle birlikte keyifle gezinti yapan kalabalığın arasında biz de vardık.

Soğuk ama güneşli bir gündü. Yayalar caddeyi öyle bir doldurmuştu ki, “Burası da yetmiyor bu yürüyüş yolu uzatılmalı” diye aklımdan geçirmiştim.

O esnada yanında eşi ile birlikte, bizim gibi halkın arasına katılmış, cadde boyunca gezinti yapan yeni Düzce MHP Milletvekili Ümit Yılmaz’ı gördüm. Vatandaşlarla samimi bir şekilde selamlaşıp, ait olduğu şehirde, “olması gerektiği gibi” yanına ailesinden başka hiçbir refakatçı katmadan gezintisini yapıyordu.

Çok hoşumuza gitti. İşte özlediğimiz tablo buydu. Halkımız da, vekili de şehir merkezinin havasını birlikte soluyor, araçların tozu dumanı arasında kalmıyordu.

Ve yaya halk bu caddeyi öyle tıka basa doldurmuştu ki. Demek ki dedik içimizden “Yürüyüş yolu büyük bir ihtiyaçmış. Merkezler, sadece oralarda mülkü-dükkanı olanların değil, bütün şehir halkınındır ve buraları insanlar yaşlısı-genci rahatça yaşam alanı olarak kullanabilmeli.”

Ve malum, işte ertesi gün “TAK ” bu yürüyüş kapatıldı.

Gerekçesi, “Esnaf trafiğe açılmasını istedi”

“Sözün bittiği yer işte bu olsa gerek” demiştim dünkü yazımda. 

Ancak; bu karara hiçbir anlam veremeyip şaşıran ve cadde esnafının isteğine boyun eğmek zorunda olduğunu sanan halkımız şunu çok iyi bilmelidir:  

Şehirlerin prestij merkezleri, sadece buralarda dükkanı bulunan 100-200 veya da 300 mülk sahibinin değil 360,000 nüfusun tamamınındır.  Ve şehir merkezleri hakkındaki tüm kararlar herkesi ilgilendirir. O bakımdan merkezler, sadece o çevre insanının değil, halkın bütününün ihtiyacına göre düzenlenir. Çünkü orası herhangi bir semt değil şehrin merkezidir.    

Kamu yararı gözetilerek trafiğe kapatılan yürüyüş yoluna ilk saygı duyması gereken kimseler de şehir merkezinde yer sahibi olma şansına erişmiş kimselerdir.

Yani herkesin saygı duyması gereken genel halkın ihtiyacıdır.

Bunu yönetenlerimiz de böyle bilsin! 

...
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
düzce iktidara rekor oylar verip düzceye yapılmayan yatırım projeler düzcede muhalefetin elini güçlendiriyor düzcenin sorunlarını halledemeyen iktidara düzce halkı seçimlerde cevabını verecek degişim diyecek muhalefeti belediye başkanlıgını kazanacak iktidar baktıki düzceyi kaybediyor en güçlü adayını çıkardı ama nafile düzce halkı kararını verdi hizmet üretemeyenleri gönderecek düzceye deger katacakları göreve getirecek
ali sarı - 11.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,75

Acaba yürüyüş yolunu yanlış seçmelerinden kaynaklanıyormu diye düşünüyor insan.İstanbul caddesini yürüyüş yolu yaparken hiç kimseden fikir alındımı.(Mimarlar odası ,şehir plancıları gibi).Bende Düzcede bir yürüyüş yolu olmasını çok isteyenlerdenim.Ama bu yürüyüş yolu Asar deresinin kenarında olmalıydı.Kenarda akan dere ,yanında çay bahçeleri,ve kenarında asfalt olmayan yürüyüş yolu çok güzel olurdu bence.Düzcenin kordonu olurdu..Tabi kesinlikle motosiklet olmamalı ,ayrıca bisiklet yolu olabilir..Birde paten yapan gençler tabikide ..Hayalimdeki Düzce böyle ..Sevgiler
Ayla Şahin.. - 5.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8