Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Ömer SOYER

Kar Yağışının Faydaları

11.1.2019 - 09:19:42

Mevsimsel olarak Kar yağışına bazı iman zayıflığı olan insanlar tarafından olumsuz bir şekilde karşılanarak medya aracılığı ile Beyaz esaret benzetmesi, Zulüm, eziyet, felaket, hayatı felç etti gibi tellallık yapmaktalar. Oysa, o gibi insanlar Kar yağışının faydalı, iyi tarafından baktıklarında ne kadar lüzumlu ve faydalı olduğunu göreceklerdir.

 

İnsan hayatında hava ve oksijen ne kadar lüzumlu; Değeri vaz geçilemez olan su kaynakları, yeraltı su rezervleri, başlıca tarlaların, meraların, uzun su ihtiyacını oluşturan tatlı su kaynaklarını dolduran KAR’dır.

 

Hayatlarımızı kolaylaştıran, ekonomi güç sağlayan, elektrik, sulama için kullanılan barajların ana kaynağı KAR suyudur.

 

Havada ve yerdeki hastalığa sebep olan bir çok mikrop KAR ile birlikte yok olmakta. Hem havayı hem yer yüzünü temizleme özelliğine sahip bizim sağlıklı yaşamamıza vesile olmaktadır.

 

Canlı varlıkların ihtiyacı olan bitkiler yer yüzündeki bitkilerin, yeryüzündeki otların üstünü Kar örterek kış boyu dondan, soğuktan korur. Bitkilerin soylarının yok olmasına engel olur.

 

Kar aynı zamanda Amonyak gübre gibitir. Toprağa karıştığında Azot ihtiyacını giderir. Toprak verimli hale gelir.

 

Kar suyu toprakta bulunan Demir, Potasyum, Kalsiyum gibi mineralleri çözerek bitkilerin, otların beslenmesinde üstün faydalar sağlamaktadır.

 

İnsan bünyesi değişiklik ister, Güzel görmeyi sever. Kar, doğayı gelin gibi süsleyerek insanların ruhunu ferahlatır.

 

Karla birlikte Kış Turizminin başlatır. İnsan psikolojisine iyi geldiği gibi insanların eğlence arzularını gidererek mutluluğa erişmelerine vasıta olur.

 

Çöcukların en çok sevdiği kar topu oynama sevinci ile kardan adam yapmak etkinliğindeki mutluluklarla farklı gün yaşamalarına vesile olur. Kar, her zaman bulunmayan güzel fırsattır.

 

Demek ki Kar esaret değil, faydalı bir nimetmiş.

 

Saygılarımla.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
şaır oldunbe hacı tesoılerın çok yerınde
muhsın - 14.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,69

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8