Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Sahipsiz Köpekler Şehri Düzce

16.1.2019 - 09:15:17

Düzce Belediyesi'nde seçimler dolayısı ile başıboşluk bulunuyor. Şu anda formaliteden hizmet veriliyor. Para alınacak yerler çalışırken, masraf olacak yerler yatıyor.

Düzce'nin her tarafı köstebek gibi olurken, Düzce'nin her tarafı işgal altında bulunurken, Düzce'nin torpilli yerlerine hizmet giderken, Düzce'nin acil ihtiyaçları dururken, belediyemiz yatmaya, gün doldurmaya, seçimleri beklemeye devam ediyor.

Düzce Belediyesi'nde gider ayak hatırlı işlerin yapıldığı iddia edilirken, bunun en son örneğini yaşadıklarını belirten Düzceliler, üç-beş esnafın isteği ile İstanbul caddesinin trafiğe açılmasını gösterdiler.

Düzce'de kıyakçılığın olduğunu, çifte standart uygulandığını, bazı kişilerin kollandığını, Düzce'yi üç-beş kişinin yönettiğini her zaman söylemişimdir. Hatta bazı kişilerin, evinin, ahırının kapısına kadar asfalt yapıldığını iddia etmişimdir.

Şimdi bunları bir kenara bırakalım. Allah'a havale edelim. Bir gün hak yerini bulur.

Arkadaşlar... Düzce'yi sokak köpekleri bastı. Mahalleler, sokaklar, caddeler, kaldırımlar, çarşının merkezi, çarşının ortası, parklar, aklınıza gelen her yerde köpek sürüleri var.

Düzce nüfusunun 5'te biri kadar sokak köpeği var. Aylardır bu köpeklere bir önlem alınamadı. Hayvan barınağı kuruldu, şu anda neler oluyor bilinmiyor. Bu barınakta hayvan var mı? Bu barınak faaliyete geçti mi? Bu barınakta çalışan var mı? Bu barınakta hayvan var mı? Bu barınağın hayvan kapasitesi ne kadar? Geliri ve gideri nedir? Bu barınak ile kimler ilgileniyor?

Bunların hepsi  Düzceliler tarafından soruluyor.  Bu arada ben de bir soru soruyorum? ''Bu kadar köpek sürüsü Düzce'ye nereden geldi? Nasıl geldi? Bu köpekleri kim ya da kimler savunuyor? Bu köpekleri kim ya da kimler kolluyor? Bu köpekler için kim ya da kimler çalışma yapmıyor? Vatandaşlar ile köpekleri aynı anda yaşamaya kim ya da kimler zorluyor?''

Daha çok sorulacak sorular var. Ama ne hikmetse bu köpekler için hiç bir çalışma yapılmıyor ve önlem alınmıyor. Vatandaşlar ile köpeklerin bir arada yaşaması için sanki bir zorlama var, sanki bir alıştırma mücadelesi var,  sanki köpekler ile bir arada yaşamamız isteniyor.

Geçenlerde belediye başkanı bir açıklama yapmış. Bu köpekler kısırlaştırıldı, küpeleri takıldı, kimse korkmasın demiş. Allah Allah köpekler bizi !!!!!!!!!  demiyoruz, ısıracak diyoruz.

Arkadaşlar... Vallahi billahi şahidim diyorum.  Vallahi billahi gözümle gördüm diyorum. Vallahi billahi diyorum, 1  Ocak'tan itibaren kilo vermek için yürüyüşe başlayacaktım. Camdan dışarı baktığımda 15-20 tane köpek gördüm, yürümekten vazgeçtim.

Sabah okul öğrencilerinin köpeklerden kaçtığını gördüm. Bayanların durakların içine saklandığını, bazı bayanların yol değiştirdiğini gördüm. Köpeklerin birbirleri ile boğuştuğunu gördüm. Köpeklerin sürüler halinde araçların peşinden koştuğunu gördüm. Köpeklerin yollara, kaldırımlara yayılarak yattığını gördüm. Köpekler ile göz göze geldiğimi gördüm.

Azıcık gık desem bana saldıracaklarını hissettim. Köpeklerin işgal ettiği bölgeleri gördüm. Bir de bu köpekler kilolu, bakımlı ve hayatlarından oldukça memnunlar...

Hayvanseverler bana kızmasınlar. Köpekleri çok seviyorlarsa, evlerine alsınlar. Ben sokak köpeklerinden rahatsız oluyorum, onlardan korkuyorum, ömür boyu korku içinde yaşayamam. Çok sevdiğim, bayıldığım, değer verdiğim, kalbime koyduğumun belediyesi, ne olur şu sokak köpeklerine bir çare bulun. Bu köpekleri barınağa mı koyacaksınız, başka yerlere mi göndereceksiniz, ne yapacaksanız yapın artık. Akşama kadar belediyede yatmayın, şu işe bir çare bulun.

Bu kadar köpek nereden geliyor? Başka il ve ilçelerden mi getirip bırakılıyor. Bir çare bulun, bir çözüm üretin, en azından o sıcak odadan ve koltuklardan kalkıp, halkın arasına bir karışın da sizlere beddua değil, dua  edelim.

Esenkalın...    
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8