Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Elif Tamer MARADİT

Eski Düzce Valimiz Vasip Şahin’den Selam Var

6.2.2019 - 09:13:16

Geçtiğimiz günlerde üyesi olduğum TOBB Kadın Girişimciler Kurulu üyelerimiz ve Başkanımız ile birlikte Ankara Valisi, Düzce’nin gönülden sevdiği Eski Düzce Valisi Vasip Şahin’e ziyaret yapmaya karar verdik. Ziyaretimize, Kadın Girişimcilerimiz ile ilgili Valilik iş birliğinde neler yapabiliriz fikri ile yola çıktık.

Öncelikle şunu kesinlikle söylemeliyim, Kıymetli Valimiz kesinlikle misafirperver ve içten birisi. Bizi oldukça sıcak karşıladı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi olmamız sebebiyle her birimizin sektörel gündemlerini dikkate aldı.

Kadın Girişimciler olarak hepimiz kendimizi tanıtırken ben henüz Düzce’den konuyu açmadan, Sayın Valimiz “Ben Elif Tamer Maradit, sanayiciyim” der demez, “Demek Düzcelisiniz” dedi.

Soyismimden Düzce ile bağlantımı anladı, Düzce Postası Gazetesi Ailesinin ve Kıymetli Yayın Sahibimiz Aydın Maradit’in selamlarını ilettim.

Kıymetli büyüğümüz Bedrettin Maradit’in neyi olduğumu sordu, Düzce’nin ve Türkiye’nin en kıymetli gazetecilik değerlerinden Bedrettin Maradit’i çok iyi tanıdığını belirtti ve Düzce Postası Ailesine ve Düzce’ye selamlarını iletti.

Düzce sohbetinin ardından ben yine bir şey söylemeden Kıymetli Valimiz bana “Siz yoksa Ankara, Kızılcahamamlı mısınız?” diye sordu.

“Evet Sayın Valim, aslında sizinle Kızılcahamam’dan da ortak noktamız var dedim.

Kıymetli Valimiz geçmişte Kızılcahamam Kaymakamlığı görevinde bulunmuş ve tüm ilçenin sevgi ve hürmetini kazanmıştı.

“Ankara’lı Tamer Ailesinden misiniz” sorusuna “Evet” der demez, Babanız daha önce Meclis Üyesi miydi diye sordu. Ailemi çok iyi tanıdığını söyledi.

Ardından toplantı masasına dönen kıymetli Valimiz, “Ben Elif Hanımın hem babasını hem kayınpederini tanıyorum her iki taraftan da tanıdığız” deyip hepimizin yüzünde büyük bir tebessüm oluşturdu.

Ben Valimiz Vasip Şahin Bey’in dikkati, özeni, samimiyeti ve hafızasına hayran kaldım. Ben kendimi hiç tanıtmadan, soyisimlerimden kim olduğumu çıkarttı, hem de Ankara ve Düzce taraflarından. Bütün valilerimiz, devlet Adamlarımız keşke Vasip Şahin gibi olsa dedim içimden. Kalabalık bir toplantı masasında iki soyismimi de dinleyip, Düzce ve Ankara ile bağlantımı anımsaması beni, bizi, Tüm Düzce ve Ankaralıları onure etti.

Vasip Şahin Bey’e planlarımızdan bahsettik, Ankara Valiliği ile Ankara’lı Kadın Girişimciler olarak nasıl bir işbirliği yapabileceğimizi konuştuk. Hedefimiz Valilik himayesinde kadın girişimciliğini destekleyen bir oluşum kurmak.

Ayrıca Valimiz Vasip Şahin’e kendisini en çok çocukların sevdiğini, Twitter hesaplarını sürekli takip ettiklerini, okul tatil olunca çok mutlu olduklarını ilettik. Valimiz bu kadar içten olursa, çocukların da tüm halkın da kendisini sevmemesi ne mümkün.

Vali Bey’de sosyal medya hesaplarına çocukların ilgisinin çok olduğunu bildiğini, gerçekten onların konforu, sağlığı ve güvenliği için meteoroloji bilgilerini sıkı takip ettiğini ve gece saat 22.30’a kadar okulların tatil haberini verdiğini söyledi. “22.30’a kadar tweet atmadıysam okul tatil olmayacaktır, çocuklarımız boş yere uykusuz kalmasınlar, uyusunlar” dedi.

Ardından biz kadın girişimcilerin sektörel gündemlerini dinledi. Yoğun gündemleri arasında bize vakit ayırdığı ve dikkatle dinlediği için kendisine teşekkür ederim.

Ayrılırken Tamer ve Maradit ailelerine ve Düzce’ye selamlarını ileterek bizleri uğurladı. Kadın girişimcilere, bana, aileme ve Düzce Postası Ailesine gösterdiği ilgi ve nezaket için teşekkür ederim.

Düzce Postası’ndan da bir kez daha Sayın Valimiz Vasip Şahin’e hürmetlerimizi sunuyoruz. Düzce Vasip Şahin’in hizmetlerini şükranla anıyor.

Eski Düzce Valimiz Vasip  Şahin’den Selam Var


Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8