Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Allah Allah Düzce’de Ne Cevherler Varmış!

18.3.2019 - 09:23:21

Türkiye genelinde yerel seçimlere az bir zaman kala adaylar coştukça coşuyor. 31 Mart’ta yapılacak seçimler için Belediye Başkan adayları ve muhtar adayları iyice coştular.

 Aklıma rahmetli eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in bir lafı geldi. ‘’benzin vada bizim mi haberimiz yok’’

Düzce’de belediye başkan adayları öyle vaadler, öyle sözler, öyle nutuklar atıyorlar ki, şaşırmamak elde değil. Valla adaylar yapacakları işleri  madde madde halka anlatıyorlar, basına veriyorlar.

Bazen olayı öyle abartıyorlar ki; Türkiye meselesi haline getiriyorlar. Diyorum ki, siyasi partilerin bu kadar gücü vardı da bugüne kadar nerede imişler? Bu kadar paraları varmış da bugüne kadar neden yatırım için harcamadılar? O zaman bu kadar borçları kim yaptı?

İktidar olan siyasi parti başta olmak üzere muhalefet partilerin bile kasası para ile doluymuş. İnanın bana verilen bu vaadler karşısında bir Düzce daha kurulur.

Vallahi şoktayım. İnanın bana şaşkınım. Bağımsız aday Hasan bey bile bir sürü vaadler veriyor.

Peki verilen bu vaadler nasıl gerçekleşecek? Belediye borç batağında olduğuna göre adaylar parayı nereden bulacaklar?  Para kaynağını nereden bulup sağlayacaklar bunu açıklayan yok.

Yayın genel yönetmenimiz Aydın Maradit, 2 Mart 2019 tarihinde bir yazı yazmıştı. DAVULUN SESİ adlı bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

 Aydın Bey’in dediği gibi başkan adaylarının vaatte bulunmama lüksü yoktur. Bırakın bulunsunlar diyor. Maradit, bırakın bol bol vaatte bulunsunlar, bol bol söz versinler. Hiç olmazsa verdikleri sözleri yerine getirebilmek için bol bol çalışırlar diyor.

Sayın Maradit’e katılıyorum. Ama  verilen sözlere, vaadlere bakıyorum. Vallahi astrarı yüzünü geçiyor. Belediyelerin yıllık bütçeleri bellidir. 100 trilyonluk bütçeye 500 trilyonluk sözler vaadler verilir mi?

Verilir abi verilir. Burası Düzce verilir.

Türkiye genelinde il, ilçe, kasaba, nahiye, belde olarak sayarsak 2951 tane belediye var. Yanlış duymadınız yanlış okumadınız. 2951 belediyeden hangi belediye borcundan dolayı kapandı.

Belediyelere icra gelir, tedbir konulur ama kapanmaz. O halde adaylarımızın verdiği sözlere verdiği vaadlere şaşmamak gerekir.

Mesela ben aday olsaydım atardım da atardım. Nasıl olsa ikinci perde başlayınca 5 yıl yetmedi derim. İkinci perdede yarım kalan işlerimi tamamlayacağım derim, yine aday olurum.

Anlatmak güzel, söylemek güzel. Asıl uygulama pozisyonuna geçince ne olacak? Neler olacak? Asıl bu nokta önemli değil mi arkadaşlar…

Gelelim muhtar adaylarına… Muhtarlar neye güvenip de vaadler veriyorlar? Muhtarların bütçesi mi var? Muhtarların kasası mı var? Muhtarların alacağı maaş dışında ne geliri var ki?

Mahalle ve köy muhtar adayları öyle vaadler,  öyle sözler veriyorlar ki belediye başkan adayları yanlarında hava alır.

Bazı muhtar adayları ne diyor: Asfalt yaptıracağım, kaldırımları ve çöken yolları yaptıracağım. Çocuk park alanları, cafeler, yürüyüş yolları, otobüs seferleri yaptıracağım. Köpek sürülerini toplatıp ıslah ettireceğim, vatandaşlarıma 7 gün 24 saat hizmet edip emrinde olacağım. İhtiyaç sahiplerine sahip çıkacağım vs. vs. vaadler ve sözler veren muhtar adaylarına şaşmamak elde değil.

Allah Allah Düzce’de ne cevherler varmış da bizim haberimiz yokmuş.

Bu belediye başkanlığı, bu muhtarlık bu kadar güzel mi yaa? Bu kadar kolay mı yaa? Anlat anlat dinleyelim diyoruz. Bakalım kazananlar bu vaadler ve sözler karşısında durabilecekler mi?

Bunların derdi maaş mı? Hizmet mi? Bunları göreceğiz. Şimdiden merak etmeye başladım. Haydi hayırlısı bakalım…

Esenkalın…

 

 

 

 

               
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8