Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce SEDAŞ Kurumu görevini yaptı

21.3.2019 - 09:21:54

Düzce SEDAŞ Müdürlüğü’nü ilgisinden dolayı kutlarım. Bugüne kadar SEDAŞ’ın hatalarından, pahalılığından, ilgisizliğinden yakınmıştım, aralıklarla eleştirmiştim. Bugün de tebrik etmek istedim.

Düzce Süleyman Kuyumcu (eski Akçakoca) caddesi üzerinde bulunan bir direğe araba çarpmıştı. Bu direk buradan kaldırıldı ve öylece bırakıldı.

Aradan zaman geçti, direk yıkılınca kablolar meydanda kaldı. Şikayet üzerine SEDAŞ yetkilileri kabloların ağızlarını bantlayarak çekip gittiler.

Gel zaman git zaman derken, araç sahipleri bu kabloların üzerine park etmeye başladılar. Bu da çevre esnaflarının tepkisine yolaçtı. Zira kaldırım üzerinde bulunan bu kablolar tehlike saçıyordu.

Duyarlı vatandaşlar SEDAŞ’a haber verdiler. Ne gelen vardı ne de ilgilenen kimse yoktu. İki-üç kez SEDAŞ arandı ve sonuçta görevliler geldi.

Kaldırım üzerinde bulunan çıplak kabloları bir kez daha bantladılar ve üstüne SEDAŞ yazan duboyu koyup gittiler.

Bu sefer araç sahipleri duboyu kaldırıp kabloların üzerine park etmeye başladılar. Bunu gören çevre esnafları rahatsız olunca tekrar SEDAŞ’ı arayarak yardım istediler. Bir gün, üç gün derken ne gelen ne de giden oldu.

Bu sefer SEDAŞ Kurumu üç kez daha arandı. İki kişi gelerek kabloları iyice bantladılar üstüne de sarı bir kutu geçirip gittiler. Daha sonra duyarlı vatandaşlar yapılan çalışmalardan memnun olmayacaklar ki, gazetemizi arayarak durum hakkında bilgi verdiler.

Ben de mesleğim icabı olay yerine gelerek resimlerimi çekip haber yapma gereği duydum. Çünkü hem görüntü kirliliği hem de tehlikesi vardı. Haber yayınlandıktan sonra SEDAŞ Kurumu gazetemize bir açıklama gönderdi.

 SEDAŞ’ın açıklaması şöyle:

‘’Düzce Postası Internet Haber Sitesi’nın 9 Mart tarihli sayfasında ‘’Dikkat Çarpabilir’’ başlıklı haberinizi okuduk ve konuyu inceledik. Konuyla ilgili olarak da sizi bilgilendirmek isteriz.

Haberinizde bahsi geçen Düzce Süleyman Kuyumcu (Eski Akçakoca) caddesi üzerinde bulunan galvaniz aydınlatma direğine reklam amaçlı bez afiş asılmış ve bu bez afiş şiddetli rüzgar sebebiyle direği dip kısmından yatırmıştır.

Direk, bulunduğu bölgenin mahalle arasında yayaların gelip geçtiği bir güzergah olması can ve mal tehlikesi yaratabilecek bir konumda olması sebebiyle aynı günün akşamüzeri SEDAŞ ekiplerince sökülmüş ve gerekli emniyet tedbirleri alınmıştır. Önümüzdeki hafta içi yeni direk dikim çalışması yapılıp, bölgedeki mağduriyet giderilecektir.

SEDAŞ olarak yanmayan lamba ihbarlarını günlük olarak takip ediyoruz. Gazetenizdeki haberi ihbar kabul edip, aynı güzergah üzerinde yanmayan lambalar kontrol edilerek, arızalı olanlar onarılmıştır. 

Konuyu bilginize sunar, kamuoyunun bilgilenmesi açısından vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür ederiz.’’

Ben de şahsım, esnaflar ve vatandaşlar adına SEDAŞ’a teşekkürlerimi sunarım. İşi ciddiye alarak kısa zamanda gerekli ilgiyi göstermeleri bizleri mutlu etti.

Ne var ki yeni dikilen direğin lambası yanmıyor. Bu konu ile ilgilenirseniz daha çok mutlu olacağız. Hiç olmazsa  bu caddenin bir bölümü karanlıktan kurtulacak.

Bizler de bundan sonraki çalışmalarında SEDAŞ’a başarılar vdileriz.

Hoşçakalın.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8