Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Mesela Yani…

22.3.2019 - 09:04:58

Adaylar, seçim günleri azaldıkça çalışmalarına, proje dedikleri öngörülerini ve vaatlerini sıralıyor. Bütün adaylar ve ekipleri her yede, her  ortamda ve mekanda propagandalarını alabildiğine sürdürüyor. 

Yazıya başlamadan önce peşinen söyleyeyim: Şehir merkezinde koca koca otobüslerle, gezerek bangır- bangır seçim müziği çalıyorlar ya, vatandaşın pek umurunda değil. Ayrıca akşam trafiğin en yüklü zamanı konvoy veya büyük otobüsler trafiği felç ediyor. Yine, olmayacak  yerlere giydirilmiş ufak- büyük araçlar da park ediyor. Vatandaş, bu konularda tepkili. Bilin istedim.

Şimdi gelelim şu asıl konuya:  Tramvayımız gitti. Galiba hangarda. İstanbul Caddesi, birileri mutlu olsun diye trafiğe açıldı. Trafik ise adeta çengel bulmaca gibi oldu.

Bölgemize yılda 1 milyon dolar kazanç getirecek Yüksek Hızlı Treni için Düzce’de istasyon kurulması için çaba sarf edeceğim diyen var mı? Bu konuda imza kampanyası başlatıldı. Gidip imza verdiniz mi?

Düzce’ye halkın çay bahçesi yapacağız diye vaat edenlere söylüyorum.  İnönü Parkını, Çocuk Parkı yapacağız, buraya, sadece çocuklar ve anneleri, nineleri, ablaları girebilecek  diyen  bir baba yiğit var mı?

İşin diğer yüzü,  tramvayımızın  rayları altımızdan geçiyor, kendi halinde. Araçlar da,  geçecek yer bulabilirse yayalar da üstünden geçiyor. Gelecek olan yönetim bu konuda ne yapacak bilmiyoruz. Ama kesin elde kalan gırtlağa kadar borcun yanında tramvay da,  rayları da yeni Başkanın kucağına  el bombası gibi  geleceği kuşkusuz.

Çözümü söyleyecek var mı adaylar?

Düzce’nin Şehir Efsanelerini yeniden hayata geçirmek için bir tek proje sunan var mı?

Dekovili  ilk Düzce Postası gazetesi gündeme getirdi. Yerini bulduk. İstanbul- Zeytinburnu’nda. Gelin verelim dediler. Söyledik, alan çıkmadı. Cüzi bir masrafa gelecek olan dekovil yerine bu tramvayı getirdiler, Düzce’ye. 

Şimdi, bu elde kalan rayların üstünde dekovil gezseydi olmaz mıydı?  Tarihi bu aracı herkes görmeye gelirdi. Beton yığınıyla ruhu kalmamış Düzce’ye hayat verir, tarih yeniden yaşanırdı.  

Zincirlikuyu’nun adını eden yok. Yeri bile var. Zincirlikuyu Sokağında yer var. Tam ona göre bir yer. Bu sokağa bir minyatür Zincirlikuyu Çeşmesi pekala yapalı bilir.

Lafını eden yok.

Saat Kulesi dedik, Düzce Uçağı dedik.  Bunlar, sık sık ‘Düzce’ye yeniden eski sıcaklığını,  ruhunu geri getireceğiz’ diyenlerin aklına geldi mi?

Düzce’nin marka olmuş köftesini, ciğerini, şırasını içmeye gidip poz vermek kolay. Tarih olmuş bu lezzetler için bir planın var mı? Orta çarşıyı, Kuyumcular, Basmacılar Çarşılarını Düzce’nin değerlerine katmak için, eski Düzce’ye uygun restore ettirip, tanıtımı için bir çabanız olacak mı?

Düzce, lezzet ve tatlar şehri olmalı.

Aklınıza gelmiyorsa çığrıştıralım  istedik. Bunlar, uçuk- falan- filan pahalı projelerden hem daha ekonomik hem, Düzce’ye, Düzce’ye gelenlere, Düzcelilere hayat verecek. 

Siz Büyük Caminin  yan kapısının karşısındaki tarihi Ayakkabıcılar Sokağına girdiniz mi hiç?  Tepesinde deprem öncesi koyulan, o plastik üst örtüsünün kirliliğini gördünüz mü?    O sokağın üstünden geçen telefon ve elektrik hatlarının gördünüz mü? Bu güne kadar, hiçbir belediye yönetimi buralara bakmadı. Tüyden, kıldan yerlere para harcadılar.

Buralar Düzce’nin tarihi. Önce buraları hayat vermek lazım.

 Kısacası; sev Düzce’yi seveyim seni.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın şerbetçi mesala demişşin çok halkısın ama seni anlayacak fazla siyasetçi bulmak zor çok az seçimden seçime halkın arasına karışan akp beleş oyları toplayıp yan gelip yattıkça düzcede degişen olamaz akp dersini şeçimde vermek lazım mhp düzcede güçlü geliyor erdogan bıyık başkana destek büyürse düzce akp yapmadıgı saydıgın hizmetleri alır yeterki düzce halkı gerçekleri görsün
ibrahim karagöz - 24.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,19

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8