Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Türkiye’nin sokak köpekleri Düzce’de toplanıyor

25.3.2019 - 09:11:08

Düzce’de ne kadar  basın kuruluşu varsa mutlaka haber yapmıştır. Düzce’nin her yerinde sokak köpeklerine rastlamak mümkündür.

Düzce’de nereye giderseniz gidiniz, hangi sokağa girerseniz giriniz, hangi caddede yürürseniz yürüyünüz mutlaka ama mutlaka bir ya da gruplar halinde köpek sürülerine denk gelirsiniz.

Aylardır yalvardık, aylardır söyledik, aylardır yazdık, bunları anlattık, söyledik. Yok kardeşim yok, vallahi çıt yok. Ya bu köpekleri ne yapacaksınız dedik. Neden toplamıyorsunuz dedik. İlla ki bir insanın ölmesi mi gerekiyor dedik. Yok abi yok çıt yok.

Bizim Düzce’de Türkiye’nin tüm köpekleri toplanmış, aldıkları kararlar ile Düzce’nin her tarafına yayılmışlar.  Pes vallahi pes. Bir kişi çıkıp ta bu ne  rezilliktir demiyor ya da diyemiyor.

Bu konu ile ilgili sorumlu kim veya kimler ise umurlarında bile değil. Niye mi? Adamlar makam arabalarından aşağı inmiyorlar ki, halkımız gibi insanlar gibi vatandaşlar gibi yaya dolaşmıyorlar ki, adamlar nereden bilsin köpeklerin zararlı olduğunu, nereden bilsinler insanların korktuğunu değil mi?

Çarşının ortasında yani şehir merkezinin göbeğinde köpekler serilmiş güneşleniyorlar. Azıcık gürültü yapsan, azıcık yan baksan kafasını kaldırıp sana bakıyor.

Isırırım haa der gibi bizi korkutuyor. Ya arkadaşlar bu köpeklerin dokunulmazlıkları mı var? Sokak köpekleri Düzce’yi ele geçirmişler. Bütün köşe başları onlardan soruluyor.

Vallahi bir yere giderken, bir yerden geçerken onlardan izin alacağız. Ben bu işten bir şey anlamadım. Sabah camiye gidemiyoruz. Çocuklarımız okula gidemiyor. Vatandaşlar işe gidemiyor. İnsanlar spor veya yürüyüş yapamıyor.

Gruplar halinde dolaşan ve güneşlenen bu hayvanlara teslim olduk. Okuldan çıkan minik çocuklar tekrar okulun içine giriyor. Yavrum evinize niye gitmiyorsunuz dediğimiz zaman dışarıda köpek var diyorlar.

Bizim sorumlu, yetkili, görevli makam sahipleri nereden bilecekler köpeklerin çocukları korkuttuğunu, onlar kendi çocuklarını özel arabalar ile getirip götürüyorlar. Amaaan bana ne başkasının çocuklarından der gibi sokak hayvanlarından haberleri yok.

Hani var da yok.

Gidin hastanelere, sağlık ocaklarına, özel hastanelere bir sorun. Ne kadar ısırık vakası varmış. Bundan haberiniz var mı?

Bu arada sizlere soruyorum? Hayvan barınağı niye yapıldı? Hayvan barınağının son hali nedir? Bilen yok. Demek ki Düzce’de sokak köpekleri o kadar çok ki, hayvan barınağı yapma gereği bile duyduk.

Yetkililer bir de meydana çıkıp son güne kadar görevimizin başındayız diyorlar. Ne yapıyorlarsa?

Hatta bir ara yetkili bir kişi ne demişti: ‘’Bu köpekler kısırlaştırıldı.’’ Biz  bu köpekler kısırlaştırıldı demiyoruz ki, bu köpekler bizi ısıracak diyoruz.

Gruplar halinde dolaşan bu köpeklerden bir tanesi hır dese, bütün köpekler saldırıya geçiyor. Bu köpekler kısırlaştırılsa ne olur kısırlaştırılmasa ne olur?

Bu arada hayvan severlerin sayısında artış var. Vallahi de billahi de hayvan sevdiklerinde değil. Millete karşı gösteriş ve hava yapıyorlar. Bazen köpeklere su ve ekmek kırığı verenler var. Hayvanları çok mu seviyorsunuz diyorum. Evet diyor. O zaman al evine götür besle diyorum. Bana kızıyorlar. Ya arkadaş bana niye kızıyorsun, hani çok seviyordun ya…

Hayvanları besleyecekseniz kuşları, güvercinleri, kedileri besleyin. Köpekler zaten sokakların hakimi değil mi? Şu hayvanların Düzce’deki toplantıları hala bitmedi mi?

Yetkililere sesleniyorum. Bu işe bir çare bulursanız dualar alacaksınız.

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
metin abi o köpeklri nasıl çoğaldığını.biliyoruz.yeni belediye başkanı ile işi çok güzel çözeceğiz.tecrübeli adamlarımız var.
halil - 27.3.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8