Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Huzur hakkı mı, halkın huzuru mu?

15.4.2019 - 09:03:29

DÜZCE Belediye Meclisi, Başkan Faruk Özlü ve yeni Meclis Üyeleriyle ilk toplantısını yaptı ve Komisyonlar oluşturuldu. Görev için kolları sıvayan bu meclis üyeleriyle yeni dönemde neler yapılacağını 5 yıl gözleyeceğiz.

AK Parti ağırlıklı veya kontrollü, 19+5 Cumhur İttifaklı, 7 Millet İttifaklı Belediye Meclisinde, “Huzur Hakkı” istenmemesi talebi kabul edildi. Bu konuyu basına kahramanlıkmış gibi yansıttılar. Sanki ilk defa bu belediye meclis üyeleri “Huzur Hakkı” istemiyorlarmış gibi yapmalarını hayretle karşıladım. Merhum Süleyman Kuyumcu zamanından bu yana, Selahattin Olcar, Ruhi Kurnaz ve Mehmet Keleş ve İsmail Bayram dönemlerinde de bu “Huzur Hakkı” alınmaz, belirlenen bir hayır işine bırakılırdı.

Mesele, “Huzur Hakkı” değil, mesele, “Halkın Huzuru” beyler. “Huzur Hakkını” ister alırsınız, ister almazsınız. Kimse size bu konuda bir şey demez. Kimseye keyif bağışlamayın.

Düzce’nin hali ortada. Her yer pejmürde bir halde. Bundan evvelki Belediye Meclis Üyelerinin çoğunu halk tanımadan süreleri doldu. Sizi de yolda vatandaşa sorsak, kimdir meclis üyeleri diye yine büyük çoğunluk, ilgililer ve partilerin yöneticileri hariç sizleri tanımazlar bile.

O zaman tanıtmak için tam tamamına koskoca 5 yıl var.

Sizden önceki belediye meclis üyelerini bir kez dahi halkın arasında, sokak-cadde üstünde bir vatandaşın derdini dinlerken pek gören olmamıştır. Gel meclise, komisyona, encümene, kaldır elini- indir elini, bas butona hepsi bu.

Mesela ben, bir kere bile yıllarca bizim mahallede dert dinleyen ne başkan yardımcılarını, ne meclis üyelerini görmedim. Halkın arasına karışmayan seçilmişleri kimse dikkate bile almaz.

Öyle, kendi partililerinin açılışlarında, Ankara’dan bakan veya üst düzey yöneticiler geldiğinde koşa- koşa oraya gelip medyatik olanlara çok şahit olduk biz bunca yıl.

Düzce halkı, Belediye Başkanı Faruk Özlü’ye veya diğer adaylara oy verdi de, size vermedi mi? Siz de Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü kadar halka karşı sorumlusunuz.

Düzce’de sorun çok.  Mahalle-mahalle gezdiniz seçim zamanı. Bunları tespit etmeye çalıştınız. Aslında bu sorunların çoğunu da bildiğinizi sanmıyorum.

Şimdi artık, hep birlikte, iktidar, ittifak- muhalefet demeden bir araya gelip, mahalle- mahalle gezerek halkla beraber olmalısınız. Bunu, son Belediye Başkanı Dursun Ay ve ekibi ile muhalefet meclis üyeleri de hiç yapmadı. At üstünde, mehter önünde, Cedidiye Cami avlusunda çay partisi, sükseli yerlerde boy gösterisinden başka bir şey yok. Peşlerinde elinde fotoğraf makinalı, akıllı telefonlu resim çeken,  castrı-castrı birkaç maaşlı adam hepsi bu.

Elle tutulur bir hizmeti pek yaşamadık ne yazık ki son aylarda.

Düzce’nin hali ortada. İş sizde beyler. Düzce’nin ve Düzceli’nin menfaatlerinden siz sorumlusunuz. Herkesin vebali sizlerin elinde.

Kısacası; huzur hakkından fazla halkın huzuru önemli beyler…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8