Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
H. Agah ALTAY

Nigar hocaya Düzceliler tam destek veriyor

6.05.2019 - 09:02:30

TÜRKİYE’nin en genç ve en başarılı rektörlerinden biri olan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’a yeni rektörlük seçimleri öncesi Düzce halkı büyük destek veriyor.

15 Mayıs’ta yapılacak yeni rektör atamaları öncesi Düzce’deki başta üstdüzey protokol olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler ve halk nezdinde tüm kesimin sevgisini, güvenini ve desteğini kazanan Çakar, ikinci döneme çok yakın gözüküyor.

Düzce Üniversitesi’ne şimdiye dek kazandırdıkları onun bu görevi ikinci kez hakettiğinin bir göstergesidir.

Bir toplantıda da ifade ettiği gibi kendi deyimiyle “Üniversiteye ne yapıldı?” diyenler önce bir Düzce Üniversitesi’ni gezip görmeli.

Görmeli ki, üniversitenin nereden nerelere geldiği iyi anlaşılmalı.

Yapılanları tek tek saymaya gerek yok.

Ama her şeyden önce Düzce Üniversitesi Düzce’nin dünyaya açılan bir markasıdır, vitrinidir.

Gelişmiş ve modern kampüs yerleşkesiyle Düzce’nin görünen ve yayın hayatına başlayan radyosuyla da sesini duyuran yüzüdür.

Nedense bazıları bunları idrâk etmekte güçlük çekiyor.

Çünkü her üniversite kendi kategorisinde değerlendirilmeli. Üniversitemizi eğer ODTÜ’yle, Marmara’yla ya da bir İstanbul Üniversitesi’yle vs. Kıyaslamak hiç akla yatkın değil.

Lâkin 2006 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında gerek fakülteleşme, gerek bilimsel yayın sıralaması, gerekse ihtisaslaşma alanında yaptığı çalışmalarla Düzce Üniversitesi bugüne kadar hep üst basamaklarda yerini aldı.

Kurucu rektör Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu’nun da bu başarılarda payı büyük. Ki, kendisi de iki dönem üniversitenin büyümesine katkı sağladı.

Bu yüzden rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın bir dönem daha bu görevi üstlenmesi gerekiyor.

İstikrarda kerâmet vardır.

Nigar hocanın özbeöz Düzceli olması rektörlük görevinin sorumluluğunu şüphesiz artırıyor. Doğup büyüdüğü bir şehirde üstdüzey görevlerde bulunmak her bürokrat için zaman zaman sorun teşkil etmiştir.

Ancak bu durum hiçbir zaman Nigar hocanın başarılarına engel olmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 31 Mart seçimleri öncesi Düzce’deki mitinginde özellikle Düzce Üniversitesi’nden övgüyle bahsetmesi Nigar Demircan Çakar’a verdiği desteği fazlasıyla beyan ediyor.

O halde “Değer Üreten Üniversite” değer üreten rektörüyle yoluna devam etmeli.

 

   
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8