Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce’yi parselleyenler

22.05.2019 - 09:18:02

İŞİNE gelen sevinecek, işine gelmeyen bana kızacak. Buna adım gibi Metinim. Düzce’yi kendi çiftliği gibi zannedenlerin sezonu kapanıyor, yani sona gelmeye başladık.

Düzce’den seçmeler adı altında sorunları dile getirmeye çalıştım. Bazı konularda tedbirler alınmıştı, bazı konularda ise duyarsız kalınmıştı.

Düzce’yi parselleyen zihniyetlerin çoğu işine devam ediyor. Göze batanlar ise maalesef kaybetmeye devam ediyor.

Şimdi Düzce’nin parsellenen bazı noktalarına el atalım.

Madde 1- Merkez Büyük Camiinin şadırvan tarafı özel araç sahipleri tarafından parsellenmiş. Cami etrafında bulunan esnaflar, araçlarını cami bahçesine park ederek park sorunlarını ücretsiz olarak hallediyorlar. Kısacası haksızlık yaşanıyor. Buna dur diyen yok mu?

Madde 2- Kalıcı konutlar bağlantı yolunda yer alan bir cafeteryanın şikayetlere yol açtığını biliyor muydunuz? Bu cafe sahibinin eski meclis üyesi olduğu ve buna dayanarak cafesini büyüttüğü iddia ediliyor. Yani cafeye ekleme ile çıkma yaparak büyütmüş de büyütmüş. Buna dur diyen olmamış. Bakalım bundan sonra dur diyen olacak mı?

Madde 3- Bazı esnaflar dükkanlarının önünü parsellemişler. Yollara duba koyuyorlar. Kendilerinden başka araç park eden yok. Devletin yolunu zapt etmişler. Ellerinde zapt ettikleri yolun tapusu yok. Ama yol kendilerinden soruluyor. Bunları gören yok mu?

Madde 4- Vatandaşlar için yapılan kaldırımlar işgal altında bulunuyor. Kaldırımları parselleyen bazı esnaflar ne yapıyor? Reklam dubalarını kaldırım üstüne koyarak bedava reklamlarını yapıyorlar. Vatandaşlar kaldırım üstleri parsellendiği için rahat yürüme fırsatı bulamıyorlar. Ne yapılması gerekir? Bir akşam ansızın bu dubolar zabıta ekipleri tarafından toplansın. Ortalık rahatlasın.

Madde 5- Düzce’nin bir çok yerinde kaldırım ve yollar zapt edilmiş. Sabahın ilk saatlerinden itibaren başlayan işgaller, gece yarılarına kadar devam ediyor. Bazı esnaflar masa ve sandalyelerini dışarı çıkararak zapetme işgaline başlıyorlar. Bunlara bir de servis araçları eklenince her yer zaptedilmiş oluyor.   

Madde 6- Kalıcı konutlar başta olmak üzere, birçok yerleşim yerlerinde devlete ait boşluklar ekiliyor. Devlete ait olan boş alanlar talan ediliyor. Bazı uyanık ev kadınları bu boşlukları kazarak sebze bahçesine çeviriyorlar. Bu da işgal adı altında parsellenmiş oluyor.

Madde 7- Bazı işyerleri mal geleceği zaman yolu kapatıyorlar. İzin almadan yolu zapt eden bazı uyanıklar yolu keserek işlerinin görüldüğüne bakıyorlar. Bazı vatandaşlar da araçlarını yol ortasına park edip dörtlü lambalarını yakarak alışveriş yapıyorlar.  Yollarda trafik karmaşası yaşanırken, bu yolu zapt edenleri şiddetle kınıyoruz.

Madde 8- Şehir merkezinde bulunan bazı bölgelerde çay ocakları yol boylarını ve buldukları boş alanları zapt ediyorlar.  Her geçen gün etrafa yayılmaya başlayan bu çay ocaklarını gören yok. Özellikle masa ve sandalyelerini etrafa yayan bu işyerlerine dur diyen yok.

Madde 9- Büyük camiden Aydınpınar caddesine kadar, Büyük camiden hastaneye kadar, Büyük camiden kervana kadar, Büyük camiden D-100 karayoluna kadar, ara sokaklar, yan yollar dahil olmak üzere süzgeçten geçirilmesi gerekir. İşgal edilen, parsellenen yerleri görmek mümkün.

Düzce’yi parselleyenler ve işgal edenler serimize devam edeceğiz. Aralıklarla bu konulara değineceğiz.

Bunun dışında Düzce’den seçmeler serimizi de dile getirip gündemde ne var ne yok sizlerle paylaşacağım.

Haksızlıklara karşıyım, uyanıklara karşıyım, kendini bir şey zannedenlere karşıyım. Parselleme ve işgal yapanlara daha çok karşıyım. Yazımız ilerleyen zamanlarda devam edecek.

Esenkalın… 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8