Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Cevap bekleyen sorular..

24.06.2019 - 09:30:40

KONUMUZ, Düzce ve Düzceli gerisi teferruat. Şimdi, İş-Kur İl Müdürlüğüne halkın merak ettiklerini iletmekle başlayalım isterseniz: Düzceli gençlik işsiz mi? İş bulmak için neler yapmalı? Her türlü aranan niteliğe ve eğitime rağmen torpil aramak zorunda mı? Düzce İş-Kur İl Müdürlüğünde kaç tane işsiz kaydı var? Yılda kaç kişi başvuruyor iş için? Kaçı iş bulabiliyor? 1. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimiyle iş başvuruları için yapılan protokolün asıl amacı neydi?  Bunları cevaplarsanız kamuoyunu bilgilendirmekte yarar var.

 

OSB’DE DURUM NEDİR?

Sıra geldi Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna. Halkın merak ettiklerini iletmeye devam edelim: İş-Kur ile yaptığınız protokolle, artık işçi alımı için başvuruların size yapılmasının asıl amacı nedir? Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarda kaç işçi çalışmaktadır? Kaç tanesi Afgan’dır veya diğer göçmenlerdendir? Organize Sanayi Bölgelerinin kuruluş amacının ana nedeni Düzce’ye istihdam sağlamak olduğuna göre, kaç tane Düzceli fabrikalarda çalışmaktadır? Bu fabrikalara sendikalı kaç işçi vardır? Sendikalı olanlar ve olmak isteyenler işine devam edebilmekte midir? Fabrikalarda niye göçmen çalıştırılmaktadır? Daha ucuz işçilik için mi? Mesai mefhumuna takılmamak için mi? Sendika işine bulaşmamak için mi? Taşeron yöntemiyle kaç tane Düzceli ve göçmen çalıştırılmaktadır? Bunların cevabını verirseniz kamuoyu bilgilenir diye düşünüyorum. Çünkü bu konu Düzce’de çokça konuşulmaktadır.

 

TSO’NUN GÖRÜŞÜ NEDİR?

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası artık Organize Sanayi Bölgelerinin yönetimlerinin oluşmasıyla bu işlerin artık biraz gerisinde olmasına rağmen, bu konudaki görüşlerini öğrenmemiz gerekmektedir. O yüzden, TSO’ya da soralım isterseniz.

 

MUNCURLU NE ALEMDE?

Gelelim, Düzce Sağlık İl Müdürlüğü’ne. Halkımızın merak ettiklerini iletmek yine bizim görevimiz: Bir süre önce kapalıyken daha sonra Fizik Tedavi Merkezi ve başka bir servis olarak hizmet vermeye başlayan Muncurlu Hastanesinin bahçesinde güvenlik durumu nedir? Bahçesi hayvanların barınağı halinde midir? Bahçesinde daha önce bulunan oturma gurupları halen yerinde midir? Daha önceki hizmetlerine son verilen Muncurlu Hastanesinden kalan tıbbi cihazlar yerlerinde midir? Yoksa başka birimlerde mi kullanılmaktadır?  Bunlar konusunda bilgi vermeniz halk arasında sıkça konuşulanlara cevap olacaktır.

 

HALKIN KAHVESİ NE DURUMDA?

Bir de gelelim eski adı Halk Kütüphanesi, yeni statüsü ile Halkın Kahvesi olan binada bazı merak edilen konulara. Bununla ilgili halkın ilettiklerine sanırım Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü bir açıklama yapacaktır. Pilot İl olarak, sözde halkın hizmetine giren, 7/24 açık olan ve kütüphane olma özelliğini kaybettiği öğrenilen Halkın Kahvesinde gece saat kaça kadar, kaç vatandaş oturuyor? Gece kişi sayısı düşmesine, bazen kimse olmamasına rağmen ışıklar ve klimalar sabaha kadar açık kalmakta mıdır? Asayişi ilgilendiren olaylar vuku bulmakta mıdır? Bu projeden beklenen sonuç alınmış mıdır? Sanırım araştırılıp halkımızın merakı giderilebilir.

 

ÜÇKÖPRÜ İSTİKAMETİ GÜVENLİ Mİ?

Gelelim şu D-100 Kaynaşlı-Üçköprü arasındaki köprülü kavşak çalışmasına. Çalışma sırasında, işi yapan firma tarafından gerekli güvenlik tedbiri alınmakta mıdır? Bunun muhatabının ise önce Düzce Valiliği olduğunu düşünüyoruz. Halkımızın bu konudaki ilettiklerine bakarsak burada gece-gündüz trafikte yoğun tehlike oluşmaktadır. Tedbir konusunda üstlenici firma uyarılmış mıdır? Tehlike gerçekten var mıdır? Bir kaza olması halinde sorumluluk kime ait olacaktır? Şimdiye kadar büyük olmasa da meydana gelen kazalarda kim kusurlu bulunmuştur? Cevapları halk beklemektedir.

Özetle, halkın arasında bunlar sıkça konuşuluyor. Kısacası bunlar cevap bekleyen konulardır. Biz illettik, sizler açıklayın, halk bilsin.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8