Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
14.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Yağmur yağar yaş, yaş, üzerimize sıçrar faş, faş…

17.07.2019 - 09:38:25

DÜZCE, merkezin her caddesinde, otobüs durakları, sokak başlarında yağmur yağınca durum, aynı böyle başlıktaki  gibi vaziyet alır.

Bu arada Belediyemizden haberlerde, sorunlu olan yollar, kaldırımlar, vesaire işlerin hızla üzerine gidildiği ifade edilir. Öte yandan, Düzce merkez ve bağlı yolları durakları ve sokak başlarını kullanmayanımız hemen hemen yoktur.

Bu memlekette dört partiden 30 meclis üyesi de vardır.  Galiba hepsinin aracı vardır.   Bu seçilmişler,  yağışlı havalarda araçları ile şehrin her hangi bir yerinden yağışlı havada geçmemiz mi? Oylarını aldıkları vatandaşların halini görmezler mi?

Peki, dört tane danışman, dört tane başkan yardımcısı yağışlı havalarda kendilerini sağlama alıp vatandaşı kendi haline bırakmak gibi bir hal mi alırlar? 

Düzce’nin bir çok yerinde daha önce dökülen asfaltlar ve yağmurlama giderleri birer mühendislik rezaletindedir. Yukarıda kendilerinden bahsettiğim zatı muhteremler şöyle bir gezip görebilirler.  Belediye, unvan kapma, koltuk kapma yeri değildir. Hizmet etme, halkın isteklerine, sorunlarına çare bulma yeridir.

Öte yandan,  yeni  birim  müdürlerine  yeni görevlerinde başarılar dilerim.  Başta  konun muhatabı müdürlere   sesleneyim:  Artık, yerinize ısınma günlerinizi bir kenara bırakıp, işlerinize, görevinize duyarlı olmaya başlamalısınız.

Yukarıda bahsettiğim konulardan sorumlu başkan yardımcıları, sizin içinde aynı yöntem geçerli.  Belediye meclis üyeleri siz de, halkın size ulaşması için telefonları açık ve seçik paylaşın.

Şimdi gelelim Beyaz Masaya: Önceki gün yağışlı havada 153 Beyaz Masayı aradım. Telesekreter beni kurum temsilcisine aktardı. Çaldı, çaldı açan çıkmadı. Belediye Watsapp ihbar hattına sorunları yazdım, bir de aynı hattı telefonla aradım, cevap veren olmadı. İhbar hattından bir gün  sonra yağış bittikten  sonra cevap geldi. 

Bana vatandaşlardan gelen bu  şikayetleri bildirmek üzere, bu hatlardan sonuç alamayınca sayın Belediye Başkanımız D.r Faruk Özlü’ye yazdım.  Sayın Belediye Başkanımız anında ilgilenerek bu sorunlu yerlere süpürgeli araçlar gelerek gerekli temizliği yaptılar. 

Şimdi, soralım:  Bunları biz görüyoruz, halk görüp yaşıyor, yaşıyor da  yukarıda adından  bahsettiğimiz ilgili ve yetkililer görmez mi?  Her şeyi Başkanımıza mı bildirmek mi  zorundayız? Her şeyi haber mi yapalım yani?

Bilindiği gibi özellikle bu yıl, Türkiye’nin bir çok yerinde olduğu gibi Düzce’de de sık, sık kuvvetli yağışlar meydana gelmektedir. Metrolojiye göre bu gün ve yarında Düzce yöresinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Sorunlu yerleri de yazayım da işiniz kolaylaşsın:  İstanbul Caddesinin üzerindeki otobüs durakları, bu caddenin üzerindeki sokak başları,  Süleyman Kuyumcu Caddesinin eski PTT tarafından girişinden sonuna kadar. Büyük Cami Sokağının Asar Deresinin gidiş istikametinde, asfalt yerine kilit parke döşenen kısımlar.

Asar çay bahçesinin sonunda, Zabıta noktasının hemen önü ve devamındaki sokak girişleri, yağmurlu havalarda adeta havuz gibi.  Daha da var. Bir de yağmur yağınca şemsiyenizi, yağmurluğunuzu giyin sizde göreceksiniz. Asarın diğer yakasında, yani Saatcıgil Caddesi ve devamı, köprü önleri de bu vaziyette.

Yahu; “çok önemli bir şey değil bunlar” diyenlere cevabım: Gidin bir de araçsız, şehir merkezinde yağışlı havalarda işi gören, alış- veriş yapan, duraklarda bekleyen vatandaşı bir dinleyin. Bakalım kazın ayağı öyle mi? 

Çok mu zor; yağışlı havalarda süpürgeli aracı buralarda iki saatte bir gezdirip, temizlik yapmak? Ya da dört- beş temizlik işçisine yağmurluk giydirip temizlik yapılması? 

Kesin çözümse; rögarlara ayar yapmak, asfalt yamayla düzenlemektir.                                                             

Kısacası; vatandaş memnuniyeti Belediyenin başlıca görevidir.    
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın serbetçi vatandaş olarak beninde yetkililere iletecegim mesajlarım var iletirseniz seviririm tarafik sorununu park sorununu tranvay yolunun akıbetini metrobüs yolunu bişklet yolunu fuar alanı kongre merkezi çevre yolunu kardüz kayak merkezi eftenia oteli efteni tabiat parkını düzcespora büyük stadyumu olimpiyat hazırlık merkezi abdullah şahinin projesini kurugöle futbol takımları kamp merkezi katı atık merkezi gibi projeleri bunun gibi projeleri kimin sorumluluk alanına giriyorsa sorup aldıgınız cevapları düzce kamuoyuna paylaşırsanız düzce halkı olarak müteşekkir olurum saygılar
ali sarı - 18.07.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,72

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8