Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce Belediyesi hakkında inciler ve seçmeler

27.08.2019 - 08:48:12

Bu sıralar belediyeye taktın demeyin. Kesinlikle alakası yok, bizler de tıpkı belediye gibi halkın yanındayız.

Düzce Belediyesi’nde geçmişten bugüne kadar bir çok olumsuz bir çok da olumlu işler yapılmıştır. Fuzuli yatırımların yanında işe yarayan yatırımlar da gerçekleşmiştir.

Bunların dışında yapılıp sökülen işler de olmuştur. Yine bu işlerin içinde ekstra işler de yapılmıştır. Her belediyede olduğu gibi hatırcılık, arkadaşçılık, particilik, akrabacılık, insan kayırmacılığı, taraf tutmalar illaki olmuştur.

Her belediyede olduğu gibi zengin kesimler kollanmıştır. (sanki zenginler belediyeye bağış yapıyor. Vallahi günahlarını vermezler hep alırlar, hep işlerini görürler)

Yazacak, anlatacak çok şeyler var. Ben sadece bir kaç tane örnek verdim. İsterseniz Düzce Belediyesi’nde Keleş’in, Bayram’ın, Ay’ın ve kısa dönem önce başkanlık koltuğuna oturan Özlü’nün icraatlarından bahsedelim.

Yani 480 milyon (trilyon) borç nasıl olmuş? Bu arada Düzce Belediyesi’nin gelirlerinden kimse bahsetmiyor.

Ramazan etkinlikleri, festivaller, tanıtım belgeselleri, ulusal kanallarda Düzce’de iftar ezanları, minübüslere S plakası, sık sık yemekli toplantılar, sık sık yemekli basın açıklamaları, aşevi, iftar yemekleri, passat, audi harcamaları, 4-5 tane korumalar, makam odasına duvar örmeler, makam şoförleri, bağlantı yolunda kapalı pazaryeri (kimse gitmiyor bomboş), kadrolar şişirildi, ramazan yardım kolileri, Konuralp’te roma heykelleri, kiralık araçlar, özel makam arabaları, üst geçitlere asansör yapıldı, kat artırımı onaylandı, kaçak yapılaşma çoğaldı, özel asfaltlar döküldü, özel dubolar dikildi, su borçlarına göz yumuldu, yurt dışı gezilerinin biri bitmeden diğerleri yapıldı, güreş stadı yapıldı (atıl vaziyette duruyor), havuzlar yapıldı, cami, yol, kaldırım, göbek dediler çiçek ektiler kaybolup gittiler, dubolar dikildi söküldü başkaları dikildi, elektrikli direkler tekrar değiştirildi, bulvarlara ve İstanbul caddesine renkli ışık saçan görüntü verildi, atlı zabıtalar kayboldu, tramvay geldi gitti kayboldu, orta hasarlı binalar tehlike saçmaya devam etti, bordür taşları döşendi söküldü, traş edildi, yazın yandı kışın kaydı, kaçak otoparklar çoğaldı, oto yıkama sayısı arttı, işportacılar hortladı, kaçak çıkmaların sayısı arttı, bazı caddeler, yollar açılırken kaydırmacalar yapıldı, bazı meclis üyelerinin ahır kapısına kadar asfalt yapıldı, İstanbul caddesi trafiğe bir kapandı bir açıldı, İnönü parkında kaçak yapılaşmalar var diye yıkımlar yapıldı.

Arkadaşlar kısa kesiyorum. Yukarıda belirttiğim gibi yazacak, anlatacak çok şey var.

Geçmiş dönemdeki başkanlar ve ekiplerinin belediyeyi çiftlik gibi kullandıkları ortaya çıkıyor. İmam borç yaparsa, başkan başkanlığını iyi yapmazsa sonuç ne olur?

Şimdi belediyede kısıtlamalar var, makam arabaları kalktı, mesailer kaldırıldı falan filan diyelim. Allah aşkına mesai varken de yokken de  işler yürümüyor mu?

Aklıma çiftlikbank’ı kuran ve ortadan toz olan tombul geldi. Bu tombul ne adammış ya dedim ve güldüm.

Önceki belediye başkanları bu kadar borcu nasıl yapmışlar? Bu kadar borca nasıl girmişler? Şu anda Özlü sıktıkça eski başkanların belediyeyi çiftlik gibi kullandıkları ortaya çıkıyor.

Bu kadar borcu yaparken, karşılığı var mı, yok mu, ödenebilecek mi, ödenemeyecek mi diye düşünülmemiş mi?

Bu kadar borç varsa, Düzce niye aynı duruyor? Bodrum, Marmaris mi olduk, ortada ne var? Bu kadar borcun karşısında, bu kadar yatırımın karşısında ne var? Ya da bu kadar borcun karşılığı nerede? 

Ankara’da AKP Grubu son 4 yılda gerçekleştirilen ihalelerin incelenmesi için önerge  verdi. Ankara BBŞ. Mansur Yavaş incelenmeyi kabul etti. Yani Gökçek süzgeçten geçecek.

Darısı Düzce’nin başına derken, bizimde inceleme komisyonu kuruldu ve sonucu bekleyeceğiz. Bana sormayın ben yoğurdum kara demem. Yazılarımız devam edecek.

Esenkalın…
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Metin Bey, yazılarınızla bir kez daha hafızamız tazelendi. Sonra da sordum. Yapılan yanlışlardan kim sorumlu ? Ben kendi adıma sorumluyum. Sadece basın açıklaması yapmak değil,belediyenin önünde yatmak gerekiyordu belki. Bu yanlışları muhalefet partisi olarak önleyememişiz demek ki vazifemizi doğru yapmamışız .Bize yazıklar olsun. Faruk Bey'i ben de iyi niyetli ve samimi buluyorum. Ancak bu partide milletvekili,bakan olmuş bir kişi bu yapılanlara neden hiç müdahale etmedi veya edemedi.Bunun cevabını bulabilmiş değilim.Siyaseti futbol takımı taraftarlığına çevirmemek gerekiyor. Şimdi CHP ve İYİ partili arkadaşlarda benzer tavrı görüyoruz. HDP=PKK=PYD=YPG aynı değil mi? aynı. ABD bunlara binlerce TIR silah veriyor mu?evet. Bunlarla birlik olmak size yakışıyor mu ? Cevap '' AKP Öcalan'ı tv ye çıkardı,açılım yaptı vs. Başkasını eleştirerek siyaset temeli oluşturmak yanlış.Önce kendi fikrimizi,tavrımızı ortaya koymalıyız. İş işten geçtikten sonra söylenenlerin kıymeti olmuyor. Keşke demekten başka.Şimdi il başkanları her ay bir araya gelerek Düzce adına,Türkiye adına olumlu bir şeyler yapma gayretindeyiz. Bunun için de keşke en başından bu diyalog ve işbirliği olsaydı diyorum.Belki de bazı şeyler yaşanarak öğreniliyor.
Fethi Sönmez - 27.08.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,64

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8