Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Senede bir gün de yok oldu

5.09.2019 - 09:05:26

Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş tarafından yaptırılan ve 1.5 milyon TL’ye mal olan güreş sahası çürümeye devam ediyor.

Senede bir gün güreş yapılan stadyumda bu sene güreş falan yapılmadı. Senede bir gün yapılan güreş organizasyonu yok oldu.

O zaman ne oluyor? Bu dev ucube buraya niye yapıldı? Güreş falan yapılmadığına göre bu stadyumu buradan kaldırmak gerekir.

Güreş sahası şu anda atıl vaziyette duruyor. Belediye kasasından 1.5 milyon TL harcandı. Kimin parasıydı? Kim harcadı? Niye harcadı? O zamanın meclis üyeleri niye ses çıkarmadı? O zamanın meclis üyeleri niye pasif kaldılar? Diye merak ediliyor.

Bu ucubeye yatırılan paraya yazık günah değil mi? Bunda kimin parmağı varsa hepsi vebal altındadır.

Güreş stadının yapıldığı günden bu yana sadece bir-iki kez güreş şampiyonası düzenlendi. Bu güreşçilere verilen hediyeler, altınlar, paralar, masrafları, barınmaları, yemeleri, içmeleri nereden karşılandı? Bu masrafları kim çekti. Tabii ki belediye bütçesinden karşılanmıştır.

Peki belediye bütçesi nasıl oluşuyor? Oluşan bu parayı bir başkan kendi başına istediği gibi kullanabilir mi? Canı istediği her şeyi   yapabilir mi? O dönemin meclis üyeleri nerede? Ben o dönemin meclis üyelerini çok iyi biliyorum. Hepsi şakşak yapıyordu.

Hiç unutmuyorum. Meclis toplantısında Keleş, ‘’Düzce’nin itibarını koruyorum. Bütün belediye başkanları auidiye binerken, ben passat’a mı bineyim’’ dedi. Bizim meclis üyeleri ayağa kalkarak alkış tutmuştu. Fuzuli güreş sahası yapılmış kimin umurunda?

Kalıcı konutlarda atıl vaziyette duran bu güreş stadının hava karardıktan sonraki akıbetini hiç düşünemiyorum. Bu güreş sahasına her taraftan giriliyor. Yerli pehlivanların nasıl güreştikleri bilinmiyor.

Bu arada çevre sakinlerinin durumdan rahatsız oldukları, konu ile ilgili olarak şikayette bulundukları ve şu ana kadar bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler.

Ben kalıcı konutlarda oturan vatandaşlara çok kızıyorum. Güreş sahası yapılacak denildiği zaman herkes göbek attı. Kalıcı konutlara hizmet geliyor zannetti. Hatta güreş stadının açılışında etli pilav ve ayran dağıtıldı. Bizimkiler ne güzel yiyordu, etraflarına gülücük atıyorlardı. Bir yiyen bir daha yiyordu.

Sonuca gelelim. Şimdi bizim pilavcıların suratları asık mı asık. Bu tribün buradan kaldırılsın. Önümüzü kapatıyor, piknik yapamıyoruz, kışın kayamıyoruz, yürüyüş yapamıyoruz gibi vesaire vesaire şikayetlere başladılar.

Ben de o zaman burası Düzce dedim. Pilav yok ama demir yığını var dedim. Bana çok kızdılar.

Düzce Belediye Başkanı Sayın Faruk Özlü’ye konuyu ilettim. Özlü sıcakkanlı bir şekilde bana cevap verdi: ‘’Güreş tribününü oradan kaldırıp Şıralık tesislerine getirmeyi düşünüyoruz. Bu demirlerle tribün yapmayı kararlaştırdık. Tribünü sökmek için 800 bin lira para istediler. Parayı ayarlayabilirsek sökeceğiz’’ dedi.

Arkadaşlar; 1.5 milyon TL harca ve tribün yap, 800 bin lira ver sök. Üstelik bu tribün senede bir gün kullanılacaktı.  

Şimdi Faruk Özlü ne yapsın? Giden 1.5 milyona mı yansın? Belediyenin borç batağına mı üzülsün. Güreş stadının kaldırılması için 800 bin lira bulmaya mı çalışsın. Söyleyin ne yapsın?

Bana sorarsanız kabak Özlü’ye patladı. Geçmiş başkanlar yapacaklarını yapmışlar, ekeceklerini ekmişler, borçları gırtlağa kadar çıkartmışlar. Rahat rahat lüks içinde yaşamışlar. Günlerini gün etmişler. Kabak arkadan gelene patlamış.

Özlü için belediyenin borcunu bile bile aday oldu diyenler var. Evet Sayın Özlü belediyenin borcunu biliyordu ama bu kadar olduğunu bilmiyordu. 480 trilyon az borç mu? Belediyeyi dibe vurdurmuşlar dediğim zaman bana yine kızanlar oldu.

Arkadaşlar güreş stadı kalkacak ama şimdi değil. Çünkü para yok, borç çok. (Belediye ile ilgili yazılarım devam edecek)

Esenkalın…

 
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Başka yerel bir gazetede 18 temmuz stadının da şıralığa taşınacağı ve oraya millet bahçesi yapılacağı haberi var.Bence stadyum yerinde kalmalı.
Düzceli - 5.09.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%46,44

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8