Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

Dükkân açık kalsın yeter…

16.09.2019 - 09:03:33

Önceki gün, aylar sonra, Belediye Başkanı Dr Faruk Özlü, basın çalışanlarıyla bir araya gelerek, 5 ayı içeren bir sunum yaptı.  Kendinden emin bir duruş ile başladığı ve rakamlarla ifade ettiği sunum sırasında projelerini ve tespitlerini  anlatan sayın Özlü, 3 yıl gibi bir süreye işaret etti. Sayın Faruk Özlü, sık- sık borcu sıfırlama gibi bir niyetleri olmadığını, tasarruf ile yola devam edeceklerinin sinyalini verdi. 

Bu arada, üç başkan yardımcısı basın bürosu  çalışanları ve birkaç danışmanın hazır bulunduğu programda niçin bir tane Ak Partili meclis üyesi yoktu? Biz basının ustaları olarak  buna bir anlam veremedik. Bunu basın toplantısından sonra bir birimize sorduk. Ama kesin bir fikre ulaşamadık.  Ayrıca birim müdürlerinin de olmasını da beklerdik, “Güçlü bir ekibiz .Her anlamda en iyisini yapmak için seferberiz”  mesajını  basın yoluyla verseydi iyi olurdu  diye aklımdan geçmedi de  değil.

Sayın Özlü’nün açıklamalarından kasaya giren kadar  dengeleme yapılarak harcama yapılacağına işaret etmesi bende ”Şimdilik dükkan açık kalsın yeter”  izlemini uyardı. Aslında kendisi de Belediyeyi açınca hiçbir iş yapılmasa da her ay kasadan 7 milyon liranın  üstünde bir meblağın  personel gideri   olduğunu ifade etti, sayın Özlü. “ Gelir ise 1 milyonun üstünde açık veriyor” ifadesinde bulunması ise sayın Özlü’nün tedbir almasını haklı çıkarıyor.

 Seçim öncesi yapacağı hizmetleri ifade ettiği kitaba bağlı kalacağının da önemle dile getiren Belediye Başkanımızın, proje ve hesap adamı olduğunu, hizmetleri belirli  ve yerinde zamanla ile yapacağını  ilk günden beri biliyoruz.  Ancak, çok fazla tasarruf ve halktan çok fazla sabır beklemekte biraz bence kendisi ve partisi için ileri de sıkıntı olur diye düşündüm.   Ancak, geçmişten kalan borçların dengelenmesi yüzünden  bazı işlerin de  ileriye taşınması için zorunlu olduğunu düşünüyorum. Biz bunları anlayabiliriz de halk ne gibi reaksiyon gösterir bunu zaman söyler.

İsraf konusuna gelelim: İsrafa halkta, bizde karşıyız. Sayın Başkanımıza bu konuda desteğimiz tamdır. Ancak yine burada da şunun hatırlatayım: israfı önlerken  halkın sabrı sınanmasa iyi olur diye düşünüyorum. Yoksa, geçmişteki bu israfların faturasını Düzceli halen çekmekte olduğunu gördükçe kendisine kendine hak vermiyor değiliz.  

Bu ulaşım planını destekleriz ancak, yeni seçilecek araçlar çok önemli. Ve bir an önce ihalenin  fazla zamana  yaymadan bitirilmesi vatandaşın tepkisinin dindirilmesinde yararlı olacaktır diye düşünüyorum. 

Sayın D.r Faruk Özlü, kararlı davranışlarıyla, bu şekilde hizmet yoluna devam etmesi ,Düzce’yi daha kaliteli, daha yaşanır bir şehir haline getireceğine ve hepsinden önemlisi  kişiliğine güvemiz tamdır.

Sayın D.r Faruk Özlü’ye son olarak şunu ifade edeyim. Bazı birimlerin halen istenilen düzeyde hizmet vermediğini, mesai harcamadığını, bazılarının ise can siper hane çalıştığını söyleyebilirim.  Sanırım hiçten işten çıkarmadığı 1285 personelin daha verimli işler çıkarmaları için hiç mani ve mazeretleri  yoktur.

Kısacası; belediyecilik ekip işi, bir o kadar, görsel  bir sanat dalıdır. Bu sanat dalının icrasında  ise halka hem hoş görünmeli, mutlu etmeli, halkın  verdiklerinin  karşılığını verme  gibi bir özelliğe dikkat edilmeli.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın şerbetçi ne güzel ifade etmişin sayın faruk özlünün gelecek planlarını ama icraat yokken neden hazırlanıp başkana düzcenin halledilmeyen sorunlarını sormaya veye randevu alıp soruları tek tek sorup cevap almaya nerde düzcespora stadyum seneler geçti neyin peşinde düzce fuar alanı kongre merkezi motor sporları pisti katı atık merkezi çevre yolları tarafik çilesi park sorunu bunu gibi sorunları neden kimse başkana sormuyor cevap almıyor dekovili düzce uçagını düzceye hareket getirecek yatırımları neden sormuyor valiye iktidar il başkanına milletvekillerine lütfen sorun düzceyi bilgilendirin
ali ihsan çelik - 23.09.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,97

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8