Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
H. Agah ALTAY

Bakalım turizm mayası tutacak mı!

2.10.2019 - 09:16:42

    BAŞKAN Faruk Özlü Düzce Belediyesi’nin BELTAŞ, BELTUR ve BELKA adı altında yeni bir soluk getirecek şirketleşme ve ihtisaslaşma hamlesinin brifingini verdi.

    Belediyenin Erguvan Sosyal Tesisleri’nde Düzce Belediye İştirakleri Lansman Toplantısı’nda konuşan Özlü, Düzce Belediyesi iştirak şirketlerinde yapılan düzenleme ve ihtisaslaşma çalışmalarının tamamlanması ile birlikte kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

    Konuşma öncesi Düzce Belediyesi bünyesinde halihazırda aktif bulunan tesislerin tanıtımı dev ekranda katılımcılara sunuldu.

    Melensupark, Kusursuz Kafe, Erguvan Sosyal Tesisleri, Aydınpınar Şelaleleri Sosyal Tesisleri vs...

    Başkan Özlü’nün de altını çizerek belirttiği gibi bu tesisler kendisinden önceki dönemlerde zaten yapılmıştı. Lakin hepsini koordine edecek bir sistem yoktu.

    BELTAŞ kısaca belediyenin Fen İşleri’ni kapsayan çalışmalarını yürütecek. BELKA ise belediyenin insan kaynakları görevini üstlenecek. Yani bir nevi belediyenin İş-kur’u gibi çalışıp belediyeye iş başvurusunda bulunanların muhatap merkezi olacak.

    BELTUR’a gelince;

    Açıkçası ben bu konuda heyecanlıyım. Acaba Düzce’ye nasıl bir getirisi olacak? Düzce turizmine katkısı ne olacak?

    Düşünün ki, belediye bünyesindeki bir tur aracı her gün sizi ya Samandere Şelalesi’ne ya Yığılca’daki Sarıkaya Mağarası’na, ya bir yaylaya ya da bir göle seyahate götürecek.

    Böylelikle belediye bünyesinde vatandaşa ve şehir dışından gelen misafirlere ücretsiz seyahat imkânı sağlanacak.

    Buraya kadar her şey güzel. Ama ben toplantıya özellikle Düzce’de faaliyet gösteren TUR operatörlerinin de katılmasını isterdim.

    Nitekim özel de olsa Düzce’nin tanıtımına en çok doğrudan katkı sağlayanlar onlar.

    Başkan Faruk Özlü toplantıda “Düzce adı sadece Türkiye’de değil, Dünya’nın her yerinde duyulsun” diyor ama bu o kadar da kolay değil elbette.

    Bir şehrin dünyaca tanınması için ya Bodrum, Antalya gibi turistik, ya İstanbul gibi büyük bir metropol, ya İzmir’deki Efes gibi kutsal bir mekân, veya Safranbolu evleri gibi simgesel yapılar olması gerek.

    Ki, Düzce’de bu potansiyel henüz yok. Dünya markası olmak imkansız değil. Ama hele hele Düzce gibi turizmi kısır olan şehirler için hiç değil.

    İlla ki dünya markası olunacaksa Van Gölü canavarı gibi ütopik bir Efteni Gölü canavarı bulup tanıtabiliriz.

    Belki bu biraz hareket getirebilir (!)

    Belediye Başkanımız Sayın Dr. Faruk Özlü’nün Düzce için yaptığı girişimleri ve kurduğu hayalleri küçümsemiyoruz.

   Aksine destekliyoruz ve önemsiyoruz da. Ama turizm konusunda çok da fazla iddialı olmamakta fayda var.

    BELTUR’u bu konuda önemli bir adım olarak görüyoruz.

    Bir de bölgemizde faaliyet gösterecek olan Namet – Maret firmasının ürettiği tüm ürünlerin başına ‘Düzce’ adını koyacağını ekledi Başkan Özlü...

    Böylece Düzce’nin markalaşma sürecinin daha hızlı olması hedefleniyor. Ama bu ne kadar etkili olur bilinmez.

    Konuklara Düzce’nin 81 çeşit yemekleri de sunuldu. Bence Düzce marka olacaksa zengin yemek menüsüyle olmalı. Ki, bu konuda hakikaten dünya ile yarışabiliriz.

    Ama şu bir gerçek ki;

    Eğer gerçekten ‘marka’ olmak istiyorsak önce üzerimize yapışan “deprem” etiketini sökmeliyiz.

    Gerçi depremde zaten markayız ya, orası ayrı!

   

   

   

   

Bakalım turizm mayası tutacak mı!


Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8