Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

Yeni Dönem Hayırlı Olsun

3.10.2019 - 08:48:09

Sevgili dostlar; Hepinizin bildiği gibi Türkiye Büyük Millet Meclisi geçtiğimiz Salı günü 1 Ekim itibariyle açıldı ve 27. dönem 3. Yasama yılı fiilen başladı. En büyük dileğimiz Meclisimizin aziz milletimizin ruh yapısı ve seciyesine uygun bir şekilde karşılıklı saygı ve sevgi içerisinde başarılı ve bereketli bir yasama yılı geçirmesidir.

Tarihi bir gün olması itibariyle ben de dinleyici localarından Meclisin açılış merasimine katıldım ve Sayın Cumhurbaşkanımızın açılış konuşmalarını dikkatlice dinledim. Sayın Cumhurbaşkanımız haziruna selam ve hürmetlerini sunduktan sonra taa 1071’e kadar inerek Malazgirt’ten Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Devletlerinin kuruluşuna, İstanbul’un fethinden İstiklal harbimize ve terörle mücadele sürecimize kadar bu toprakların vatanımız olması ve ilelebet de öyle kalması için mücadele eden ve bu yolda şehit ve gazi olan bütün kahramanlarımızı rahmetle minnetle yâd eyledi ve geçmişle bugünün irtibatını kurdular. Müteakiben de TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET ilkesiyle sınırlarımızın içinde ve dışında canları pahasına mücadele eden güvenlik birimlerimizin her birine yönelik “ Rabbim muhafaza buyursun onları” diyerek dua ve niyaz ile sözlerini devam ettirdiler. Dolayısıyla tarihî bütünlük içerisinde hem bugünün temsilcilerini selamlıyor hem de bu vatanı bize emanet edenleri rahmetle anıyordu.

Nitekim bu aziz Millet, sadece bu topraklardaki bin yıllık varlığı döneminde Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti adıyla üç devlet kurmuştu. Cumhurbaşkanlığı forsunda sembolleri yer alan ecdadımızın kurmuş olduğu devletlere bakıldığında ise tam 2 bin 200 yılı aşkın bir mirasa sahip olduğumuz görülüyordu. Bu da, dünyada böylesine derin, yaygın ve kesintisiz devlet tecrübesine sahip başka bir milletin yokluğunun deliliydi.

Bu süreklilik aynı zamanda bizim millet olarak hiçbir zaman esareti kabul etmediğimizi; bağımsızlık ve hürriyetimize, onur ve haysiyetimize, ideal ve ilkelerimize hep bağlı kaldığımızı ifade ediyordu.

Ama ne yazık ki; Türkiye’yi sınırları cetvelle çizilmiş, bağımsızlığı lütfedilmiş, müesseseleri sun’î olarak kurulmuş; medeniyet birikimi ve kalıpları olmayan; tarihi, kültürü, hedefleri bulunmayan toplum ve devletçiklerle karıştıranlar çıkıyor. Bir asır önce “hasta adam” diyerek adeta tarihten silmeye çalıştıkları bu aziz millet, İstiklal Harbi ile “Ruhumun İlahî senden şudur emeli; değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli” diye haykırarak ayağa kalkmış ve hürriyetini tekrar kazanmıştı.

Son dönemlerde de aynı güruh ve organizasyon, maşa olarak kullandıkları PKK’dan DEAŞ’a ve FETÖ’ye kadar, son günlerde de YPG ve PYD olmak üzere envai çeşit terör örgütüyle dize getirmeye kalkıştıkları bu asil millet, bir kez daha 15 Temmuz’da kıyam ederek İstiklal ve İstikbaline olan bağlılığını göstermiş ve İstiklal Marşı “KORKMA” diye başlayan bu milleti, darbeyle teslim alacakalrını zannedenler, daha gün doğmadan ezan sesleriyle birbirine karışan milletin “HAKKIDIR HAKKA TAPAN MİLLETİMİN İSTİKLAL” haykırışlarına teslim olmuşlardı. Şayet bugün geleceğimize çok daha güven ve cesaretle bakıyorsak, işte bu 15-16 Temmuz sabahı ezan sesleriyle birbirine karışan İSTİKLAL haykırışlarının elde etmiş olduğu sonuç sayesindedir. Bundan dolayıdır ki; Sayın Cumhurbaşkanımız Meclis Kürsüsü’nden herkesi demokrasi, hak ve özgürlük zaferi olan 15 Temmuz’un şanını, şerefini, anlamını koruma hususunda azami hassasiyete davet ediyordu.

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ

            Türkiye’nin en büyük gücü, milletiyle ve onu temsil eden kurumlarıyla sergilemiş olduğu birlik, beraberlik ve dayanışmadır. Bu öyle bir güçtür ki; ne parayla ne teknolojiyle ne de bir başka imkanla mukayese edilmesi mümkün değildir. İşte bunun için her fırsatta BİR olacağız, İRİ olacağız, DİRİ olacağız, KARDEŞ olacağız ve hep birlikte TÜRKİYE   olacağız diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu ilkeden hareketle Meclis kürsüsünden, terörle ve şiddetle arasına mesafe koyan her kesim ve şahsı milli meselelerde aynı ortak paydada buluşmaya davet ettiler. İlave olarak bu hissiyat ve hassasiyetle hareket eden herkesle ülkemizin, bölgemizin ve dünyanın bütün meselelerini konuşmaya görüşmeye hazır olduklarını ilan eylediler.

MİLLET OLARAK SORUMLULUĞUMUZ

Sevgili dostlar, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettikleri gibi kadim bir medeniyetin ve engin bir tarihî birikimin varisi olmak, bize büyük bir itibar kazandırmakla birlikte, ağır ve tarihi bir sorumluluğu da beraberinde yüklemektedir. Bu itibarla bugün bölgemizde ve dünyada, kalbiyle ve gözüyle bizi takip eden yüz milyonlarca insan bulunmaktadır. Dolayısıyla biz sadece komşularımızla değil, mesafe olarak bize uzak olsa da, aynı tarih ve medeniyet dairesinde birlikte olduğumuz bütün dost ve kardeşlerimizin problemleriyle ilgilenmek zorundayız.

İşte bu sorumluluğun tabii sonucu olarak Suriye’ye sırtımızı dönemeyeceğimiz gibi, Filistin’e, Libya’ya, Pakistan’a, Afganistan’a, Arakan’a, Doğu Türkistan’a, Urumçi’ye, Kaşgar’a da sırtımızı dönemeyiz.

Irak’ı, İran’ı görmezden gelemeyeceğimiz gibi, Azerbaycan’dan Kazakistan’a, Özbekistan’dan Doğu Türkistan’a, Kırgızistan’dan Kırım’a kadar Asya coğrafyasının hiçbir köşesine asla ilgisiz kalamayız.

Kıbrıs’taki, Yunanistan’daki, Bulgaristan’daki soydaşlarımızın haklarını korumak nasıl vazifemiz ise bütün Balkan ve Avrupa coğrafyasına da aynı gözle bakmakla mükellefiz. Bununla birlikte Akdeniz’in, Ege’nin, Karadeniz’in her bir metrekaresindeki gelişme bizi doğrudan ilgilendirir. Ama bizim bir özelliğimiz var; biz bu geniş coğrafyada, sadece yaşatmak, yardımcı olmak, şayet bir imkan muhtemelse onu da beraber kazanmak için çalışır gayret ederiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Meclis Kürsüsü’nden bütün dünyaya ilan ettikleri gibi sınırlarımız dışındaki hiçbir faaliyetimiz işgal, ilhak ve istismar amaçlı değildir. Kendi güvenliğimiz, huzurumuz ve refahımız adına neyin peşindeysek, yakındaki ve uzaktaki bütün dostlarımız için de aynı mücadeleyi verir, aynı hedefleri güderiz. Kendimiz için ne istiyorsak dostlarımızı için de aynı şeyi ister, kendimize reva görmediğimizi onlara da reva görmeyiz. BİZ ONLAR GİBİ OLAMAYIZ!

Birileri ülkelerinden binlerce kilometre ötelere, güçsüz-zavallı mazlum toplumların kaynaklarını sömürmek, bu uğurda gerekirse terör örgütlerini, canileri ve hatta diktatörlerini desteklemek için gidiyor olabilir. Ama biz yalnız ve yalnız çevremize sadece yaşatmak ve onlara yardım etmek, şayet imkanı varsa birlikte kazanmak anlayışıyla bakarız. Bu bizim millet olarak asli vasfımız ve bütün insanlığa karşı temel sorumluluğumuzdur. İnsan merkezli bu anlayışın, tarihte olduğu gibi günümüzdeki temsilcisi aziz Türk Milletidir. Bu anlayış ve tutumun elbette ki bir bedeli olacaktır.

Kim karşımıza hangi bedeli çıkarırsa çıkarsın, biz de hangi bedeli ödersek ödeyelim; Reis’in Meclis Kürsüsü’nden ilan ettiği gibi, bu insanî duruşumuzdan, bugüne kadar vazgeçmediğimiz gibi bugünden sonra da vazgeçmeyeceğiz. Zira biz, Kanunî Sultan Süleyman’ın ifade ettiği gibi “ Mazlumun üzerinden zalimin zulmünü kaldırmakla görevli Allah erleriyiz.”

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
inneddini indellahil islam. islam dini kıyamete kadar devam edecek yani islam dininin mensupları müslümanlar olarak bizler kıyamete kadar var olacağız bu Allah'ın CC. vaadidir. Kısaca sizler batıl ve küffar hiçbir zaman islami ve müslümanları bitiremeyeceksiniz. Müslümanı hatta türkü öldürebilirsiniz ama asla bitiremezsiniz ve köle edemezsiniz. Asıl amerikanın içteki temsilcisi chp.hdp yi bitirmek lazım ki dıştaki düşman ile rahat savaşalım.
Bahattin Gündüz - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%41,25

Bu tarihe kadar her savaşta müslüman ordusu küffar ordusundan fazla olmadı. Malazgirt 100.000 kişilik islam ordusu 300.000 kişilik küffar ordusuna galip geldi . Bedir uhut hendek savaşlarında öyle yine islam galip geldi. Yine islam ve müslüman galip gelecek.
Teröre Hayır - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,99

Sonuna kadar reis ya ölüm ya kalım belki abd bize 3 beden büyük gelir ama hiç olmazsa yangına su taşırken şehit oluruz
Serdar Niğdeli - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,51

Mağlup ve rezil olacak olan sadece PKK değil; ABD ve İsrail de mağlup olup rezil olacak !
Fatih Akın Kılavuz - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%43,56

ABD, AB, Fransa ve s. tehditlere başladılar. 1000 yıldır ataları bizleri bu topraklardan atamadı yine gelecekler ama geldikleri gibi gidecekler. Bu vatan topraklarının altında şehitler üstünde vatanseverler olduğu sürece bu toprakların ne altını ne üstünü alamayacaklar.
Hamza Ertuğrul - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%41,47

Türkiye Fırat'ın doğusuna girip terör örgütünü yerle bir edecek diye Trump bizi tehdit etti. Yapmazsan adam değilsin.Ey yüce Türk milleti,elini taşın altına koyma vakti gelmiştir. zamsa zam vergiyse vergi. Bu ülke icin herkes elini taşın altına koymalı. Evet zamlar vergiler boyumuzu aşıyor ama.devletimize para lazım. Sikayeti birakin ve elinizi taşın altina koyun. Et mi yiyemiyorsunuz pahali diye ? bu mu şikayetiniz ? Bende ayda yilda bir et yiyorum ama bu ülke icin canini veren insanlar giyecek ayakkabı bulamazken et yiyemiyorum demeyi kendime ar sayarım. Titre ve kendine gel Türk milleti !!!
Rüstem Ahıskalı - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%58,48

Uyuyan devin uyanışı kolay olmaz. Biraz ortalığı yıkmak lazım. Yunan alçağı ve ermeni hainine göz dağı vermek gerek. Onlar bize terör üzerinden saldırmadan.
Halil Kökler - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,66

Girmeliyiz temizlemeliyiz pkk yı zaten sahtekar ABD bu belayı başımıza sarıyorki suriyeyi pkk alsın burnumuzun dibine çöksünler imşallah kendi kazdıkları çukurda kendileri ölürler yok olurlar vurun patlatın yoksa ABD bizi vursun diye pkk akıl hocalıgı yapacak zaten kudurmuşlar biz onları takmıyoruz diye
Ali Aksa - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%68,62

Allah'a ne kadar şükretsek az; Dünyanın günümüzdeki en etkili - başarılı liderine sahibiz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan; Atalarımızın mirasına en iyi şekilde sahip çıkmakta, kurucu lider Atatürk'ün hedeflerine sadık kalarak Türkiye'yi çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırmak için hizmet siyasetini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir. Milli gelirine oranla , muhtaç ülkelere en çok yardım eden ülke Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye.... Allah başımızdan eksik etmesin, sağlıklı uzun ömür ihsan etsin Amin
Düzce Sevdalısı - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%44,44

Hocam elinize gönlünüze sağlık diyorum. Siz de biliyorsunuz ki 50.000 insanımızı bu pkk itleri şehit etti. Bu organizasyonun bas aktörü israil ve Abd dir. Körfez savaşında Türkiye Abd ye sınırlarını açmayıp yardım etmediği için hainleri başımıza musallat ettiler. Matem ki geri almıyorlar bize de onları inlerine gömmek düşer bu kaçınılmazdır
Raşit Ali Aksakal - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%47,80

ben Kürdüm yeter Kürtleri su istimal eden hayinlardan bizim cumhurbaşkanı kurtardi ama halen kökü abd masasi suriyede bunlar kazilmadikca Kürtlerin yüz karasi abd ve israil masasi pkk suriyenin kuzeyinde ölümse ölmeye haziriz yeterki reis emir versin orayi temizlemek zorundayiz yoksa icerdeki hayinlarlan Türkiye yok olur
Batmanlı Zeynelabidin - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%67,39

TBMM açılışı hayırlı olsun hocam inşallah önce içerideki hainlerden başlarız bu daha etkili olur
Galip Edremit - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%58,38

ABD daha Osmanlı tokadı yemedi.....Reis Bir gece ansızın girecek inşaAllah..
Fatih Ak - 7.10.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,86

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8