Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Elektrik çarptı doktorum nerede?

9.10.2019 - 08:33:17

 Elektrik çarptı doktorum nerede?

 

Elektrik ile doğalgaz fiyatları uçmaya başladı. Her iki kurum birbirleri ile yarış ediyor. Hangimiz öne geçecek diye zam üstüne zam yaparak milletin canına okudular.

Bu kurumlara dur diyen yok mu? Bu kurumları denetleyen yok mu? Bu kurumlara sen ne yapıyorsun diyen yok mu?

Allah aşkına bir sene içinde 3-5 kere zam gelir mi? Doğalgaz zam yapıyor, aradan 1 ay geçiyor elektriğe zam geliyor. Aradan 1 ay geçiyor doğalgaza zam geliyor. Aradan 1 ay geçiyor elektriğe zam geliyor.

Her iki kurum yarış ediyorlar. Hangimiz zam şampiyonu olacağız derken, halkı, milleti, vatandaşı düşünen yok. Her şeyden önemlisi bu iki kuruma hesap soran yok.

Ya demokrasi var, özgürlük var, Türkiye cennet diyenler biz değil miyiz? Ne demokrasisi, ne özgürlüğü ya zam var zam.

Eskiden rahmetli Ecevit, Demirel, Özal zamanlarında her sabah zamla uyanırdık. Hatta hiç unutmam bir yazı yazmıştım ‘’uyandım zam ile gözyaşımı sile sile, ecel kapımı çalıyor ağlıyorum nafile’’ başlığı atmıştım.

Aradan yıllar geçti zamlar hala durmak bilmedi. Anlamadığım bir şey var. Asgari ücretliye, işçiye, emekliye yüzde 3.5-4 zam veriliyor. Ama bir yıl içinde her ürüne yüzde 50 zam geliyor. Bir ver 10 al gibi olmuyor mu?

O halde biz işçilerin, biz emeklilerin, biz asgari ücretlilerin hali ne olacak? Allah aşkına elektriğe son gelen 14.9 zam ne demek? O zaman biz aldığımız tüm aylıkları elektriğe ve doğalgaza verelim. 1 yıl yemeyelim, içmeyelim, giymeyelim.

Doğuda kaçak elektrik kullananlara bir şey yok, batıda zam üstüne zam var. Ya doğuda iddia edildiğine öyle yerler varmış ki; adamlar ahırlarını bile kaçak elektrik ile ısıtıyorlarmış.

Ya yüzde 14.9 yapacağınıza yüzde 15 deseniz ne fark eder? Hani bir ceket ya da bir ürün alırken 59.99 TL deriz ya, kesinlikle 60 demeyiz.

EPDK’nın gerçekleşen zirvesinde zam kararı çıktı. Buna göre elektrik fiyatları konut, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 14.9 zamlandı. Toptan elektrik fiyat ise yüzde 70 artışla 20.5 kuruşla 35 kuruşa çıktı.

Fiyatlar olağanüstü bir gelişme olmazsa yıl sonuna kadar yürürlükte kalacak.

Yani yılbaşına kadar bir gelişme olmazsa zam yok. Ama yılbaşında yine zam var anlamı ortaya çıkıyor.

Yazık ya vallahi yazık, bunlara dur diyen yok mu? Bunlar nasıl kendi aralarında toplanıp da zam kararı alıyor. Bunlara kim izin veriyor? Bunlar kime sorup da kafalarına göre zam yapıyorlar?

Hadi gidin şu doğuda kaçak elektrik kullananların önüne geçin. Kaçak elektrik kullananlara dur deyin, elektriğini kesin, ceza yazın. Hatta doğuda elektrik kullananlar için bir toplantı yapın, hadi onlara da zam yapın sevgili EPDK zirvesindeki arkadaşlarım.

Devlet dairelerinde elektrik paralarını kim ödüyor? Lojmanlarda kalanların elektrik paralarını kim ödüyor? Ya da kısacası elektrik parası ödemeden yaşayan kim  ya da kimler var, ya da hangi kurum ve kuruluşlar var?

Elektrik ödeyen ile ödemeyen arasında fark olmaz mı? Elektrik parası ödemeyenler, elektrik parası ödeyenlerin halinden ne anlar? Bu doğalgaz için de geçerlidir. 

Bir insanı yılda 3-5 kere elektrik çarpar mı? Aylıklara zam yok, elektriğe ve doğalgaza zam var.

Yetkililere sesleniyorum. Sevgili büyüklerim, sevgili biricik abilerim, sevgili yetkililerim, bu zamlara dur deyin. Bunlara fırsat vermeyin. Madem sesiniz çıkmıyor o zaman elektriğe ve doğalgaza her zam geldiğinde siz de maaşlara zam yaptırın.

Maaşlara 6 ayda bir ufacık zam veriliyor. Ama her ürüne her zaman devamlı zam geliyor. O zaman her şeye 6 ayda bir zam yapılsın. Aradaki uçurum her geçen zamla büyüyor, hayat pahalı olurken maaşlar yerinde sayıyor, hadi gel de geçin. Doktorum nerede?

Esenkalın…
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8