Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
H. Agah ALTAY

Bir varmıııış, bir yıkılıyormuş...

11.10.2019 - 10:02:06

EVVEL zaman içinde kalbur saman içinde develer tellal iken pireler berber iken çok uzaklarda talihsiz bir şehir varmış.

    Hatta o şehirde yaşayan halkın çoğu bu şehrin lânetlendiğini düşünüyormuş. Çünkü öyle bir okunmuş üflenmiş ki bu şehir, yapılan ne varsa tek tek yıkılıyormuş.

    Zamanın birinde büyük umutlarla seçilen bir başkan bu şehrin başına geçmiş. Ve kimseye aldırış etmeden hayalinde ne varsa şehrin bazı köşelerine kendi istediği gibi yapıp yerleştirmiş.

    Saat kuleleri yaptırmış, tramvay yolu inşa ettirmiş, güreş stadyumu yaptırmış, sembolik bir el işaretinin heykelini diktirmiş vs..

    Ancak halkın çoğu buna isyân etmiş. Başkanın başı bu yüzden büyük dertteymiş. Halk başkanın yaptıklarını içine sindiremiyormuş.

    “Onca paralar böyle kıytırık işlere heba mı oldu?” diye öfkelenmiş halk.

    Bu sırada da bir zamanlar Japon turistlerin bile ilgisini çeken tramvay bir gün çalışmayınca halk onu var gücüyle itmeye başlamış.

    Gel zaman git zaman bu şehrin başkanı günün birinde yerinden edilmiiiişş.

     Ve başka birisi bu talihsiz şehrin başına başkan olarak uygun görülmüş.

    Lâkin bu başkan da bu kez şehrin esnaflarından imza toplayıp tramvayı kaldırtıp yolunu da araç trafiğine tekrar açmış.

    Günler birbirini kovalıyormuş ama halkın öfkesi dinmek bilmemiş.

    Gerçi imza toplanıp tramvay yolunun açılmasını isteyen esnafların dükkanları da günün birinde ansızın yıkılacakmış. Ama kimse böyle bir şeye ihtimal bile vermiyormuş.

    Derken bu başkanın da görev süresi dolunca onun yerine ülkenin eski bir üst düzey yöneticisi yine büyük umutlarla şehre başkan seçilmiş.

     Halk bu kez bu başkanı bağrına basmış. Hem de eski devlet yöneticisiymiş. Zira geçmişte şehrin parklarını işgal eden işletmecilerin yapılarını yıkıp yeniden halkın kullanımına sunmuş.

    Sunmuş sunmasına ama bu kez de başka bir problem varmış. Çünkü bu başkan kendisinden önce yapılan tramvay yolu ve saat kulelerini kaldırıyormuş

    Bu kez halk yine “Madem ki bunca masrafla yapıldı neden tekrar yıkılıyor” diye tekrar başkana isyan etmeye başlamış.

    Halk öfkelenmiş ve ardı ardına sormaya başlamış;

    “Bizim paramızla yapılanlar neden yapılırken önce bize sorulmuyor? Ve şimdi madem bunca masraftan sonra yıkacaksınız neden bize sormuyorsunuz?”

    Halk söylenmiş söylenmesine ama iş işten geçmiş.

    Şehir ikiye bölünmüş, sevinenler ve üzülenler...

    Sevinenler hem el işaretinin, hem tramvay yolunun, hem de saat kulelerinin yıkılmasına seviniyormuş sevinmesine ama bir taraftan da boşa giden masraflara üzülmeden edemiyormuş.

    Hal böyle gidedursun şehirde kara bulutlar dönmeye başlamış. Kimse yapılanlardan ya da yıkılanlardan bir türlü tatmin olmuyormuş.

    Bu durum şehri adeta içinden çıkılmaz bir labirente çevirmiş.

    Olanlar olmuş, yıkılanlar yıkılmış ama halk da başkan da artık canından bezmiş.

    Sonunda olan yine talihsiz şehre olmuş.

    Ve koca bir şehir halkı ve onu yöneten başkanlarının arasında akıbetsizliğe doğru sürüklenmiş.

   

     
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8