Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

Tam 17 sene geçti

7.11.2019 - 09:16:35

Evet sevgili dostlar Türkiye’de millet iradesinin, etkin bir şekilde pratiğe yansımaya başlamasından bu yana tam 17 sene geçti…

2002 yılının Cumhuriyet Bayramıydı…İstanbul Hukuk Fakültesi’nden sınıf arkadaşım, Edirnekapı Öğrenci Yurdu’nda birlikte ders çalıştığımız Yargıtay Üyesi, çok değerli Malatya’lı kardeşimin babası o günlerde rahatsızlanmıştı. Hem bir tebdil-i hava hem de hacı amcamızı ziyaret için birlikte iki-üç günlüğüne Malatya’ya gitmiştik. Ben İstanbul’dan Ankara’ya kadar gitmiş, Sayın Yargıtay Üyesi ile buluşmuş ve birlikte Ankara’dan Malatya’ya doğru yola çıkmıştık… Dikkatli seyrediyorduk; zira yollar bugünkü gibi bölünmüş değil, gidişli-gelişliydi…Ona göre hem çok dikkatli, hem de “geç olsun güç olmasın” deyip sabır örneği göstermemiz gerekiyordu. Nitekim beklenilen özeni göstermiş, geç de olsa herhangi bir güçlüğe meydan vermeden Darende’de Hulusi Efendi’nin ruhaniyetine Fatihalarla birlikte selam ve hürmetlerimizi arzederek Malatya’ya vasıl olmuştuk. Yol boyunca selamlaşıp hal-hatır sorduğum halk’da hem Cumhuriyet’in sevincini, hem de bir hafta sonra önlerine konulacak olan sandığa yönelik taşımış oldukları ümidin kabarıklılığını müşahade etmiştim. Bu durum beni heyecanlandırmış ve Malatya’da yerleşik halk arasında biraz daha kanaat sorgulaması ve bilgi kovalamasına sevk etmişti.

Nitekim bu kovalama sürecinde edinmiş olduğum bir bilgi beni bihayli meraklandırmıştı. O’da şu idi; Yaklaşık 2 Kasım seçimlerinden bir önceki Pazardı…ABD İstihbaratı kendilerine özgü yöntemleriyle bir araştırma yapmış veya yaptırmış ve AK-Parti'nin 286 civarında milletvekili çıkaracağı sonucuna ulaşmıştı. Bu bizim seçimlerden bir hafta önce elde ettiğimiz tahmini bir sonuçtu. Bir hafta sonra ise sandıklar kesin rakamı belirlemiş ve bu doğrultuda AK-Parti Parlemento’da 2/3 nisbetinde bir çoğunluğu elde etmişti.

 

BU SANDIK ÖNCEKİLERDEN FARKLI MIYDI!

 

Haklı bir soru! Doğrudur bu sandık, daha önce halkın önüne konulan sandıklardan farklı değildi. Ama bu sefer sandıktan çıkan iradenin belirlediği ve millet adına yetkili kıldığı LİDER öncekilerden çok farklı idi. Daha önceki sandıklardan çıkanlar, millet iradesini, dolayısıyla demokrasiyi kendi çıkkar ve hegomonyaları doğrultusunda kontrol altında tutan Vesayet Makamlarının üstünlüğünü kabul etmiş, “ben sandıktan çıktım, söz milletindir” demek bir tarafa, Vesayet Makamlarının haricî işbirlikçilerinin hedefleri doğrultusunda, Türk Milletini özünden uzaklaştırmak ve “BATILILAŞMA” adı altında milletimizi kendi kültür ve inancından koparıp, şahsiyetsiz bir şekilde başka kültür ve medeniyetlerin uydusu haline getirmeyi modernizmin, ilerici aydın insan olmanın gereği saymışlardı.

 

Bu sefer sandıktan çıkan LİDER “ Yeter artık söz de karar da MİLLETİNDİR”       diyerek Millet İradesinin üzerinde hiçbir vesayetin olamayacağını bütün dünyaya ilan etmişti. Ama kendilerini vesayet makamında görenler saltanatlarını devam ettirmek istemiş ve 2007 Nisan’ında Cumhurbaşkanını siz seçemezsiniz, önceden olduğu gibi bu iş bizim istediğimiz gibi sonuçlanacak deyip MÜDAHALEDE bulunmuşlardı. Ama Millet İradesinin üzerinde hiçbir vesayetin olamayacağını bütün dünyaya ilan eden LİDER, milletin iradesine sahip çıkmış ve yapılan Anayasa değişikliğiyle ilk planda Cumhurbaşkanını doğrudan halkın seçebilmesinin yolu açılmış, daha sonra da halkın iradesinin daha etkin bir şekilde yönetime yansımasını gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilmesi gerçekleştirilmişti.

HİÇ DURMADILAR!

Dışardaki kökleri ve içerideki uzantılarıyla Vesayet Makamları millet iradesine engel olma yolunda yapmadıklarını koymadılar. Birkaç örnek verelim; sudan bahanelerle         GEZİ OLAYLARI, FETÖ silahlı darbe teşebbüsü, Çukur Eylemleri, Silahlı 6-7 Ekim Diyarbakır Kalkışması, Irak ve Suriye’nin Kuzeyinden ülkemize yönelik silahlı saldırılar…Daha neler neler!

NE YAPARSA YAPSINLAR BU MİLLETİ DURDURAMAZLAR

Tam 17 sene geçti. Artık karşılarında eski Türkiye yok. Birkaç örnek vereyim; 02.11.2002 öncesi savunma sanayimiz askerimizin yurt savunmasında ihtiyaç duyduğu araç-gereç ve mühimmatın %20’sini karşılayabiliyordu. Bugün ise bu oran %70-75 noktasına ulaşmış bulunuyor. Artık kendi ürettiklerimizle iç ve dış güvenliğimizi sağlama noktasına gelmiş bulunuyoruz.Yoksa devletimizin bekasına ve ülke bütünlüğümüze yönelik güneyimizde kurulan tuzakları bozup  bugün bulunduğumuz noktaya gelebilir miydik.

KISA BİR MUKAYESE

17 yıl önce sağlıkta, bütün Türkiye’deki ambulans sayımız 618 idi. Şimdi ise 5500+Uçak ve helikopter ambulanslarımız var.

Yine 17 yıl önce ihracatımız 36 milyar dolardı, bugün ise 170 milyar dolar. Şu anda satın alma gücüne dayalı olarak yapılan değerlendirmede dünyanın 13. Ülkesiyiz. 17 yıl önce az gelişmiş ülkeler arasında sayılıyorduk, şimdi ise yüksek-orta gelirli ülkeler arasında yer alıyoruz.

            BİZ YALNIZ ALLAH’IN HUZURUNDA EĞİLİRİZ

Merhum Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in ifadesiyle “ Surda bir gedik açıldı, kahpe rüzgar artık nereden eserse essin.” Hiç önemli değil…ABD 32 bin Tır silahla YPG’yi desteklemiş, bize yaptırım uygulayacakmış. Hiç önemli değil.. Bütün dünya şunu iyi bilsin; bizim için tek yaptırım gücü vardır; o da Allah’dır.

Onlar ne yaparsa yapsınlar, semalarımızda nazlı-nazlı dalgalanan Bayrağımızı indiremeyecek, gök kubbemizde yankılanan Ezanımızı dindiremeyecek, bu millete asla diz çöktüremeyeceklerdir.

Milletimiz var olsun, birlik ve dirliğimiz daim olsun,  Rabbımıza hamdolsun.

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8