Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Aydın F. MARADİT

Süper bulaştırıcı kafa yapısı!

15.07.2020 - 09:05:26

MASKE takmamayı şova dönüştürenler var.

Önemli birçok makamdakiler.. Önemli müdürler.. Sivil toplum temsilcileri… Birçoğu topluma örnek olması gereken yerlerde görevliler.

Fakat maskeleri çıkarıp attılar.

Bari herkesin önünde yapmayın!.. Toplantılarda, ziyaretlerde maskesiz fotoğraf çektirip sosyal medyada paylaşmalar falan da ne oluyor?

Maskenin önemini her akşam başka ülkenin Sağlık Bakanı mı söylüyor?.. “Salgının ikinci dalgası olmasın” diye adamcağız basın toplantılarında bıkıp usanmadan tekrarlıyor.

Bizim toplumun önde gelenleri ise ne yapıyor!.. Maske çıkartıp sosyal medyaya poz veriyor.

Ne demişler; ön teker nereye, arka teker oraya.. Atasözü bu!

Geçen gün başkentte oto sanayi çarşısına işim düştü. Gördüm ki; özel oto tamircilerinin hemen hepsi de maskeyi çoktaan çöpe atmış.      

Dünya medyası da, maskeyi imajlarına yakıştırmayan geniş kesimler olduğunu haber veriyor. Dünya ile birlikte biz de aynı anlayışı takip ediyoruz tabi ki.    

“Maskenin imajını sarsabileceği kaygısını taşıyan erkekler ise çoğunlukta.”

Dahası, maske takmanın kadınsı olduğu (içten içe) yayılıyor.

Erkekler arasında maskeyi  “zayıflık ve olumsuzluk işareti” olarak görenler çok fazla.

Amerikan BaşkanI Donald Trump da “maske takmamayı tercih ettiğini” söylememiş miydi.

“Bu süper-bulaştırıcı bir kafa yapısı.”

Trump şimdi de dönüş yaptı ve yüzündeki maskeyle ilk görüntüleri önceki gün medyada yer aldı.

Normaldir, siyasilerin akşamdan sabaha dönüp durmasından normal bir şey yoktur zaten. Ama topluma verdikleri zarar!  İnşallah tusunami gibi ikinci bir dalgaya neden olmaz!

Zira sıcak yaz akşamları caddeler, meydanlar insan yığınları ile dolup taşıyor. Neyse ki halkımız, yüzü gözü ter içinde kalsa da kalabalık yerlerde henüz herkes maskeleri tamamen indirmedi.

Saygılarımla.  
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8