Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Düzce Belediyesi beni şaşırttı

29.07.2020 - 17:21:37

Hafta içi bir iş Düzce Belediyesi’ne gittim. Belediye’nin önceki zamanlara nazaran biraz daha toparlanmış olduğunu sezdim.

Belediye’ye gelirken dışarıda kuyruk vardı. Güvenlikçiler vatandaşlara yardımcı olmaya çalışıyorlardı. Belediye’ye hangi iş için geldiyseniz sizi oraya yönlendiriyorlar. 

Binanın içine girdiğiniz zaman güvenlikçi arkadaşlar vatandaşları sıraya girmeleri konusunda uyarıyorlar. Sırası gelenleri ikaz ederek hazır olmalarını sağlıyorlar. Vallahi hoşuma gitti, güvenlikçi arkadaşlar daha önce oturdukları yerde kilo alıyorlardı. Şimdi hareketlenmişler ne güzel değil mi?

Efendim belediyeye kadar gelmişken Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Feride hanımı göreyim dedim. Feride ile yıllar öncesinden tanışıyoruz. Mesleğinin hakkını veren bir arkadaşımdır. Feride’nin o makamda olması isabetli bir karardır. Çünkü geçmiş tecrübesi var.

Feride hanımın yanından çıkar çıkmaz Başkan Yardımcımız Hüdaver Gösterişli beni gördü. Çayları söyledi ve eski günleri yad ettik. Hüdaverdi arkadaşımız çok aktif, tecrübeli ve deneyimli bir kişidir. Eski başkanlardan  Ruhi Kurnaz’ın  yardımcılığını yapmıştı.  Yani ısmarlama değil harbi belediyecidir.

Gösterişli’nin yanından ayrılır ayrılmaz dedim gelmişken zabıta müdürü Sezgin Diner’i de göreyim dedim. Odasında olmadığını söylediler. Telefon açtım ve geldi. Sezgin ile ilgili olarak yaptığı çalışmalar hakkında daha önce yazılar yazmıştım.

Çok iyi bir kişiliği olduğunu, aktif olduğunu, çalışkan ve yardımsever olduğunu belirtmiştim. Genç, dinamik, atak ve tuttuğunu koparan bir kişiliğe sahip. Hatta kanunları çok iyi biliyor. Eğitimli biri olduğu belli oluyor.

Sezgin ile görüşürken yaşlı bir amca içeri girdi. Belli ki şikayeti vardı. Sezgin buyur amca size nasıl yardımcı olabilirim dedi. Amca derdini kısaca anlattı. Sezgin amcaya bir şey içer misiniz dedi. Ardından not alarak ilgileneceğini söyledi. Bu arada amcaya kanunları anlattı. Belediye’nin işi olmadığını fakat özel ilgileneceğini ifade etti.

Vatandaş çok memnun bir şekilde oradan ayrıldı. Yani ikna olmuştu, bilmediği şeyleri öğrenen vatandaş teşekkür etti.

Ardından ben de müsaade isteyip ayrıldım. Ziyaretin kısası makbuldür. Herkesin işi var gücü var değil mi?

Belediye’de yeni yeni yüzler gördüm. Genç personelleri, genç zabıta memurları gördüm. İstekli, heyecanlı, iş aşkı ile tutuşan personeli gördüm. Oradan oraya koşuşturan personeli gördüm.

Eskilerden kimseyi göremedim. Hangi tarafa baksam hareket gördüm. Kısacası belediyede bir değişiklik yaşanmaya başlamış.

Şeffaf bir belediye olmuş. Vatandaşlara  yaklaşımlar değişmiş. Düşünsenize güvenlikçiler bile harekete geçmiş.

İlk defa Düzce belediyesinden mutlu, güleryüzle ayrıldım. İlk defa izah eden, ilk defa ilgilenen, ilk defa Güleryüz gösteren kişilerle görüştüm.

Demek ki isteyince bir şeyler oluyormuş. Demek ki paranın hakkı veriliyormuş. Demek ki bankamatik memurluğu bitmeye başlamış. Ne güzel değil mi?

Bu arada böyle bir atmosferi yakaladığım ve gördüğüm için böyle yazdım. Yarın bir gün bir değişiklik yaşanırsa onu da kaleme alırız.

Tebrikler başkan Faruk ÖZLÜ, tebrikler şeffaf belediyeciliği yapanlara, yine görüşmek üzere hoşçakalın.

Efendim… Mübarek kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. Allah tüm Müslüman alemine sağlık, mutluluk ve bol kazanç versin.

Esenkalın…

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8