Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Prof.Dr.Celal ERBAY

Acı-tatlı günler; girmişler hep iç içe!

29.10.2020 - 10:31:52

Sevgili dostlar; tam da büyük şair Fuzuli’nin dediği gibi “ Dert çok, hemdert yok, düşman kavi, tali’ zebun... “ Biraz açacak olursak “ Dost görünenler vefasız, dünya ise acımasız, dert çok, derdi paylaşan yok, düşman güçlü, talih ise esir ve güçsüz...”

Seyrediyor günler ardı ardınca... Bütün dünya adeta bir olmuştu, bu gün yunan’ın öbür gün ermeninin yanında... Biz ise ezelden beridir var olan haslet ve karakterimizle her daim mazlumun yanındayız. Kah Suriye’deki ezilmişlere şifa, kah Libya’daki vatanı parçalanıp huzur ve özgürlüğü ellerinden alınmak istenenlere dert ortağı, kah da “ bir millet iki devlet ” diye gönüllerden dillere yansıyan kardeşlerimizin  gasbedilen topraklarının azadlığı için gönlümüzle dualarımızla Ağdam’da, Fuzuli’de, Kubadlı’da kısacası Karabağ’da kardeşlerimizin yanındayız.

DÜŞMAN KAVİ!

Kavi olan düşman hiç boş durmuyor, su uyuyor ama o uyumuyor... Münbiç’ten kalkan Paramotor’larla Amanos Dağları’na inen teröristler vasıtasıyla Hatay ve İskenderun’da orman yakıp huzurumuzu bozmaya, mal ve can güvenliğimizi ihlal etmeye yeltenen eşkiya, Devletin etkin takibiyle etkisiz hale getirilmiş ve Amanos Dağlar eşkiyadan geçtiğimiz Salı günü itibariyle temizlenmiş, ormanlarımıza vaki müdahaleler de kontrol altına alınmıştı...

Sanki; kavi ama namert olan düşman Karabağ’da telef olan Ermeni’nin öcünü almak, kardeşlerimizle aramızdaki birlikteliğe sekte vurmak için yeni bir plan peşindeydi. Ama bilmiyorlardı ki; biz bir ölürsek, bin diriliriz, “EBED” onların değil “EBED” bizimdir, bizim!

KÜLTÜR VE MEDENİYETİMİZDEKİ EN ETKİN DOĞUM GÜNÜ

“Kul daralmayınca hızır yetişmez” derler bizde. Nitekim daralmıştı gönlümüz, hem içimizdeki hainlerin ettiklerinden, hem de dışımızdaki karşı blokun eski adıyla “Yedi Düvel” in, yalnız maddelerimizi değil, ruhumuzu da imhaya yönelik plan ve organizelerinden, hele bu karşı birlikteliğin sözcülüğüne soyunan “ Sarı Yeleklileri” n çavuşu Fransa cumhurbaşkanı haddini bilmez ve kutsala karşı saygısızlığın zirvesine çıkan  Makron’ un yüce dinimiz İslam hakkında söz etmesi, Efendimiz ve değişmez liderimize yönelik saygı sınırını aşarcasına söz ve davranış sergilemesi bizleri son derece mahzun etmiştir. Makron’ un bu seviyesiz ve ahlak dışı tutumunu şahsım ve milletim adına kınıyorum

Bu hüzünlü anımızda gönlümüzün imdadına o kutlu doğum gününün yıldönümü yetişmişti... İşte dün akşam idrak ettiğimiz, Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece 12 Rebiul evvel, Hz. Muhammed Mustafa ( a.s.)’ın dünyayı şereflendirdiği geceydi. Huzur buldu gönlümüz; salat ve selamlarımızla, şahsına, ilkelerine, örneklemiş olduğu ahlak ve karaktere bağlılığımızı bir kere daha teyit ettik. Aynen kelime-i şehadet’in ikinci cümlesinde ifade ettiğimiz gibi ona olan imanımızı, “ Ey Nebi, biz bütün benliğimizle şehadet ederiz ki sen Allah’ın en seçkin, en sadık, en samimi, onu en çok sayan, tebliğ görevini tam yerine getirmiş bir Elçisin. Yine şehadet ederiz ki; sen bizim peygamberimiz, Allah’a giden yolda rehberimiz, günlük yaşayımızda, aile hayatımızda hasılı ömür boyu hayat tarzımızda önümüzdeki canlı şahit örneğimizsin.” diyerek tekrar yeniledik.

Böylece O’na olan imanımızla , O’na olan sevgi ve saygımızın tazelenmesi ve sadakatımızın yenilenmesi ile birlikte sanki yeniden doğduk... İmanımızla beraber hücrelerimizde yenilendi. Ben, bu yenilenme ve ruh yücelmesini yalnız kendimde görmüyorum. Doğu Perinçek bile Sarı Yelekliler’in çavuşuna seslenerek “ Hz. Muhammed, insanlığın büyük değeridir. Ona saygısızlık, insanlığa ve medeniyete dil uzatmaktır!” diyerek Efendimize olan saygı ve bağlılığını ortaya koyuyordu.

Bu arada bir hususa dikkatinizi çekmek isterim... Daha Sarı yeleklilerle baş edemeyen Fransa’nın başındaki haddini bilmez, Yüce dinimize ve Efendimiz’e dil uzatınca karşısında doğrudan doğruya Sayın Cumhurbaşkanımızı buldu. Fakat gel gör ki; Yahudisi, Hristiyanı bütün dünya Makron denilen adamın yanında yer aldı ve sarfetmiş olduğu densizlik karşısında ona destek verdi. Böylece bir kere daha asırlar önce Efendimiz’in ifade ettiği gibi “küfrün tek bir millet olduğu “ gerçeği bütün dünyanın gözleri önüne bir kere daha serilmiş oldu.

PEKİ CEPHEDEKİ DURUM NEDİR!

Cephe’de olup bitenler; Ermeni’nin namertliğini, onun sözüne asla güvenilemeyeceğini; ancak uzaklardan, sivil yerleşim merkezlerine savunmasız kişilerin, çocukların üzerine füze fırlatacak kadar kalleş olduğunu; cephede ise elindeki silahı bırakıp kaçacak kadar korkak olduğunu gösteren olaylar birbirini takip etti.

Önce şunu hemen ifade edeyim ki; 23 Ekim ‘de tarafların AGİK Eşbaşkanlarının gözetiminde Washington’da bir araya gelmelerinde, korktuğumuz olmadı. Azerbaycan Dışişleri Bakanı kendisinden beklendiği gibi asil ve dik duruşunu ortaya koyarak “ Biz BM’nin kararları doğrultusunda, Ermenistan tarafından işgal edilen topraklarımızı temizlemekle meşgulüz, kimseni toprağına ayak basmış değiliz” diyerek Ermenistan’ın Karabağ’dan çekilmedikçe harekatlarının devam edeceğini vurguladı.

BEŞ DAKİKA SÜREN ATEŞKES

Bütün baskılara rağmen Azerbaycan, ancak esir mübadelesi ve çatışma meydanlarındaki cenazelerin alınabilmesi için ateşkese rıza gösterdi. Böylece geçtiğimiz Pazartesi günü saat 08.00’de ateşkes yürürlüğe girdi. Fakat gel gör ki, tam 4 dakika sonra Ermenistan ordusu işgali altındaki Laçin kenti istikametinden Laçin’in Safiyan Köyü’nde yerleşik bulunan Azerbaycan birliklerini top atışına tuttu. Böylece ateşkes fiilen bozulmuş oldu.

Bunun en tabii sonucu Ermenistan’ın ateşkes ihlaline Azerbaycan tarafından aynı şekilde karşılık vermesiydi. Nitekim verdi de... Ermenistan bu davranışıyla sözüne güvenilmez, namert bir şahsiyet ve karakterin sahibi olduğunu bir kere daha delillendirmiş oldu. Bilemiyorum, belki de başta Fransa olmak üzere, Ermenistan, ağababalarına güveniyor.  Ama hiç unutmasınlar ki Azerbaycan ordusu aslına dönmüş cephede askerler silahları yanlarında birlikte namaz kılarak tarihi şahsiyetlerine büründüklerini bütün dünyaya göstermişlerdir. Müslüman Türk’ün ruhu bir kere daha avdet etmiş, maddesiyle manası bütünleşmiş, titreyip kendine dönmüştür O. Artık bundan böyle O’nun ruh kökünün yansımalarına bütün dünya şahit olacaktır. Nitekim geçen hafta ifade ettiğim gibi Ayasofya minarelerinden yükselen Muhammedî sedaları andırırcasına cephedeki yiğitlerin ağzından Ezan sesleri hepimizi duygulandırmıştı.

 

PAPAZIN VAFTİZ ETTİĞİ ERMENİ ASKERLERİ

Akif merhum boşuna dememiş; “ İmansız yürek sinede bir yüktür” diye. Şayet yürekte iman yoksa o yüreğin sahibi korkak olur. Hele de onlar ölümden çok korkarlar. Bir de karşısındaki, şehadeti sevdaya dönüştüren müslüman Türk askeri ise... Elindeki silahı, teçhizatı, kullandığı tankı bırakıp kaçmak onun ilk başvuracağı çaredir. Aynen Karabağ’da Ermeni askerlerin yaptığı gibi.

Çözümü Vaftiz’de aramışlar. Bakalım bulabilecekler mi. Artık Ermeni Papazlar, gençlerini vaftiz ederek cepheye göndermeye başlamışlar bile. Öyle zannediyorum ki Papaz efendi dökme su ile değirmenin dönmeyeceğini bilmiyor, belki de hiç denememiş de ondan.

Hiç düşünmüyor ki Rabbi’min yasakladığı şarapla vaftiz edip cepheye gönderdiği  ermeni askerinin karşısında, Son Nebi Muhammed Mustafa’nın sevdası ile bütünleşmiş, şehit olmayı nihai hedef olarak belirlemiş bir yiğit olacaktır. Ey ermeni, sen o yiğitle baş etmeyi kolay mı sandın.

ALİYEV’İN CEVABI

Yaz aylarında yürütülen ortak askeri tatbikatlar sebebiyle bizim F-16’lar Bakü’ye yönlendirilmişti. Şu anda Türk F-16’ları Bakü’de havaalanında konuçlandırılmış durumdalar. Meraklıları Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e sormuş; Türk F-16’ları sizin ülkenizde ne gezer diye.  O da cevap vermiş; “Gidin bakın F-16’lar yerde midir, yoksa havada mı? Herkes bilir ki yerdedir, askeri tatbikat için gelmişler, şimdi de manevi destek için Türk kardeşlerimiz F-16’ların ülkemizde,  burada bizim havalimanımızda parka çekilmesine muvafakat ettiler.”

Aliyev cevabını şöyle tamamladı;

Bir de herkes şunu iyi bilsin ve duysun! Eğer harici ülkelerden herhangi biri Ermenistan’a dışardan yardım etmeye kalkarsa, yerde park halinde gördüğünüz bu F-16’ları o andan itibaren havada görürsünüz.”

Bunlar, bizim kardeşliğimizi de çok görüyorlar. Ama bilmiyorlar ki Türkiye, artık Boraltan Köprüsünü geçip anayurda kardeşlerine iltica eden 146 Azeri soydaşını Stalin’e iade ve teslim eden eski Türkiye değil... İsmail Bey Gaspıralı misali; dilde, fikirde, işte birliği ideal edinen Yeni Türkiye var artık onların karşılarında...

Sevgili dostlar size kalın sağlıcakla derken hepinizin mevlit kandilini kutluyorum. İnşallah efendimizin doğum  yıldönümü, hepimizin uyanışına vesile olur....Aynı şekilde siz değerli dostlarımın 29 ekim cumhuriyet bayramını tebrik ediyorum. Milletimizin birliği, vatanımızın bütünlüğü ve devletimizin varlığı ilelebet daim olsun...

Kalın sağlıcakla sevgili dostlar.
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Karabağ işgal altındaki Azerbaycan topraklarıdır, Burda son söz Azebaycan'ın dır çünkü kendi topraklarıdır. Ermenistan topraklarına Azerbaycan girerse o zaman uluslararası çözüm süreci başlamalıdır. Azerbaycanın işgal ettiği bir toprak ortada yok Ermeni şgali halan devam ediyor ayrıca Ermeniler sivil insanları hedef seçmiş öldürürken, Önce Karabağ sonra antlaşma
Lale Horasan - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

ermenistan'ın merkezindeki askeri üslerin vurulması lazım özellikle üst rütbeli kadro hedef alınmalı bir sivile karşı en az 50 rütbeli anca böyle dize gelirler sonrasında o rahibeleri toplayıp azerbeycan 'ın özgürlüğünü kutlamak için ayın düzenleyip kutsal su içirmek lazım.
Duran Ali Kocabaş - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Ermenistan'ın ordusu mu varmış. Onların ordu dediği kavram bildiğiniz terörist yapılanma. Yine terörist bir yapılanmanın yaptığı şeyi yapacak. Sivil yerleşim yerlerine saldırarak, ateşkesi bozacak. Azerbaycan da ilerletişine devam edecek. Unutmamak gerekir ki Ermenistan sadece bir devletten ibaret değil esas gücünü Diaspora'dan alıyor. Gönül ister ki tek bir kardeşimizin burnu bile kanamasın. İşgal altındaki topraklar şipşak ele geçirilsin. Ancak, ne yazık ki Diaspora'nın gücü Azerbaycan ve ülkemizi bu şekilde bir savaş plânını uygulamaya zorluyor. Sabırlı olup gelişmeleri takip edelim. Bölgeye ağır kış şartları hakim olana kadar bu iş çözülür inşâAllah.
Fikret Sayman - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

İçimizde ve dışımızda ne kadar Kripto Ermeni, FETÖ/ASAL/PKK/YPG varsa, Türk toprakları üzerinde 'büyük ermenistan' hayali kuran varsa, hepsi Karabağ'da toplansın şimdi. Yüz yıldır kurduğunuz sinsi tuzakların, yaptığınız ince hesapların kapatılmasının zamanı geldi. SİZ YOK OLURKEN BU DURUMA EN ÇOK SIRITANLAR, kendi SION krallığını kurmak için sizi Türklerin üzerine sürüp harcayan Siyonistler olacak VE bin yıldır Türklerin gölgesi altında huzur içinde yaşarken, kendi çıkarları için sizi Türklerin üzerine süren Ruslar ve Batılılar olacak. Türklerin bin yıllık karşılıksız komşuluğuna, hürmetine, iyiliğine karşılık, yüz yıllık ihanetinizin, nankörlüğünüzün, vefasızlığınızın bedelin ödeyin şimdi.
Fahreddin Cansel - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Hocam inşallah Laçin Koridou çok yakında... Tüm Karabağ yakında... Yansın Erivan, yıkılsın Ermenistan denen Terör Devleti... Herkes iyi hesap yapsın. Merhum Muhsin YAZICIOĞLU'nun dediği gibi; "BViz Türkler kan dökmeyi seven bir Millet değiliz, ama söz konusu Vatan olduğunda Dünyanın şah damarını keseriz."...
Emin Dağdeviren - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Karabağ azad olunduktan sonra rusa amerikaya güven yok. İlham reisin konuşmasını duyduk, durmak yok yola devam. Bayraktarlar, iti qovanlar uçmaya devam edecek. Allah kardeşlerimize zaferin en güzelini nasip eder inşallah.
Cahit İribalık - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,72

Hocam artik Fransada muslumanlar toplanip gur bir ses ile protesto yapma zamani geldi geciyor, hepsi amma hepsi birlikte guc gostermesi gerekir, degilse cil yavrusu gibi parcalayacaklar, ve mahserde Rabbim bizlere bunk mutlak soracak. Boyun egmek bir muslumana asla ve asla yakismaz, ucunde “ sehitlik “ bile olsa. Zaten bir musluman icin sehit olmak en guzel bir son degilmi.
Kaan Ertekin - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,91

Karabağ meselesi Avrupa birliğini zerre kadar ilgilendirmiyor, ABD'yi hiç mi hiç ilgilendirmiyor.. Bu sebeple kalleşliğe ortak olmaktan başka bir işe yaramaz ısrarcı olmaları.. 2.Mesele 30 yıldır adım adım bir toprak gasbı var.. Ve Azerbaycanlı can kardeşlerimiz şimdiye kadar her türlü alçakça saldırıya gögüs gerdilerdi.. Sabrın da sonu var. Şu an sözün bittiği yerdedir olay.. Bu sebeple bu işin bitirilmesinin tek koşulu Ermeni gasbettiği toprakların tamamını zerresine kadar terk etmeli.. Ve Ermeniye tekrar bir tabanca mermisi dahi Azeri topraklarına atarsan Tüm Asgeri üslerin, Kamu binaların ve nihayet de hassas tesislerini vururuz denmeli
Bayhan Kırkıncı - 31.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,91

Sizin de mevlid kandiliniz kutlu olsun , hocam.. İnşallah Rabbim O’na baş eğen orduyu yalnız koymaz. Zafer Türkündür! Zafer hakkındır. Zafer Azerbeycanındır.
Agün İsmayılova . Azerbaycan.Bakü. - 30.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

Sevgili hocam, yerinde, doğru, isabetli ve güzel değerlendirmeleri haiz bir başka yazınızı okumak beni her zaman olduğu gibi mutlu etti. Yüreğinize, kaleminize sağlık. Allah Türk milleti ve bu ülkeye zeval vermesin inşallah. 29 ekim cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Selam ve saygılarımla
Azer Abdurrahman - 29.10.2020

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8