Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Bir de laf dinlesek

13.01.2021 - 09:48:56

Dünya olarak koronavirüs  ile imtihan içindeyiz. Bütün ülkeler halkı için çare ararken vatandaşların çoğu kurallara uymamakta ısrar ediyor.

Sadece kurallara uymamayı bırakın virüs hastalığına bile inanmıyorlar. Ne eldiven ne mesafe ne de maske takmamakta diretiyorlar.

Hadi eldiveni geçtik. Yakın temasta bulunmayın fazla bir araya gelmeyin diyorlar. Hadi bunu da geçtik. Yahu maskeyi niye takmıyorsunuz?

Hastalığı azaltmak için bir dizi önlemler alındı. Akşam saat 21.00’den sabah saat 00.05’e kadar sokağa çıkmayın uyarısı yapıldı. Artı hafta sonlarına denk gelen cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi sabahı saat 00.05’e kadar yasaklar getirildi.

Sadece acil durumlarda, çalışanlar, izin verilen satış yerleri ve izin kağıdı olanların sokağa çıkmasına izin verildi. Hatta devletimiz öyle kolaylıklar yaptı ki en yakın marketlere yaya olarak gidip alışveriş yapabilirsiniz dedi. En yakın camilere yaya olarak gidip namaz kılabilirsiniz dedi.

Devletimiz yeter ki şu hastalıktan kurtulalım ve eski günlerimize dönelim diye mücadele veriyor.

Bu mücadeleye uyan vatandaşlarımız var. Bir de uymayanlar var. Kendini bir şey zanneden havalı ve artistler var.

Sanki sokağa çıkınca büyüyor. Sanki yasakları delince adam oluyor. Kendini devleti atlatmış görüyor. Kolu komşuya ben buyum diyor.

Her neyse bunları da geçelim.

Ya arkadaşlar yasaklar geldi diye niye isyan ediyoruz?  Cafeler,  kahveler kapalı diye niye kızıyoruz? Sokağa çıkma yasağı verildi diye niye kuduruyoruz?

Bütün bu yapılanlar bizim iyiliğimiz için değil mi? Hastalığı atlatmak için değil mi? Eski günlerimize dönmek için değil mi?

İki gün evde kalsanız çatlar mısınız? Sizlerin evde kalmanız çoluk çocuğunuzu sevindirmiyor mu? Ailece evde yemek yemek hoşunuza gitmiyor mu? Ailece bir arada kalmak sizleri mutlu etmiyor mu?

Sokağa çıkmak ile elinize ne geçiyor? Yediğiniz cezalara yazık değil mi? Çoluk çocuğun rızkını cezaya vermek hoşunuza mı gidiyor?

Çıkmayın diyorlarsa çıkmayın. Yasak var diyorlarsa dinleyin. Acil bir durum olursa zaten polis ve 112 ekipleri var. Bir alo kadar bizlere yakın değiller mi?

Haberlere bakıyorum utanıyorum. Eğlence düzenleyenler, kaçak sokağa çıkanlar, kumar oynayanlar, maske takmayanlar, güvenlik güçlerine karşı gelenler, ceza yememek için her kılığa girenler var.

Allah aşkına bu kadar fırıldak olmaya yalan söylemeye değer mi? Göz göre göre yasak olduğunu bile bile lades yapmaya değer mi?

Herkesin bir mazereti var. Evde bunaldığını, çatladığını, kafayı yediğini, hava almak istediğini, rahatsız olduklarını dile getirenler var. Ya taksinin bagajında yolculuk yapmaya çalışanlar var.

Bir de laf dinlesek. Bir de şu kurallara uysak hastalık falan kalmayacak. Kime ne anlatırsanız anlatın. Bazı kişiler bildiklerinden şaşmıyorlar.

Vallahi hastalığı bizden iyi biliyorlar. Yani bir şey olmaz diyorlar. Vefat edenleri görmezden geliyorlar. Acı çekenleri bilmemezlikten geliyorlar.

Geçenlerde ismini hatırlayamadığım bir sanatçı yasakların olmasına rağmen yürüyüşe çıkmış. Üstelik maske bile takmamış.

Magazin muhabirlerine yakalandı. Haber olduktan sonra polis ekiplerine maskesi yokken yakalandı. Cezayı yedi.

Aynı sanatçı hastalığa inanmadığını ve maske takmayacağını söyledi. Bu artist sanatçı bir kez daha maskesiz yakalanınca yine ceza yedi.

Bizim hastalığa inanmayan ve maske takmayan sanatçı öyle bir maske takmış ki sormayın. Hani ne oldu? Hastalığa inanmıyordun. Hani ne oldu? Maske takmıyordun.

Dedim ya bir de laf dinlesek.

Bu arada polis teşkilatını ve jandarma teşkilatını canı gönülden tebrik ederim. Gece gündüz görev yaparak huzuru ve asayişi sağlamaya çalışıyorlar.

Güvenlik güçlerimizin hakkı yenmez. Her ne pahasına olursa olsun milyonlarca insanlarla uğraşmak kolay değil.   

Bu arada sağlık teşkilatını da unutmamak gerekir. Onlar da canları pahasına hasta olanlarla hastalıkla mücadele veriyorlar.

Bu yasaklarda emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Esenkalın…

  

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8