Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kadriye YEŞİLYAPRAK

Bugün bize vali geldi

22.01.2021 - 09:35:29

Bizler odalarımızda karantinadayız. Camdan görüyorum. Kalabalıklar koşuşturmalar, salonlarda yüksek sesli konuşmalar ve bir ara Müdüre hanımın sesine benzettim. Maskemi taktım, kapıyı araladım. Bir çalışana sordum. Koşuşturmalar nedir? “Bir şey yok dedi” geçti gitti.

Biraz sonra başka bir çalışan geldi. “Teyzeciğim giyinip aşağı iner misin, salonda bekliyorlar” dedi. “Vali bey geliyor onu karşılayacağız hep beraber” dedi. “Sen hazır bekle beni” dedi. Bekledim, epey zaman sonra yan odadaki arkadaşı alıp bahçede Valiyi karşılamak üzere beklemeye başladılar.

Ben de üzerimi değişip rahatlıyım derken aşağıdan başka bir çalışan geldi. “Kadriye Teyze aşağıya inmemiz gerekiyor” dedi. Beraberce indik. Kapıdan Vali beyi işaret etti. Ben kapıdan girerken Müdüre Hanım “İşte bizim emekli öğretmen teyzemiz” dedi.

Arkadaşım bana yerini verdi ve Vali Bey de hatırımı sordu. “Sıkılıyor musunuz burada” deyince, ben de “Çok okuyorum, konular bulup yazıyorum” dedim. “Müdüre hanım ödenek getirebilirse kitabım çıkacak inşallah.”

Müdüre hanım beni destekledi: “öyle anlamlı yazıları var ki okurken sıkılmıyorsunuz, konular güncel. Düzce Postası’nda her hafta yazıları çıkıyor.” Birisi salondan, “ablamız 90 yaşına göre hepimize örnek bir abla” dedi. Ben de hemen “İftira ediyorsunuz 60’a ancak girdim” deyince gülüşmeler oldu.

Sabah sporları, öğlen yürüyüşleri yapıyoruz. Öğlenden sonra da tiyatro provaları yapıyorduk. Karantina bitse devam edeceğiz inşallah.

Sayın Vali, Düzce’mize hoş geldin. İlk görev yerinizmiş. İnşallah hayırlı uğurlu olur.           

Düzce kozmopolik bir şehir. Kafkasya’dan, Karadeniz’den çok eskiden göç etmiş. Yerli halkla kaynaşmışlar.

Hepsi saygı göstermeyi, nerede nasıl davranacağını bilir Düzceliler.

Ben Düzce’li değilim. Düzce’ye gelin geldim. Ama Düzce’yi çok sevdim.

Siz de sever uzun yıllar Düzce’mizde görev yaparsınız inşallah.

 

KADRİYE YEŞİLYAPRAK
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Kadriye Hanımın yazıları kitap olarak basılsa ve diğer huzur evlerine dağıtılsa çok önemli bir çalışma olur. Yaşlılarımızın birikiminden ve tecrübelerinden hem akranları hem genç kuşaklar yararlanmış olur.
Gözde Tutkun - 23.01.2021

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,62

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8