Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Metin KÖSEER

Edebiyat var icraat yok

23.02.2021 - 11:27:48

Düzce’nin garip bir şehir olduğunu her fırsatta dile getiririm. Düzce’de edebiyatı kuvvetli olan ama bir çivi çakmadan icraat yapmadan koltukta oturanlar var.

Allah vergisi yeteneğini iyi pazarlayanlar yüzünden Düzce bir adım ileri gidemiyor. Bu arada kimi kime şikayet edeceksiniz boşuna debelenip durursunuz. Hatta doğru, dürüst, tarafsız yazılar yazdığınız için istenmeyen adam olursunuz.

Yağcılığı, şakşakçılığı, el ovuşturmayı, edebiyatı bilmem. Bildiğim tek şey var o da doğru ve dürüst olmamdır. Vallahi kim ne yaparsa yapsın aha da günler, aylar, yıllar geçip gidiyor. Her gün kaymak da et de yesek yaş ilerliyor.

Efendim lafı döndürüp dolaştırıp ne demeye çalışıyorsun diyeceksiniz. Düzce’de işler hiç iyi gitmiyor. Herkes bir yol tutturmuş gidiyor. Düzce için kimse bir şey yapmıyor.

Makam sahibi olanlar, siyasiler, başkanlar, müdürler, odalar vesaire vesaire saymaya gerek yok, pandemi hastalığını bahane ederek aylardır yatıyorlar.

Arada bir basına edebiyat parçalayıp yatmaya devam ediyorlar. Yani Allah bu kişilere çene vermiş, yetenek vermiş, edebiyat vermiş. Maalesef icraat yapmayı vermemiş.

El insaf ve kardeşim. Koltukları kapanlar yıllarca bırakmıyor. Sadece çene var icraat yok. Bir kişi çıkıp bana şunu yaptım bunu yaptım desin.

Koronavirüs hastalığı sebebi ile aylardır can çekişenlere hangi odalar, başkanlar, müdürler, siyasiler sahip çıktı?

Yahu kredi dağıtıyoruz diyorsunuz. Bu krediyi isteyen istediği zaman zaten alıyor. Faizi ödedikten sonra kredi bir tuşla hesabına geçiyor.

Efendim kahvehaneler, halı sahalar, lokantalar gibi bir çok işyerleri kapalı kaldı. Hangi siyasi, hangi başkan, hangi müdür meydana çıkıp esnaflarına sahip çıktı? Öyle basın açıklamaları ile değil icraat yaparak sahip çıktı onu soruyorum.

Hangi siyasi, hangi başkan, hangi müdür gidip mülk sahipleri ile görüştü? Kapalı mekanlardan  kira almaya devam eden mülk sahiplerine neden kimse gidip dur demedi?

Düzce’de mahalle bakkallarını öksüz bırakıp marketler zincirine yol verenlere neden kimse gidip dur demedi?

Bütün mekanlar peyderpey açılırken kahvehane esnaflarını neden kimse düşünmedi?

Daha saymak istemiyorum. Düzce’de bulunan tüm siyasiler, başkanlar, müdürler Düzce için bir atılım, bir atak, bir çalışma, bir hizmet, bir icraat göstersinler.

Koltuğa oturanlar kalkmak nedir bilmiyorlar. Yıllarca oturdukları koltuğu işgal edenler yaşlanmalarına rağmen o koltuğu bırakmıyorlar.

İçimden neden acaba demek geliyor. Bu koltukta ne var demek geliyor. Vallahi saçlarına aklar düşünceye kadar koltukta oturanlara sesleniyorum.

Arkadaşlar bırakın bu koltuk sevdalarını bırakın. Gençler gelsin. Bu gençlerin önünü açın. Her kongrelerde her seçimlerde aday olunur mu yahu?

Yukarıda belirttiğim gibi çene abi çene… Türk halkı duygusaldır edebiyatını iyi yapan dersine iyi çalışan o koltukları bırakmıyor.

Yine her zaman söylediğim gibi yine söylüyorum. Düzce’de basın açıklamaları yapıp, Düzce’de edebiyat parçalayıp, gözümüzün içine baka baka çene çalmayı bırakın diyorum.

Sizler sesinizi Düzce’ye değil, Ankara’ya duyurun Ankara’ya… Düzce’de konuşmayla bir şey değişmez. Düzce’nin kaderini Ankara belirler, Düzce hakkında kararı Ankara verir.

O zaman Ankara’ya gidin kardeşim Ankara’ya gidin. Düzce’de edebiyat parçalamayı bırakın.

Bakanlıkları gezin. Bakanları bıktırın. Kapılarında yatın kalkın. Düzce için ne gerekiyorsa yapın. Hastalığın arkasına sığınarak aylarca koltukları işgal etmeyin.

Bu hastalığa bir de hava şartlarını eklediğimiz zaman aha da aylar geldi gitti. Düzce’de aynı yerinde kaldı.

Hani turizm nerede? Hani şelalemiz, denizimiz, mağaralar, yaylalar, göllerimiz vardı. Ne oldu? Hani Kardüz yaylası kayak merkezi olacaktı?

Bir tane örnek vereyim. Bir turizm müdürü geldi. Resul Taştan ismindeki müdür kardeşimiz Kardüz’den bir şey olmaz dedi. 2.5 sene yattı yattı çekti gitti. Düzce 2.5 sene geri gitti. Bu sadece bir örnekti.  

Hastalık ta olsa, kar da yağsa herkes görevini  yapacak . Nasıl esnaflar dükkanlarını sabah açıp akşam kapatıyorsa, koltuklarda oturanlar da sabah gelip akşama kadar işlerini yapacaklar.

Esnaf üç kuruş kazanıp evine gidiyorsa o koltuklarda oturanlar da maaşlarını nasıl bankamatiklerden çekiyorlarsa herkes çalışacak.

Aklıma meslektaşım Sadullah Ünsal’ın anlattığı bir fıkra geldi. Bolu Beyi, Köroğlu ve Ayvaz’ın arasında geçenler aklıma geldi. Sadece bu hikayenin sonunu söylüyorum. Köroğlu Ayvaz’a  ‘’Dönüp Düzce tarafına bakma’’  demiş.

Esenkalın…

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8