Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Yılın Kişisi   Yılın Kişisi   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Harun Can ŞERBETÇİ

İnternete ulaşamayan öğrencilerin mesajı..

26.02.2021 - 11:01:56

Pandemi döneminde uzaktan erişim yöntemiyle eğitime devam edilmesi nedeniyle Düzce’nin birçok yerinde internet zorunlu oldu. Ancak bir çok yerde internete erişimin olmadığı, ya istenilen düzeyde hizmet verilemediği, ya da kopukluk yaşandığı konusunda ben dahil bir çok basın kuruluşu bunu dile getirerek, Telekom’a uyarıda bulunuldu. Ancak, halen Telekom’un birçok mahallenin bazı yerlerine erişim sağlayamadığı bizlere ulaşmaktadır. Yani, bu kurum galiba bu alt yapı hizmetlerinde ya yetersiz, ya da erişimleri gereksiz diye es geçiyor.

Bir çok yerden bu konuda şikayet aldığımızı dile getirerek, sizlere bir örneğini buradan ifade edeyim:

Ağa Mahallesinden bir gurup vatandaş, çocuklarının uzaktan eğitimi-öğrenimi için gerekli EBA sistemine girmek için internet erişiminin olmadığından dert yanıyorlar. Telekom’a dilekçe de verdiklerini ifade eden veliler, sonuç çıkmadığını öne sürdüler. Çareyi sorunu bize anlatmakta bulan vatandaşlar, başta Sayın Valimiz Cevdet Atay olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürüne seslenerek soruna çözüm istediler.

Ağa Mahallesi 2019 Sokakta oturan vatandaşlar, çocukları eğitimden geri kalmasında diye EBA sistemi için tablet alarak erişimin sağlanması adına internet bağlatmak istediklerini ifade ederek, “Ancak ne yaptıysak sonuç alamadık. Dilekçe verdik sonuç yok. Biz bu konuda duyarlıyız. Aynı duyarlılığı ücretini ödeyerek abone olmak istediğimiz Telekom da göstersin” diyerek çare bulunmasını istediler.

Düşünün; Düzce halkı, öğrenci velileri, çocuklarının eğitimine ne kadar önem veriyor. Fedakarlık yapıp tablet-bilgisayar alıyor, internet abonesi olmak istiyor. Ancak, bir türlü bu internet erişimine ulaşamıyorlar. Hem de bu mahallenin dar gelirli ailelerin oturduğu bir yer olduğunu düşünürsek konunu ciddiyetini daha iyi anlarız.

Şimdi çok acil Telekom’u göreve davet ediyoruz. Sayın Valimizin ve İl Milli Eğitim Müdürümüzün bu konuda duyarlı olduğunu biliyoruz. Her ikisi de sanırım Telekom Müdürlüğü ile temasa geçecektir.

Ben buradan bu duyarlı velileri kutluyorum. Çocukları eğitimden geri kalmasın diye çare arayan böyle velilerin olması ne kadar önemli. Öğrenciler de ders yapmak, eğitim almak ve diğer arkadaşlarından geri kalmamak için ne kadar azimli olduklarını gösterdiler. Şimdi ayın azmi ve gayreti konun muhatabı kuruluştan da bekliyoruz.

Sağlıkla kalın. Maske, mesafe ve temizlik kuralına uymaya devam edelim. Düzce insanı bunun başarır. inancımız tam. Kendinize iyi bakın.

 
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8